Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KUNA – A JO JE KDO UJEL s pastjo?

KUNA – A JO JE KDO UJEL s pastjo?

A je komu uspelo ujet kuno? S čim, kletko, volkom – čeljustjo, kako drugo pastjo ali bilo čim?

Jaz sem ravno včeraj 200 kun prodala.

🙂
A ti to resno? Bojim se, da boš na MONu le s težavo našel nekoga, ki je videl kuno v živo v naravi. Morda jo tupatam kakšna monovka zna narisati “iz glave”, ampak da bi jo ujel s pastjo…. Optimistično. Precej.

Ne lovit kune na lastno roko.
Kaj vas moti v domu? Vam dela škodo? Obrnite se na najbližjega veterinarja…….LD!

Čeljust ti ne priporočam, ker se lahko kakšna druga žival ujame in pogine. Najboljše je kletka, morda jo ima kakšen lovec. Je ena podolgovata škatla z odprtinami na obeh straneh. Običajno nastavijo noter jajce in ko kuna pride v škatlo, se obojna vratca zaprejo. Kuno potem spustijo daleč v gozd, ali pa jo nagačijo. Pomembno je, da delaš v rokavicah, ker zavoha vonj po človeku in se noče približat Pri meni se je nekako udomačila, da jo zadnja leta vidim, do dvakrat na leto. Zelo težko jo je videt.

pred leti smo jo ujel z volkom.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Mi prosim obrazložiš zakaj veterinar? Kuna dela veliko škodo. Z leti je uničila kompletno izolacijo, prinesla kuro, kačo, eno šajtrgo iztrbkov. Ropotanje cele noči. To sem ugotovil, ko sem menjal streho. Sedaj pa ne more več prit gor, ker je dobro narejeno. Zračni most, itd.

Volka ne poznam. Mi obrazložiš?

Veterinar zato, ker je študiral živaloslovje! Ker je mnogo bolj izobražen kot vi tukaj!

Vi tukaj nekaj ugibate, nekaj pacate………nihče pa nič konkretnega. Vsi ste eni pocarji! Niti ne vprašate kje in kako živi in še 100 drugih stvari je pomembnih.

ZATO naj se obrne na veterinarja – če bo kaj več vedel. Sicer sem pa predlagala tudi LD (Lovska družina) , kjer bo tudi dobila uporabne nasvete.

Volka ne poznam. Mi obrazložiš?[/quote]

http://www.etno-muzej.si/sl/spletne-zbirke/lov/f0000015248

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Veterinar zato, ker je študiral živaloslovje! Ker je mnogo bolj izobražen kot vi tukaj!

Vi tukaj nekaj ugibate, nekaj pacate………nihče pa nič konkretnega. Vsi ste eni pocarji! Niti ne vprašate kje in kako živi in še 100 drugih stvari je pomembnih.

ZATO naj se obrne na veterinarja – če bo kaj več vedel. Sicer sem pa predlagala tudi LD (Lovska družina) , kjer bo tudi dobila uporabne nasvete.[/quote]

Si pa res obupna. Omenjaš veterinarja ker je študiral veterino. in ker je bolj izobražen Spodaj pa pišeš če bo kaj več vedel. Če bi vedela kako se na podeželju živi in dela, bi ti bilo bolj jasno, kako sami rešujemo nekatere stvari. Lahko se tebi delat norca iz ljudi, ko za vsako temo menjaš nick. Imej jajca in se podpisuj enako kot jaz. Potem bomo pa videli kdo je tečnoba. Še enkrat si preberi tvoj spis, pa boš vidla da nisi nič boljša od mene. Sram naj te bo.Naj vsi berejo lisico zvitorepko.

ne zanima me veterinar in LD, ampak sem vprašala, če jo je kdo ujel.
Če te skrbi za živalco, ti jo lahko dam ko jo ujamem, naj ti uniči izolacijo, poserje podstrešje, navleče crkovine, ko ne boš spala minute pa lahk ponoč študiraš živaloslovje.

Volka ne poznam. Mi obrazložiš?[/quote]

http://www.etno-muzej.si/sl/spletne-zbirke/lov/f0000015248%5B/quote%5D

Hvala gunnar. To zadevo poznam. Sem se zmedu ker je avtor napisal volk – čeljust, pa sem mislil da gre za dve različni stvari. Z volkom je tudi uradno prepovedano lovit. To vem. lp vilid

V tiste škatle kot sem omenjal sigurno se ujame. Pri nas na vasi ima en lovec to škatlo, pa si hodimo njemu sposojat.

Hvala Vilid, ravno zato sprašujem, ker jo bom kupila, ravno sem pregledovala cene in so me zanimale vaše izkušnje, če je to uporabna stvar. Itak sem vedla da bom dobila pojasnila, da so živalice zaščitene….
Vilid, tudi jaz imam novo streho, sem jo menjala ravno zaradi kun, če ne bi jo kako leto kasneje. Krovcem sem posebej naročila, naj res naredijo tako, da ni šans da bi kuna prišla not.
In spet je not in vsak čas bo imela mladiče. In uničuje novo izolacijo in veselo serje. Kdor ima izkušnje mu je tak vse jasno, kdor jih ščiti, bi mu jih pa privoščila na podstrešju.

