Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine v križu in nogah

Bolečine v križu in nogah

Pozdravljeni,

vikend sem pol preležala, pol presedela zaradi močnega prehlada/viroze (obenem imela še hude menstrualne krče).
Včeraj popoldan se mi je nenadoma pojavil čuden občutek v nogah, od kolkov do kolen, kot nekakšna napetost, tiščanje, manj bolečina … vsekakor pa hudo neprijetno, moteče, nisem vedela, kam bi z nogami, tudi, če sem se ulegla, ni bilo nič bolje. Vzela sem lekadol in noge so se “pomirile”. Enako se mi je zgodilo sredi noči, prebudila sem se in zaradi napetosti oz. bolečine v zgornjem delu nog nisem mogla nazaj zaspati, speet je pomagal lekadol.
Sedaj sem v službi, ob sedenju za pisalno mizo se pojavlja bolečina v križu in isti občutek v nogah kot včeraj in ponoči. Malce pomaga presedanje na stolu in menjanje položaja – bolj sklonjena naprej, nazaj, bolj ali manj vzravnana …
Stara sem petdeset let, sicer nobenih zdravstvenih težav. Je pa res, da se kaj dosti ne gibljem, 1x tedensko pilates, to je pa v tem zimskem času skoraj vse. Je možno, da so težave zaradi premalo gibanja, sploh, ker sem dva dneva pa res samo sedela in ležala? Bo pomagalo malce več hoje npr.? Ali bi bilo potrebno do zdravnika? Malce me tudi skrbi, ker imam naslednji teden v načrtu nekajdnevni izlet, kjer bo kar nekaj hoje (ki mi sicer, kljub bolj malo gibanja, še nikoli ni delala težav).
Kaj mi svetujete?

Spoštovani!

Lahko gre za bolečino v križu, lahko pa tudi za krčne žile – napetost v mečih. Zaenkrat zmerno gibanje, zdravilo proti bolečinam. Če bodo meča otekla, pojdite čim prej k zdravniku, sicer v 10 dneh, če se stanje ne umiri. Takoj tudi v primeru težav z odvajanjem vode ali blata.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za vaš odgovor.

Po moje so težave v križu ali pa še malo nižje. Bolečine se pa pojavljajo v stegnih, od zadnjice navzdol.
Včeraj sem imela ves dan čez križ nalepljen obliž, ki greje in konec dneva v službi je bolečina že malce popuščala in sem lažje sedela. Tudi popoldan in zvečer je bilo bolje, sem zaspala brez lekadola.
Danes zjutraj kar OK, naredila celo nekaj vaj za križ, čisto brez težav in bolečin. Ko sem sedla v avto in kasneje v službi za mizo, pa se je spet pojavila bolečina nekje v spodnjem delu hrbta, pravzaprav v zadnjici, ki seva naprej v stegna, malo močneje v levo kot v desno. Pa odvisno je tudi od položaja, kako sedim.
Je to mogoče išias? Naj še omenim, da pa pri hoji nimam nikakršnih težav ali bolečin.
Saj ne bi bila tako nestrpna z vprašanji, skrbi me le, da mi tole lahko pokvari težko pričakovan izlet v tujino naslednji teden.

nova
Uredništvo priporoča

Podobno se je začelo pri meni, trajalo dobre pol leta, preden sem odšla k zdravniku. Nekaj časa sem jemala analgetike, saj bolečina vseeno ni bila dovolj intenzivna, da bi me poslali na dodatne preiskave. Je pa bila zame zelo moteča, predvsem, ker je bila konstantna …zato sem malo poizvedela in se seznanila z odrinacijami MOGY, kjer izvajajo manualno medicino in zelo učinkovito med drugim tudi zdravijo bolečine v križu (kot sem izvedela je to poleg bolečin v vratu najpogostejši simptom njihovih pacientov). sem šla v njihovo ordinacijo v Mariboru, tam dela dr. Fedorov, ki je opravil pregled – dejansko je šlo za težave s spodnjim delom hrbtenice, ki je povzročal tudi težave v nogah; najprej mravljince, nato bolečine. po 4 terapijah sem kot nova. No, od tega je že dobre štiri mesece. Priporočam!

New Report

Close