Forum.Over.Net

Starševski čvek

mikrovalovna pečica

Default avatar

ursa***

A imate v gospodinjstvu mikrovalovno pečico? Za kaj jo največkrat uporabljate (segrevanje mleka, čaja; odtaljevanje hrane,...)? Katero imate?

Mi se odločamo za nakup, pa prosim za vaše + in -.
Pri nas bi jo večinoma uporabljali za pogrevanje hrane, ki je skuhana dan prej ter za segrevanje mleka, čaja itd.
Default avatar

abena

Jaz imam kombinirano mikro+konekcijsko+gril+kruhomat. Uporabljamo za peko kruha in pogrevanje.
Default avatar

safaf

ursa*** je napisal/a:
Minusa ne vidim pri njej.Če bi jo ,jo potem ne bi imeli
Default avatar

abena

konvekcijsko, da ne bo zgražanja
Default avatar

acjom

Imam jo že skoraj 20 let. V njej sem segrevala hrano, mleko za otroka, zdaj pa si otroci sami že pogrejejo hrano.
V njej odtaljujem , grejem. Meni je super.

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Default avatar

mirijam

Mi jo tudi immao. In največkrat pogrevam mleko itd. Pa da ne pozabim na kokice! :-)
Default avatar

mikrokola

abena je napisal/a:
Bodite tako dobri in prijazni in mi napišite znamko te MV
Mi imamo tudi kombinirano(peče) sam kruhomata pa nima.
Hvala vam.
Default avatar

brezveze

Mi jo imamo, ampak jo uporabljam zelo na redko, vsake tok časa da kaj odtajam na hitro..za pogrevanje, kuhanje jo ne uporabljam! itak je ful škodljiva, vsaj pravijo tako! Sploh ko greš brat kake študije(v povezovi z rakom), se kar zamisliš :S
Default avatar

abena

mikrokola je napisal/a:
ABENA
http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/kuhanje ... 45?tab=pod
Default avatar

acjom

brezveze je napisal/a:

Hja....če blo to res, glede raka in škodljivosti, potem bi mi bili že mrtvi. :)

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Default avatar

je nimam

Je nimam. Nimam je, ker si je ne želim, ne maram je imeti. To o škodljivosti ni čisto iz trte izvito, ni pa tako potencirano kot trdijo nekateri. Vse kar rabim pogreti, naredim na štedilniku oz. v pečici. Pripravljene hrane ne kupujem- za to naj bi bila "ustvarjena".
Default avatar

jest ne

acjom je napisal/a:
Sej ne, da ti želim, samo, ko boš starejša se bo začelo in takrat bo prepozno. Če gledam za kaj uporabljajo mikrovalovko v našem laboratoriju, se samo vprašam kaj potem ta reč dela s hrano oz. kaj ta hrana dela ljudem. Jaz je nočem za nič na svetu!!!!
Default avatar

raje jem hrenovke

Raje jem hrenovke /so skupek raznoraznih odpadkov/ kot da bi grela v mikro pečici. Povrhu vsega mi je tako pogreta hrana zanič.
Default avatar

mikrokola

abena je napisal/a:
samo še to. Normalno zamesite kruh in ga pečete v MV. Dopeka bi tudi šla.?
Še enkrat hvala.
Default avatar

abena

Ne mesim sama, pač pa to zamesi kruhomat. Ima program za polnozrnat, sladki kruh, normalen kruh, za 1,5 lb, 2,0 lb, za temnejši kruh. Enako kot vsak kruhomat. Nima pa programa mesenje samo ali pečenje samo. Ima pa timer za zamik vklopa. Zjutraj ni lepšega kot vonj po sveže pečenem kruhu.
Default avatar

glih za to

ursa*** je napisal/a:
Pri nas se uporablja točno v te namene: pogrevanje mleka (za kakav, čokolino...), vode za čaj, pogrevanje že prej skuhane hrane (predvsem testenin in riža, ki se ob pogrevanju v kastroli znajo fajn razpacat), odtaljevanje npr. kruha ali žemljic, ki jih imamo za rezervo v zamrzovalniku.
Za takšne namene je dovolj kakšna čisto enostavna in poceni varianta, prez raznih prednastavljivih programov pa možnosti pečenja in kaj vem česa še vse.

Kar se pa škodljivosti tiče, so menda škodljivi tud GSM telefoni, pa računalniki sevajo in tako naprej in tako dalje ... A ste tisti, ki resno jemljete take zadeve, tud brez teh in še kakšnih podobnoh zakih naprav?
Default avatar

JA

Ja, in tudi iz službe grem kar najhitreje, da me sevanje ne špika v tazadnjo. zdaj pa ugibajte, ali mislim resno ali se zafrkavam.
Default avatar

mislim, da to ni

sevanje. Sevajo radioaktivni elementi.
Default avatar

Fanika1

Mikrovalovka ni škodljiva. Energije, ki se uporabljajo pri njej, so veliko veliko prenizke, da bi kakorkoli vplivale na obsevani predmet. Edino segrejejo ga - a to naredijo povsem "mehansko": molukule v snovi začnejo nihati, kar pomeni, da je zadeva bolj topla.
Default avatar

GARFIELD

LP. JAZ IMAM ŽE TRETJO MV, OD NAJPREPROSTEJŠE, SEDAJ PA NAJBOLJŠO OD WHIRLPOOL.
NI BOLJE ZAPEČENEGA PIŠČANCA,ŠTRUDLA, SKRATKA UPORABLJAM NAMESTO KLASIČNE.