Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija zeleno, sluzasto blato

zeleno, sluzasto blato

Pozdravljeni,
v neki drugi temi sem vam pisala o domnevni angini. Sem končno šla dat bris in je bil negativen :))
Skrbi pa me za dojenčico. Že ves čas moje viroze ima izključno temno zeleno sluzasto blato, vmes grudice + malo izcedka iz nosu. Danes je 8 ali 9 dan. Začelo se je pa že pred časom, in sicer tako da je najprej odvajala zeleno le nekajkrat na dan, potem pa čedalje pogosteje.
Če je morda le vzrok viroza, koliko časa bi znalo tole še trajati?
Sicer ne uživam mlečnih izdelkov, a ravno v času zelenega blata sem jih. Sedaj sem jih ponovno opustila. Prav razumem, da če je to vzrok, se to na otroku lahko pozna še kakšnih 14 dni? Bratec je imel alergijo na KML, ki pa se ni kazala z zelenim blatom…

Hvala in lp, Neli

Ah, ja. Očitno sem pozabila nekaj ključnih podatkov. Dojenčica je stara 4,5 mesecev, izključno dojena. Na teži je odlično pridobivala (bili sva celo kregani, da prehitro), v zadnjem mesecu malce počasneje. Pri 3h mesecih je prebolela bronhiolitis. Cepljena še ni bila. Ali bi bilo morda pametno pred cepljenjem razjasniti zeleno blato?

Lp, Neli

Zeleno blato samo po sebi ne pomeni bolezni, lahko pa v povezavi z blagimi rpehladnimi znaki pomeni, da otrok preboleva neko virusno okužbo. Če je drugače sicer vse v redu, bo v nekaj dneh tudi blato postalo normalno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close