Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek anketarji po tel.

anketarji po tel.

Ali tudi vas dnevno morijo razni anketarji to telefonu? Mi že dve leti nimamo številke v imeniku-ravno zaradi tega , a nič ne pomaga! Danes me je že tretjič ta vikend morila anketarka iz Nine Medie!!
Vse že po 1. stavku skenslam, a kličejo dalje ! Kaj storiti!?

Ko pokličejo razni anketarji in prodajalci, vedno pravim, da nimam časa, da jih bom pa poklical zvečer in naj mi dajo svoj domači telefon, in skoraj vsi pravijo: ja domov pa ne maram da me kličete , in jaz odgovorim, tudi jaz ne, in odložim.

Jaz imam take probleme z zavarovalnicami. Čisto vsak teden me najmanj z ene pokličejo. Nikoli nisem bila pri nobeni zavarovalnici, nobenih polic,…NIČ. Oni pa vedno ista vprašanja “ste pri nas imeli življensko zavarovanje?” Se jih hitro znebim, ampak kaj mi pomaga, če me spet pokličejo in ko povem, da so me že klicali, dobim vedno isti odogovor “jaz pa ne” :))

Dobro.

Ta ti je pa dobra :))) Moram sprobat :))

So klicali iz neke x spletne trgovine. Ob odgovoru, da še nikoli nisem pri njih kupovala, so me hoteli prepričati, da sem !! Zagroziti sem jim morala….bili so neumorni.

Namesto da mečete dol slušalko in se norčujete iz njih (to je pač njihova služba), jih naslednjič prosite, naj vašo številko odstranijo iz sistema. Imajo namreč to možnost, le reči je treba.

Sem tudi to že “uporabila”. Ne deluje, preverjeno!:((

Slušalke ne mečem dol. Odgovorim: nimam časa, nasvidenje.

Je kakšno pravilo, kdaj se sme klicat. Včasih kličejo ob 20h, včasih v soboto ob 8h, včasih v nedeljo ob 13h ??!!

Jaz sem tiho in samo odložim. Najmanj komedij, ker so neumorni in ne pomaga nobena žavba.

Mene je enkrat klicala ob 21h. pa sem rekla, da je pa tole mal pozna ura in mi je odgovorila, da nočni mir je od desetih naprej. Uh, me je kr dvignilo

Ko sem bila še študentka, sem delala v enem telefonskem studiu, kjer sem morala dnevno poklicati sto strank po telefonu. Anketa je bila dolga približno pet minut. Seveda ljudje niso želeli odgovarjati, saj priznam, da so bila vprašanja butasta in so se ponavljala. A ker sem bila plačana od števila opravljenih anket, sem bila še kako hvaležna, da se je našel kdo in želel odgovarjati na anketo.
Tako da sedaj vedno, ko me kličejo domov in imajo vedno isto foro “kdo v družini je imel zadnji rojstni dan?” (seveda sem to jaz, ki imam rojstni dan marca in imamo ostali družinski člani rojstni dan šele oktobra) vedno odgovarjam na ankete.

takih nadlegovanj se preprosto znebite tako, da jim recete:” V kateri bazi ste dobili mojo kontaktno stevilko, ce je pa nimam javno objavljene? Prosim da me ne klicete vec in da mojo stevilko brisete iz svoje baze podatkov za ankete”

Po zakonu te imajo kaj nadlegovat-jih lahko prijavis.

Podobno sem bila vprašana….iz obupa sem odgovorila: nimamo r.d., ne praznujemo ! To je bil 3.anketar v istem popoldnevu.!!

Ne pomaga, verjemi ! Ni stvari, ki je nismo probali.

Jaz pa imam baje zelo otroški glas, saj me vedno vprašajo, če lahko dobijo mamico. Povem, da je ni doma, pa še zlažem se pri tem ne….:D

Znorel je, ker so dnevno klicarili. Enkrat spet kličejo in vprašajo, če so dobili to in to…on pa odgovori:pri nas nimamo telefona. Na oni strani so bili čisto zmedeni:kako ,da ne…kam smo pa klicali? On: verjetno na Mars.

Ne pomaga, verjemi ! Ni stvari, ki je nismo probali.[/quote]

potem pa jih preprosto prijavi na inspekcijo, pa bo problem resen, ti mas pa mir.

Jaz sem tem anketarjem zagrozil s prijavo na policijo, če me bojo še naprej nadlegovali po telefonu. Zdaj imam mir pred njimi. 🙂

kdo v teh časih sploh še ima domač telefon in predvsem zakaj??? jaz ga nimam že ne pomnim koliko let (najbrž odkar so prišli mobilni telefoni na SLO trg) in ga niti najmanj ne pogrešam. saj ne živim v 15. stoletju, vsi ki jih poznam imajo mobilnike in ni razloga za domač telefon. samo še en nepotreben strošek in čisto nič drugega. pa še z anketarji nimam problemov ker se kot prvič ne oglašam na neznane številke kot drugo pa anketarčki ne kličejo na mobitel številke (vsaj kolikor je meni znano še ne).


Jaz sem to počela dosledno in zdaj imam bolj ali manj mir. Edino Generali se ne da. Nehali so me sicer klicat, mi pa pošiljajo Sms-e na mobilnega. Tu ne morem odpisat nazaj, pa mislijo, da so zmagali. Jaz bom pa zaradi tega zamenjala zavarovalnico:)))

Jaz pa priznam, da si, če le gre, vzamem tistih pet minut in odgovorim na anketo – ker si vedno predstavljam, da bi lahko na drugi strani bili moji študentje, ki tudi delajo, da zaslužijo za kak priboljšek…Enako tudi s štoparji, če naletim nanje, ko se vozijo iz ali v Ljubljano. Me ne stane nič več, hkrati pa upam, da bojo tudi moji naleteli na dobre izkušnje. Edino takrat še bolj previdno vozim.

Podobno 🙂
Če imam čas, odgovarjam na ankete, saj me nič ne stane, njim pa je to služba.
Štoparje pa pobiram, če se mi ne mudi in če sem prave volje; če pri sebi premlevam kake probleme, takrat ne.. se spomnim, kako mučno je bilo, ko je mene kdaj pobral na štopu kdo in ni spregovoril niti besede 🙁


Tudi jaz tako. V študentskem času mi je to bil velik vir dohodka. Nekdo je naročnik anket in bo te podatke potreboval tako ali drugače. Ni mi težko zaradi tistih nekaj minut.
Anketirala sem v glavnem na dveh področjih, Štajerce in Gorenjce in hitro prišla do spoznanja, da nekatere resnice še kako držijo. Štajerci so bili veliko bolj odprti in prijazni, ankete na terenu ali po telefonu so bile rešene tik-tak.

V nedeljo ob 8h zjutraj? Jaz pač ne. Motijo moj delaprosti jutranji spanec in kdo jim je dal to pravico, če moja številka ni objavljena v imeniku?

Vedno rečem da mamice ni doma, stara sem 45:))
Vedno vžge, hehehe.

New Report

Close