Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Stanovnik v okrbovanem stanovanju na davkoplačevalske stroške, sam pa prodaja hišo. a za njega ne velja vračanje socialn

Stanovnik v okrbovanem stanovanju na davkoplačevalske stroške, sam pa prodaja hišo. a za njega ne velja vračanje socialn

http://www.zurnal24.si/kucana-za-soseda-clanek-149965

Saj poznate tisti vic o zdravniku in ciganu, ko prodajata svoji hiši …

A je umrl?

A je umrl?[/quote]

Ljudje zavračajo socialno pomoč, da se jim ne bi država usedla na teško prigarano hišo/stanovanje, Stanovnik, ki pa je itak dobil vse šenkano, pa uživa vse privilegije brez obveznosti.

S svojim premoženjem lahko dela vsak, kar hoče in proda, za kolikor mu pač uspe prodati.
Jaz lahko postavim ceno za moj npr.avto 100.000€, če ga bom pa prodala, je pa druga zgodba :((

Oskrbovanega stanovanja pa mu verjetno ne bo plačevala država s socialno pomočjo ali pa varstvenim dodatkom, ampak ga bo plačeval sam s svojo pokojnino.

Seveda velja. Socialna pomoč se vrača od dediščine, dokler ne umreš pa dediščine po tebi ni. Hišo pa lahko prodaš kadarkoli, tudi ti, nihče ti tega ne prepoveduje. Pač ne bo pozneje po tebi nič za dedovati in dedovati ne bo mogla niti država. Simpl ko pasulj, samo razumeti nočeš, kajne?

za vzdrževano stanovanje plačuuje vsega skupaj 108 EUR najemnine… če je to profitna najemnina, sem jaz picikl, resno.

je dobil od MOL-a kot častni in zaslužni ljubljančan, plačeval ga bo 108€/mesec. Zasluge pa se merijo po tem koga podpiraš na volitvah:(((((

Toliko o poštenosti in sočutnosti.

Oskrbovano stanovanje mu plačuje Janković z našim, davkoplačevalskim denarjem. Iz naslova ‘častnega občana Ljubljane’, naziva, ki ga je dobil namesto Borisa Pahorja ….

Sedaj veste zakaj so prišli “metuzalemi” prosjačit Jankovića naj vendar gre kandididirat za mandatarja ….

Barca – Stanovnik plačuje le “simbolično” razliko med “neprofitno” in”profitno” najemnino v višini cca. 100€

Oskrbovano stanovanje mu plačuje Janković z našim, davkoplačevalskim denarjem. Iz naslova ‘častnega občana Ljubljane’, naziva, ki ga je dobil namesto Borisa Pahorja ….

Sedaj veste zakaj so prišli “metuzalemi” prosjačit Jankovića naj vendar gre kandididirat za mandatarja ….

Barca – Stanovnik plačuje le “simbolično” razliko med “neprofitno” in”profitno” najemnino v višini cca. 100€[/quote]

Žal je čisto vse res. Fuj, banda hostarska.

Zato pa tudi jaz podpiram Jankovića – bo še meni kaj zrihtal, vi janšisti pa plačujte, ker za kaj drugega itak niste uporabni !!!

Tako pa izgleda “enakost” v ljubljani http://www.zurnal24.si/zakaj-niso-olisicili-se-druge-clanek-149987

Komentirala sem članek iz žurnala, ki je bil na linku in tam o kakih cenah oz.doplačilih za oskrbovana stanovanja sploh ni govora.

ti si naša, vidiš kar mi hočemo da vidiš:)))) in v sakem primeru naši niso krivi, kriv je JANŠA!

Kaj pa to?

Prepoved odtujitve nepremičnine in omejitve pri dedovanju

Prejemniki varstvenega dodatka, ki so lastniki nepremičnine, te v času prejemanja varstvenega dodatka ne smejo odtujiti (prodati, podariti,…) ali obremeniti. Varstveni dodatek je tudi prejemek, ki se upošteva pri dedovanju po osebi, ki ga je prejemala. To pomeni, da se višina premoženja, ki se deduje, zmanjša za višino prejetega varstvenega dodatka; če pa dediči prejeto pomoč vrnejo, dedujejo celotno premoženje. “

To za “naše” ne velja !!!
Edino vi drugorazredni in tretjeraqzredni spadate pod te predpise.
In tako bo, dokler bomo “mi” na oblasti !!! Zapomnite si to enkrat za vselej in marš delat, hlapci slovenceljski !!!

Sama foušija!

Barca, vse mogoče zakone in predpise v trenutku streseš iz rokava, tokrat pa si zatajila.
Ali je to zgolj slučajnost ali namenoma pa naj presodi vsak sam ….


