Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek umivanje rok po uporabi wcja

umivanje rok po uporabi wcja

OJ
Mene pa zanima, ali svoje otroke učite, da morajo po uporabi wcja umit roke z milom ali se vam zdi dovolj zgolj uporaba vode?
Kaj pa vi odrasli, vsakič uporabite milo ali le vodo?

ja to je pa osnovna higiena. malo mila in tople vode pač ne more škoditi, kvečjemu koristi.

Vedno si umivam roke v kombinaciji milo in voda (razen, če nisem nekje ob potoku). Vmes zrecitiram celo Zdravico, ker šele potem imam občutek, da so moje roke brezmadežne:))).

Jaz vedno uporabljam tudi milo. Pri otrokih pa se trudim in trudim, da bi le vsakič umila roke pa se še vedno dogaja, da si jih včasih ne. Težko pa jima vedno stojim za vratom in nadzorujem umivanje. Pri sinu je že veliko boljše (7 let), hči moram pa večkrat opominjati (5 let). Oba pa prav tako kot jaz uporabljata milo. Jih tako že v vrtcu navajajo.

lp

Pri nas si po mali potrebi umijemo roke samo z vodo, po veliki pa tudi z milom.

trdo milo … je seksi 🙂

Otroke učim, da najprej uporabijo milo, potem razkužilo, no opozoril sem jih tudi, da ko uporabljajo razkužilo ne smejo zraven kaditi, da ne pride do požara.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

BOLJ ZIHER BO, ČE JIH ZAČNEŠ NAVAJATI NA TISTE PLASTIČNE ROKAVICE ZA ENKRTANO RABO

SE PRAVI ROKAVICA, LULANJE (BOGNEDAJ KAKANJE), NATO ODSTARNITEV ROKAVICE IN DEZINFIKACIJA ROK S PRIMERNIKM SREDSTVOM. TO JE BOLJ HIGIENIČNO INBOLJ ZDRAVO, TER SNAŽNO

PA GLEJ DA BO RAZKUŽILO DELOVALO TAKO NA BAKTERIJE, KOT NA NJIHOVE SPORE

ŠELE TAKRAT SI LAHKO KOLIKOR TOLIKO ZIHER

Hmm, a v primeru uporabe javnega Wc-ja tudi samo z vodo, ker če po nesreči prst skozi papir v blato zaide ali kaj? Ker po lulanju ni potrebe umivanja z milom, ker kaj drugače primeš za kljuke od vrat kot če samo lulaš in preden prideš do umivalnika?
Verjetno si roke umijemo tudi zato, ker primemo za kljuko, ki jo je pred nami prijelo kar precej uporabnikov in pritisnemo na kljukco izplakovalnika ali potegnemo za vrvico, ki jo je prijemalo toliko drugih že pred nami. Da ti o tem, da nekateri pritiskajo na kljukce in gumbe izplakovalnikov z umazanimi čevlji, niti ne govorim, ti pa potem z rokami prijemlješ to in si umiješ samo z vodo. Ljudje so na wc-jih veliki packi. Že po tem lahko sklepamo, kakšno svinjarijo pustijo za seboj predvsem ženske, ki se imajo glede na zunanji izgled za damice.

Ali ti veš, da si v javnih WC-jih umiva roke v povprečju le 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uporabnikov, torej le vsak drugi? Zanimiv podatek, ni kaj.

Ni picajzlanje ali kompliciranje, da ne bo narobe razumljeno, samo logično razmišljanje o higieni uporabnikov javnega wc-ja in kar v živo vidiš, ko greš na javni wc.
Kaj je pa za domačimi stenami, pa veš leti zase in jaz zase.

Mi smo svoje otroke naučili, da se po veliki in mali potrebi umije z razpoložljivim milom in vodo.

No ja, jaz sem svoje otroke učila, da si roke umivajo pred lulanjem. Ker so sigurno bolj umazane od pimpija in lulike. Otroka sta se tuširala zjutraj in zvečer, zato se mi je umivanje rok pred lulanjem zdelo popolnoma logično. Po kakanju pa je bilo obvezno umivanje rok z milom.
Govorim seveda za domače stranišče.

Zadnjič sem čakala pred ženskim wc jem v vrsti, moški wc je bil pa odprt in so moški prosto hodili not in ven … tudi en si ni umil rok po opravljeni potrebi!

Sami packi!

Ja luštno ne – pol pa prijemljejo za svinčnik pa podpisujejo po trgovinah in potem vsi kupci za njim prijemljejo, dajejo naprej denar, se rokujejo.

Za zaprtimi vrati stranišč je kar precej ljudi navadnih umazanih packov!

Samo tale malenkost, na volanu vašega avtomobila je nekajkrat več raznih bakterij in drugih mičkenih organizmov kot na wc-ju (školjki).

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Pol se pa čudijo, ko dobijo klamidijo:). Sprašujem se…kdor je pacek na enem področju, je najbrž na vseh, kar generalno?:).

jJ zagotovo drži! Pa na tvoji tipkovnici in računalniški miški, telefonu, oziroma kateremkoli gadgetu tudi 😀

Svoje bom učila, ko jih bom imela. Zaenkrat učim in navajam druge, ampak nisem uspešna preveč. Veliko si jih ne umije rok po potrebi. Niti z vodo, kaj šele milom. Mene so doma na to navajali že od malega, tak da mi je to samoumevno. Voda in milo ali vsaj voda.

kaj pa to:

po analcu tič v usta?

Mojo dve sta navajeni, da si vedno po uporabi wc-ja umijeta roke. Problem je v šoli, kjer nimajo niti mila niti papirnatih brisač na stranišču. Groza me je. In šola bi naj vzgajala otroke.

Vedno z milom, odrasli in otroci.

a res?

New Report

Close