Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Srbeča ritka

Srbeča ritka

Pozdravljeni,

obračam se na vas, ker imam pri hčeri, stari malo manj kot pet let eno nepojasnjeno zadevo.

Vsakih ca. 14 dni jo začne srbeti ritka in jo srbi ca. 1-2 dni. To traja že 2 meseca. Ponoči normalno spi, takrat ritka ne srbi. Blato smo dali na testiranje pred ca. 1 mesecem in pokazalo je, da naj nebi imela glist. Tudi v blatu jih do sedaj še nisem opazila. Ko jo ritka srbi jo mažem z lamprehtovim mazilom (ne vem ali to pomaga, ali pač samo neha srbeti).

Ko srbi, takrat je ritka rahlo pordela.

Prosim vas, če mi lahko daste kakšen nasvet čemu bi ritka srbela, ker več ne vem kaj narediti.

Hvala za vašo pomoč.

Lep dan

Znano je, da gliste težko dokažemo. Narediti je potrebno več preiskav blata, morda je pomembno vzeti vzorec blata takrat, ko jo ritka srbi, narediti tudi celofanski bris na jajčeca glist, priporočljivo bi bilo narediti tudi bris analne sluznice na patogene bakterije in morda glive. Nekateri zagovarjajo zdravljenje glist, čeprav jih ne dokažemo, če je sumljivo na gliste, še posebej, če v krvi dokažemo povišano število eozinofilcev.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

pravkar smo prišli od zdravnika, ki trdi da niso gliste, ker smo novembra delali test – dali blato v laboratorij in da naj mažemo z lamprehtovim mazilom.

Zgleda, da bodo muke trajale dalje.

Zanima me ali je možno iti delat test na podančice samoplačniško in kaj nam je še storiti.

Hvala za pomoč.

Verjetno se da narediti teste za gliste tudi samoplačniško. Je pa potrebno večkrat narediti rpeiskavo, vzame se prvo jutranje blato (ritka ne sme biti umita).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

oglašam se vam samo toliko, da vam sporočim, kako se je naša situacija razvila.

Po enotedenskem mučenju smo danes ponoči odkrili podančico na anusu. Hči ima tako vneto, spraskano ritko, da že 3 dni ne upa iti kakat in je cel dan sam jok. Cel teden se je ponoči zbujala in sva bedeli po 3 ure. Komaj komaj sem od zdravnika sprosila napotnico za celofanski bris, saj je trdil, da ker smo pregledali blato, glist nima.

Danes takoj zjutraj sem šla po zdravilo Veromox in sedaj se zdravimo. Res pa ne vem kaj naj naredimo s kakanjem.

Ni mi všeč, da nekateri zdravniki očitno ne vejo, da obstaja več glist, saj je hči torej zdaj že 2 meseca trpela gliste, ker nam takrat zdravnik ni omogočil celofanskega brisa kljub mojim prošnjam. Še dobro, da sem tokrat tako vztrajala in rekla, da bom šla samoplačniško.

Lp.

Je kar treba poslušati starše. In starši morajo pogosto kar vztrajati:=)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

hči ritka še vedno srbi, ima zelo rdečo, vneto, ranjeno. Zjutraj jo tuširam, pa preden gre spat čez dan, pa zvečer, pa po vsakem kakanju. Danes sem jo 2 x namazala s Praška pasto, včeraj 2 x z Lamprehtovim mazilom.
Tudi trebušček jo še boli.

Tableto Vermoxa sem ji dala v petek zjutraj in eno zvečer.

Zanima me, kako dolgo bi jo še naj srbelo in bolelo ter ali je možno da ima poleg podančic tudi kakšne druge gliste.

Hvala za pomoč

V nekaj dneh mora biti bolje. Če ne bo, pojdite na ponovni pregled.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor. Ko bi pediater vsaj 1x pogledal njeno ritko, sva bili 3 x tam, pa je bilo vse rihtano na slepo.

Lep dan.

uh, če ste tako opisali, kot tukaj, potem res mora videti to ritko.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

hči čez dan še vedno srbi ritka. Zvečer toži da jo boli trebušček.

Danes ko sem ji po kakanju obrisala ritko z WCpapirjem (do sedaj sem jo po kakanju tuširala) sem opazila na papirju rahlo rdeče (kot npr. pri hemeroidih).

Zanima me ali je to v sklopu zdravljenja podančic, ali morava iti k pediatru.

V petek bo vzela drugo dozo tabletke.

Hvala in lp.

Če kaka trdo in ob podatku o ranjeni sluznici okoli ritke, je manjša krvavitev pričakovana. Obvvestite pediatra.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close