To pomeni, da če dedič ne bo mogel povrniti višine varstvenega dodatka, ki jo je umrli dobil za časa življenja, bo država ta znesek izterjala prek sodišča.
Torej če boš dolžan 104 eure, bo država hišo prodala na dražbi, lahko tudi po polovični ceni ali manj, in od kupnine dobila ta denar. Tako bo država dobila nazaj tisti varstveni dodatek ali socialno pomoč, pa še nekdo bo poceni prišel do bajte. Smo videli zadnjič v Zasavju točno kako to poteka, saj smo debatirali tu.

Barca, vse mogoče zakone in predpise v trenutku streseš iz rokava, tokrat pa si zatajila.
Ali je to zgolj slučajnost ali namenoma pa naj presodi vsak sam ….[/quote]

hehe, to se redno dogaja, ko so rdeči na tapeti…

Kaj pa to?

Prepoved odtujitve nepremičnine in omejitve pri dedovanju

Prejemniki varstvenega dodatka, ki so lastniki nepremičnine, te v času prejemanja varstvenega dodatka ne smejo odtujiti (prodati, podariti,…) ali obremeniti. Varstveni dodatek je tudi prejemek, ki se upošteva pri dedovanju po osebi, ki ga je prejemala. To pomeni, da se višina premoženja, ki se deduje, zmanjša za višino prejetega varstvenega dodatka; če pa dediči prejeto pomoč vrnejo, dedujejo celotno premoženje. “[/quote]

ne prejema varstvenega dodatka tako, da je ta del zakona za njega ničen!

Če bi prebrali prosim kaj piše, za koga velja in ali je dotični v tej kategorji. Mogoče pa je to preveč za vaš intelekt.

Barca, vse mogoče zakone in predpise v trenutku streseš iz rokava, tokrat pa si zatajila.
Ali je to zgolj slučajnost ali namenoma pa naj presodi vsak sam ….[/quote]

Sem malo pobrskala po netu in našla članek o tem, kdaj je to vseljevanje bilo
http://www.delo.si/clanek/89273
V sklopu Centra starejših Trnovo se bo v mestna oskrbovana stanovanja v oktobru začelo postopoma vseljevati 51 Ljubljančanov.
Janez Petkovšek čet, 01.10.2009, 10:36
http://www.sds.si/news/7237

PS – Nisem volila Jankoviča, da ne bo pomote, da ga zagovarjam.

Kaj pa to?

Prepoved odtujitve nepremičnine in omejitve pri dedovanju

Prejemniki varstvenega dodatka, ki so lastniki nepremičnine, te v času prejemanja varstvenega dodatka ne smejo odtujiti (prodati, podariti,…) ali obremeniti. Varstveni dodatek je tudi prejemek, ki se upošteva pri dedovanju po osebi, ki ga je prejemala. To pomeni, da se višina premoženja, ki se deduje, zmanjša za višino prejetega varstvenega dodatka; če pa dediči prejeto pomoč vrnejo, dedujejo celotno premoženje. “[/quote]

ne prejema varstvenega dodatka tako, da je ta del zakona za njega ničen!

Če bi prebrali prosim kaj piše, za koga velja in ali je dotični v tej kategorji. Mogoče pa je to preveč za vaš intelekt.[/quote]

saj nihče ne trdi, da ga prejema.

lahko pa na mestne stroške, oziroma za pičlih 81 EUR mesečno stanuje v vzdrževanem stanovanju… razliko pa časti nekdo drug…

Evo očitna laž in zavajanje ter potvarjanje zgodovine. V navedenem linku lahko preberete:

… skupaj z možem Adrijanom Kumarjem, nosilcem prve oborožene akcije proti okupatorju 7. 9. 1941 in partizanske spomenice 1941, ….

Prva oborožena akcija proti okupatorju je bila 13. maja 1941 na Mali gori pri Ribnici na dolenjskem.
Seveda komunističnim zločincem to ni povšeči, ker so bili pobudniki in izvajalci te akcije TIGRovci in ne (takrat še prijatelji s Hitlerjem) komunisti.

Barca: dokler si hitra in glasna, ko gre za jajotove lumparije, in zelo tiho ko gre za levake (zoki, maneken & co) si pač pristranska … Mogoče celo sama zase misliš, da nisi toda tako se te bere tu na monu.

Ali misliš, da je zastonj rjovel v Dražgošaš?

V ekonomiji in politiki ni nič zastonj !!
Samo to dopovedat slovenceljnem je ‘misija nemogoče’

New Report

Close