Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Koliko kubikov vode porabite mesečno?

Default avatar

Jalks

Smo trije, en odrasel in dva najstnika, 15 kubikov. Poleg imamo še zelo drago vodo (15 kubikv, račun je slabih 50 evrov) Je precej ampak ne šparamo. Kaj pa ostali?
Default avatar

tko, tko

3 odrasli cca 12m3/mesec

s tem da pomivalni laufa povrepčno 2x na dan ( ker pridejo še drugi na kosilo), peremo ob vikendih (stroj razred a)

jast se tuširam vsak večer
Default avatar

artemida.84

Midva plus kuža, porabiva 4-6 kubikov na mesec.... peremo ob vikendh, 3 pralnestroje na teden, pomivalec vsak drug dan...
Default avatar

varčujemo

Nas je pa 5...trije otroci in dva odrasla, živimo v hiši in porabimo 7 sedaj pozimi in ene 9 10 poleti ko je še vrt pa več pranja okoli hiše, vrt, avtomobili...

Res pa je da varčujemo...voda ne teče, ko si umivaš zobe, pereš glavo...itd. tudi otroci so tako navajeni...
Default avatar

Jalks

Aha, torej glede na to da se vsak dan tuširamo, peremo 5-7 strojev tedensko, je normalna poraba. Nimamo pomivalnega, na roke peremo posodo. Stroj A kategorine
Default avatar

danes slaba

Ko bo naš najstnik, bomo mogoče porabili ve:). Zdaj 2 odrasla in en otrok porabimo 6 - 7 m3 na mesec. Za zalivanje uporabljamo deževnico, avta peremo v avtopralnici.
Default avatar

tko, tko

Jalks je napisal/a:
Aha, torej glede na to da se vsak dan tuširamo, peremo 5-7 strojev tedensko, je normalna poraba. Nimamo pomivalnega, na roke peremo posodo. Stroj A kategorine
za tvojo porabo vode je krivo pomivanje posode. resno. če se da, si omisli pomivalca.
Default avatar

Jalks

Tudi sama bi ga rada imela, vendar sem v najemu-stanovanje mi moje tako da ne mislim vanj vlagat.
Default avatar

dva odrasla

porabiva 8- 10 m3
Default avatar

Jalapena

Preveč, 2 odrasla+1 otrok 14-16 kubikov na mesec, je pa res, da stanujemo v najvišjem nadstropju in presneto dolgo čakamo na toplo vodo :(
Default avatar

Morski galeb

Jalks je napisal/a:
En odrasel in dva najstnika 15 kubikov?! Ne ni normalna poraba. Sploh me čudi, ko javkaš, da imate drago vodo. Normalna poraba je cca 3 kubike na osebo, pa že to je več kot preveč.
Default avatar

tk nekak

v celem letu v povprečju mal pod 4 kubike na osebo na mesec.
Pol je pa odvisno, a si blok ali hiša. in če hiša, kaj delaš poleti z vodo na vrtu...
Default avatar

strupenjača

Povprečje naj bi bilo res nekje od tri do štiri kubike na osebo.
Default avatar

vsakih 14 dni

Tale "anketa" je pa približno na vsakih 14 dni na vrsti ...

Mi2 porabiva 5-6 m3. V prejšnjem stanovanju 10-12 m3, tam ni blo pomivalca. Ne vem, a je res na račun pomivanja posode takšna razlika, ker pereva in se umivava (najbrž) približno enako.
Default avatar

grozljiva potrata!

Trije majhni otroci, 2 odrasla, vrt zalivamo z deževnico, vodo spoštujemo, letno povprečje je 9m3 na mesec.
Kakšen odnos do vode imate, ljudje!
Default avatar

šest

Jaz in moj najstnik, oba športnika,6 kubikov na mesec.Pomivalec vsak drugi dan, pralni ob vikendih 3 stroje, s tem da večje žehte odnesem v javno pralnico (al kako se reče), kjer so večji pralni stroji in v enem šusu, za 6 euro operem vse naenkrat.
Default avatar

vem točno št.

2 odrasla, 1 skoraj odrasel:), 8m3 mrzle, 4m3 tople=skupaj 12m3
Vem, ker imamo števec:)
Default avatar

normalno

Dva odrasla in dva majhna otroka, 15 m3.
Peremo vsak dan, pomivalec laufa vsak dan, tuširamo se pa tudi vsak dan :)

Poleti, ko še zalivamo pa je poraba okoli 20 m3.
Default avatar

parazitski sosedje

Dva odrasla, 4 majhni otroci, pralni stroj 1x dnevno, pomivalni 3-5x tedensko. V starem stanovanju, s števcem smo porabili 5 kubikov tople in 10 kubikov mrzle. Ravno smo se preselili,(večstanovanjski blok, 75 stanovanj) pavšalni obračun nam je po osebah prinesel 15 kubikov tople in 34 kubikov mrzle.

Nimam besed! Ravno gledam kje bi dobili najcenejše števce, ker ne mislim financirati ostalih potratnežev....