Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jakna ali plašč

Jakna ali plašč

Ker so že take temperature se neznam oblečt, ne vem ali naj imam plašč ali lahko jaknico.
Od doma odhajam ob 7 prihajam pa ob 18 h.
Kako se oblečete, imate še vedno plašče?

Čisto odvisno, a se vsedeš v avto, ko prideš iz hiše/bloka in se pripelješ pred službo? Koliko si dejansko zjutraj na mrazu? Za kakšnih 5 minut na mrazu se jaz ne bi dajala v plašč, za 10 pa že 🙂

1. Verjetno ni vseeno, ali stanuješ v kakšni mrzli alpski dolini ali na Primorskem.
2. Spadaš med tiste, ki jih rado zebe, ali med vroče?
3. Sedeš pred hišo v avto in se pripelješ pred službo ali hodiš peš ali se voziš s kolesom?
4. Kako naj vemo, kako topel je tvoj plašč in kako jakna?
Odgovori si na vsa ta vprašanja sama, pa boš že bliže odgovoru.

nova
Uredništvo priporoča

ko je tako vmesno vreme, se nikdar prehitro ne slečem. je že bilo, da je bilo 20 celzija, pa je bilo čez 14 dni občutno pri 3 celzija. karikiram stopinje.
še vedno imam oblečeno bundo zjutraj, pod njo pa namesto debelejših toplih oblačih oblečem kaj takšnega, ki je v sorazmerju s temperaturami. če mi je vroče, slečem bundo le v primeru, če bi bila kot poleti na plaži.
januarja so bile temperature dokaj lahkotne, februarja je pritisnil hud mraz, vsaj zame.
ljudi vidim že v kratkih rokavih. in me zazebe ob tem.
glede na vremenske spremembe, ki plešejo sem in tja, se še vedno držim tistega starega recepta – pozimi čim dalj oblečen, poleti čim dalj slečen. ker pa v zadnjih letih ni nekega prehoda med zimami, jesenjo, pomladjo, poletjem, pa kljub temu ravnam tako, da se ne slečem prehitro in tudi ne oblečem prehitro.

če boš že oblekla lažjo jakno, poskrbi, da boš imela potem spodaj kaj več na sebi. velja tudi pravilo o večplastnosti cunj na telesu, ki jih lahko slečeš, oblečeš.

New Report

Close