Ti povem še to, da se ni preselila drugam, ko imam novo streho. Sedaj živi v enem grmovlju, blizu hiše. Najbolj je vidno, ko so iztrebki okol hiše, še posebej poleti ko je obilno hrane. Zato sem pa omenil, da se kar drzno giblje, tako da jo dvakrat na leto vidim. Prej je pa hudič, v strehi bil in jo nisem nikoli videl. Je pa lepa živalca. . lp vilid

Evo ti osebno izkušnjo. Mi smo doma ob gozdu in smo imeli enake težave. Hiša brez fasade in se je naselila na podstrešju. Pa ji nismo hoteli hudega in smo mislili, saj bo šla sama. No, pa ni. Moža je skoraj kap, ko je stopil na podstrešje. Vse posrano, polno drekov, smrdelo je. Ponoči veselica, da nismo mogli spati. Ne vem, če si kdo predstavlja, kakšen hrup je to, ker spimo v podstrehi. Potem je dobila še mladiče in se je veselica potrojila. Končno je možu počil film in je privlekel neko staro past in se je ujela. O podrobnostih ne bi, ker ni za občutljive mestne monovke, ampak potem je bil dolgo mir. No, dva tedna nazaj je pa spet nekaj hodilo gori, čeprav smo ta čas naredili fasado.
Priporočam vam res, da ukrepate, ker bo čedalje slabše. Ne vem pa, kaj ima veterinar s tem. A pričakujete, da jo bo sredi noči prišel iskat ali kaj? Lahko jo mogoče ujame in izpusti, ampak bo spet pristala pri vas.

kaj pa pes pri hiši? mogoče bi jo topregnalo? mi smo jo imeli, nismmo ob gozdi, kontra, sredi naselja, jo je mož pregnal – s flešom, ko jo je slikaril, zgleda da jo je to dokončno, upam, prestrašilo, bila je pa z mladiči. zdaj smo tudi zamnejali streho, tako da upam, da je tudi zaflikano vse.

Kolegica jo je pregnala tako, da je na podstrešju prižgala radio, čez par dni se je kuna odselila.

jaz sem jo videl

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Sem jo imela med izolacino in ko sem prvič zaslišala, sem ukrepala. Kupila sem garden protector , elektronsko napravo in sicer 2 in jo nastavila zunaj. Spušča grozne zvoke, ki kuno motijo in še ko gre mimo se sprożi fleš in parkrat zasveti. Potem sem ji tri dni do monca navila radio in šla iz hiše, vsak dan ropotala po lesu pod streho in ni je več. Sem pa kupila tudi kletko, ki je na podstrehi za vsak slučaj, notri so jajca, poleg tega pa še dva elektronska odganjalca kun, ki sta na podstrehi. Kaj jo je odgnalo ne vem, meni je vażno da je ni in da mi ne dela škode. Ko je bil sneg sem videla stopinje ampak ene 3o m stran od hiše, ker ta garden protektor do tja ne reagira. So pa cene zelo različne, za enak izdelek iste proizvajalca je nekje 39 evrov, drugje pa 50 evrov. Je pa ta garden protector tudi za odganjanje drugih żivali, moraš naravnat na ustezno frekvenco. Ja ta mesec bodo imele mladiče, kar sem se najbolj bala.

Tole z radiem sem jaz slišla za polhe, ampak probat ni greh 🙂 Za polhe pa res drži, preverjeno!

Radio ne bo nič pomagal,jaz sem eno leto navijala klasično glasbo tako na glas,da se je slišalo do sosedov,pa ni šla.Je pri nas že 6 let,smo zadelali podstrešje,pa je vragec mali splezal skozi čisto malo špranjo,ne moreš verjeti ,kako se lahko not potegne kot kaka kača.Sem pa že njenega mladiča videla v živo,ko ji ga je druga kuna vrgla dol,sem ga celo slikala,Zvečer,pa je njegova mama prišla in ga odnesla nazaj na podstrešje,,Ne bi ga mogla ubiti,poskusi,spomladi,ko bo z mladiči zapustila hišo,kar naredi vsako leto,da mladiče odpelje v gozd,ker ona hoče potem na jesen hišo samo zase,res zadelati vsako luknjo,da ne bo mogla noter,tako bomo tudi mi storili,še dodatno zabili vsako špranjo.Sem pa tudi poskusila z električnim odganjalcem pa ni nič pomagalo,res kuna naredi veliko škode,jaz prav vidim,sreča da imam streho tako narejeno,da hodi v kot kjer skozi les njeno lulanje izteče,da ne lula direkno na urso.Je pa izolacijo zelo uničila,v dveh sobah je prekrampala urso,predrla folijo in tako povzročila,da je tam nastal toplotni most,ki ga bomo letos morali sanirati,da ne govorim o njenem kričanju ponoči in strahu,da pregrizne elktriko in povzroči požar.Res je nadloga,vendar isti kot mi živo bitje,Naj se odseli,ne želim je za podnajemnico več:)

Moj sosed je imel probleme s kuno,ker mu je na oz. v avtu pod havbo zgrizla peno (ki duši zvok motorja). Mir je imel šele potem ko je kupil nek sprej ravno za kune, ki res ogabno smrdi. Torej, če veš, kje pride kuna v hišo, pošpricaj s tem sprejem.

Ta sprej se uporabi, če ne pride dež na njega, ker drugače nič ne pomaga, ker ga spere.

Jaz sem se jo zaenkrat rešila, kaj je pomagalo ne vem, ta garden protector je pa res nadležen ker jo grozno osvetli, ko se sproži fleš, še jaz se ustrašim. Jaz bom imela prižganega še do konca aprila, da gredo kune z mladiči v naravo, potem pa gam spet prižgala v jeseni, samo še ne vem kdaj spet začnejo iskat novo gnezdo.

Kdaj se vam pa jeseni spet vseli v hišo ?

New Report

Close