Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kateri karavan z nizko porabo goriva?

kateri karavan z nizko porabo goriva?

Pozdravljeni!

Prosim,če mi lahko svetujete,kateri karavan naj kupim vrednosti okoli 5.000 eurov?
Trenutno vozim škodo octavilo letnik 2002,2.0 bencin 4×4.Avto super,poznana preteklost,realni km,le poraba je obupna-okoli 10 litrov na 100km.Prej sem vedno imela dizla,a je bil vedno uvožen,s prevrtenimi km in glede na to,da letno delam okoli 13000 km,sem se odločima za bencirja in se nasrala:((
Tako da sedaj spet gledam dizla,vsaj kar se porabe tiče.
Kaj pravite na ta izbor:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5624075&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5757250&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5773328&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5691199&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5666399&show=1
Vesela bi bila vaših izkušenj nasvetov,mnenj,predlogov.
hvala

absolutno alfo s tem motorjem, preverjeno odličen avto, nizka poraba in vzdržljiv motor

če pa rabiš večji prtljažnik pa vzami stilo ali pa astro ( astra ima enak motor kot stilo)

Glede na to, da delaš tako malo km, z nakupom drugega in prodajo tako starega avta ne boš nič profitirala. Dizel ni idealen izbor za kratke razdalje.
Razlika pri porabi bo cca tri litre na sto km, razlika je 300 litrov na 10.000 kilometrov, to je 450 evrov na leto oziroma 40 evrov na mesec. Konkretno pri oktaviji je glede na cene v oglasih razlika med bencinsko in dizelsko različico za tvoj letnik kar okoli 1300 evrov, to je za tri leta goriva … S tem da so načeloma servisi za dizelske avte nekoliko dražji. Če si z avtom zadovoljna, ga raje še vozi par let. Plus zdaj bi morala doplačati okoli dva jurja za drug avto … ne vem no.

Če se le da, kupi takega, ki je bil kupljen v Sloveniji (pa ni važno, za kateri model se boš odločila). Tako si bolj zihr, da ni bil ukraden ali pa da nima prevrtenih kilometrov, saj vso zgodovino avtomobila preveriš na pooblaščenem serviserju. Če pa ga lastnik ni servisiral na pooblaščencu, beži stran. Je dovolj izbire pri takih, ki so ga.

flashgordon…za alfo in stilotota vem,da so dobri motorji,saj sem pred časom imela lancio lybro z istim motorjem,pa ni bilo nikoli nobenih problemov,le roke smo ves čas menjali,pa razne stvari okoli koles,ki jih tudi pod razno ne poznam
Ali moram biti pri teh vozilih pozorna na kakšno drugo stvar?
hondašica…nekako mi ni do tega,da bi hodila 2x tedensko tankat:((
defee….hvala,tudi to gledam,ker sem se že parkrat nasrala z uvoženimi avtomobili

Te opozorjam zgolj zato, ker si polinkala tudi take primere, ki nimajo označeno, da so kupljeni v Sloveniji.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5738540&show=1

defee..to sem dala le na hitro za primerjavo

Raznih Fiatov, Alf in Fordov jaz osebno ne bi kupila nikoli.

jaz nisem imel z njo nobenih težav, poraba je bila med 5.3-5.5 na daljše relacije, na kratke in pozimi pa sem prišel nekje do 5.8, sploh nisem vedel kdaj sem tankal)),sam nisem imel z njo nobenih težav, ta , ki jo je od mene kupil ko je imel avto 160000 km , zdaj vem da ima nekje okrog 250000 km, edino kar je menjal je bila cev ki gre z intercoolerja na turbino, tako mi je povedal pred časom, strošek okrog 120 evrov, drugače pa bp..pa še to, ta avto je bil pripeljan iz italije ko je imel 120000 km s tem da je imel urejeno servisno dokumentacijo tako da ne metat vse avte iz tujine v isti koš….bodi pozorna samo na to, da ima avto urejeno servisno dokumentacijo in da lahko to preveriš..

Absolutno WW Passat nima konkurence po porabi,po velikosti ter po delovanju motorja

Kako dvakrat tedensko, če narediš 13.000 na leto? Kvečjemu dvakrat mesečno. Na mesec narediš tisoč km, z enim tankom okoli 500, ergo …

Jaz osebno ne bi nobenega od naštetih, raje dodaj dva jurja in kupi Audija A4, 1,9 tdi, 130 KM varianto…., super avto, mala poraba (okrog 6 litrov), z enim tankom se lahko naredi preko 1000 kilometrov…., servis pa tudi ni nek bav bav…..

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

hondašica…resnično hodim vsaki 5.dan nekje tankat,pa ne zaradi toliko km,pač pa zaradi porabe,tako da kar verjemi,da je škoda žejna.Je pač navaden motor,brez turbine,4 kolesni pogon

Potem pa ne delaš samo tisoč km na mesec ali pa ti porabi 20 litrov na sto kilometrov. Z enim tankom – torej 50 litri bencina – pri porabi 10 litrov na sto kilometrov narediš 500 km, se strinjaš? Menda nima oktavia 30-litrskega tanka?

Potem pa ne delaš samo tisoč km na mesec ali pa ti porabi 20 litrov na sto kilometrov. Z enim tankom – torej 50 litri bencina – pri porabi 10 litrov na sto kilometrov narediš 500 km, se strinjaš? Menda nima oktavia 30-litrskega tanka?[/quote]

Ampak vi hondaši pa res komplicirate….., Honde so itak zakon ne?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Potem pa ne delaš samo tisoč km na mesec ali pa ti porabi 20 litrov na sto kilometrov. Z enim tankom – torej 50 litri bencina – pri porabi 10 litrov na sto kilometrov narediš 500 km, se strinjaš? Menda nima oktavia 30-litrskega tanka?[/quote]

Ampak vi hondaši pa res komplicirate….., Honde so itak zakon ne?[/quote]

Ne, zakaj? Zame je honda trenutno zakon, zate BMW mogoče ne? Ali pa ti nisi kompliciran samo zato, ker si pač tip in so avti kakor moška domena? Me ženske smo pa itak putke.

Preprosto me zanima, kako lahko pri 1000 km na mesec hodi tankat petkrat ali šestkrat na mesec.

Pri 13.000 km na leto se ti ne splača menjat avta, zato da bi privarčevala pri gorivo. Enostavno ni računice. Že prodat bo problem bencinsko škodo, ko so vsi tako navalili na dizle zadnje čase. Potem pa še doplačat za nekaj drugega…. Se ne splača, verjemi. Če avto dela v redu, ga vozi.

Ampak vi hondaši pa res komplicirate….., Honde so itak zakon ne?[/quote]

Ne, zakaj? Zame je honda trenutno zakon, zate BMW mogoče ne? Ali pa ti nisi kompliciran samo zato, ker si pač tip in so avti kakor moška domena? Me ženske smo pa itak putke.

Preprosto me zanima, kako lahko pri 1000 km na mesec hodi tankat petkrat ali šestkrat na mesec.[/quote]

Kolikor sem jaz spremljal to sceno ste Hondaši sekta…, vsak se nekaj preserava, hoče dokazat da Honda ful leti in podobno.., no jaz sem jim vedno pustil veselje…..
Avti so domena obeh spolov….res pa je, da je žaljivo primerjati BMW in Hondo…., pač različni svetovi.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Ne, zakaj? Zame je honda trenutno zakon, zate BMW mogoče ne? Ali pa ti nisi kompliciran samo zato, ker si pač tip in so avti kakor moška domena? Me ženske smo pa itak putke.

Preprosto me zanima, kako lahko pri 1000 km na mesec hodi tankat petkrat ali šestkrat na mesec.[/quote]

Kolikor sem jaz spremljal to sceno ste Hondaši sekta…, vsak se nekaj preserava, hoče dokazat da Honda ful leti in podobno.., no jaz sem jim vedno pustil veselje…..
Avti so domena obeh spolov….res pa je, da je žaljivo primerjati BMW in Hondo…., pač različni svetovi.[/quote]

Ha ha ha, model, in ti potem meni, da hondaši kompliciramo in da je honda zakon?

Kolikor sem jaz spremljal to sceno ste Hondaši sekta…, vsak se nekaj preserava, hoče dokazat da Honda ful leti in podobno.., no jaz sem jim vedno pustil veselje…..
Avti so domena obeh spolov….res pa je, da je žaljivo primerjati BMW in Hondo…., pač različni svetovi.[/quote]

Ha ha ha, model, in ti potem meni, da hondaši kompliciramo in da je honda zakon?[/quote]

Malo sem preizkusil, če si klasična voznica Honde, tvoj odgovor potrjuje da nisi….., tudi sam sem imel dolga leta nazaj 1.6 VTI….mislim, da 6. genracijo…., fajn avtoček, sicer navora nič, okvar ni bilo z izjemo termostata, no bremze so bile zelo slabe (original)….
BMW je povzročal več izrednih obiskov servisa ampak užitek v vožnji pa vsaj zame ni primerljiv, pa zvok, zavore, lega….to pa je drug svet, recimo Honda je neka povprečna ženska, ki še kar dobro seksa in ni zahtevna glede daril, BMW je pa huda ženska, top seksa, hoče pa zelo draga darila….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Ha ha ha, model, in ti potem meni, da hondaši kompliciramo in da je honda zakon?[/quote]

Malo sem preizkusil, če si klasična voznica Honde, tvoj odgovor potrjuje da nisi….., tudi sam sem imel dolga leta nazaj 1.6 VTI….mislim, da 6. genracijo…., fajn avtoček, sicer navora nič, okvar ni bilo z izjemo termostata, no bremze so bile zelo slabe (original)….
BMW je povzročal več izrednih obiskov servisa ampak užitek v vožnji pa vsaj zame ni primerljiv, pa zvok, zavore, lega….to pa je drug svet, recimo Honda je neka povprečna ženska, ki še kar dobro seksa in ni zahtevna glede daril, BMW je pa huda ženska, top seksa, hoče pa zelo draga darila….[/quote]

BMW540, če te prav razumem je stvar taka:
– honda je približno kot Jasmine Bleeth (super noge in rit), sam kake praktične rabe ni
– BMW je tko kot naš pahor: kadar dela, dela super, ko ga začne lomit … bog se usmili

Malo sem preizkusil, če si klasična voznica Honde, tvoj odgovor potrjuje da nisi….., tudi sam sem imel dolga leta nazaj 1.6 VTI….mislim, da 6. genracijo…., fajn avtoček, sicer navora nič, okvar ni bilo z izjemo termostata, no bremze so bile zelo slabe (original)….
BMW je povzročal več izrednih obiskov servisa ampak užitek v vožnji pa vsaj zame ni primerljiv, pa zvok, zavore, lega….to pa je drug svet, recimo Honda je neka povprečna ženska, ki še kar dobro seksa in ni zahtevna glede daril, BMW je pa huda ženska, top seksa, hoče pa zelo draga darila….[/quote]

BMW540, če te prav razumem je stvar taka:
– honda je približno kot Jasmine Bleeth (super noge in rit), sam kake praktične rabe ni
– BMW je tko kot naš pahor: kadar dela, dela super, ko ga začne lomit … bog se usmili

–[/quote]

Ja tako nekako…

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Vzemi passat karavan TDI , poraba majhna, prostora ogromno.

New Report

Close