Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Eelektro zahteva vpis služnosti v ZK, zaradi urejanja elektrike na naši parceli

Eelektro zahteva vpis služnosti v ZK, zaradi urejanja elektrike na naši parceli

Prosim za vaše izkušnje in poznavanje.

Na parceli bi si radi dali vkopati el. kabel (zdaj gre po zraku prek droga), zaprositi smo morali lokalno elektro podjetje, ki pa pravi,d a moramo v ZK vpisati za njih služnostno pravico, da nam bodo lahko urejali elektro kabel na naši parceli.

Kdo ve kaj o tem? Je to običajna praksa? Nas je zelo presenetilo.

Pojdi sem na forum in poglej poste, ker imajo drugi podobne probleme:

http://www.podsvojostreho.net/forum/

Ni šans, plačajo naj ti! Če imajo služnost, lahko počnejo karkoli in kadarkoli, vsaj tako si razlagajo!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Ja lahko zahtevajo , da lahko popravijo, če še kaj zgodi. Služnost je lahko plačljiva, stvar dogovora. Samo tukaj ti želiš kabel v zemljo, je pa v bodočnosti tudi interes elektra. se pa služnost vpiše v zemljiško knjigo, če se obe strani strinjata.

Zdaj morajo vsa podjetja urediti začasno služnost, če hočejo kje kaj delati. To ni isto kot stalna in večna služnost, ki se deduje.
Pri nas smo recimo pred par leti dali začasno služnost podjetju za plin, ki je razpeljevalo cevi, ko so v soseski popravljali vodovod, smo morali tudi njim dati služnost, zdaj pride na vrsto kanalizacija. Mislim, da se vpišejo za dobo 24 mesecev.

To je čisto normalno , služnost velja zgolj za njih in zgolj v smislu uporabe zaradi popravil, nadgradenj itd, praksa raznih firm, vodovod, elektro, telefon, kanalizacija je, da zahtevajo služnost, razlog je *dobri* sosedski odnosi , problemi s sosedom, ki ni dovolil od njega do drugega soseda napeljavo elektrike je pri slovencih nekaj običajnega , s služnostjo preprečijo nagajanje .

ta služnost podjetij, ki upravljajo s tako ali drugačno infrastrukturo v praksi in iz izkušenj pomeni, da bodo kar nekega dne pridrveli s ta velikim tovornjakom, kopačem, ti razrili ves park, vse posvinjali, zraven še kaj poškodovali. Delavci bodo običajno arogantni, delovodja te bo nazjal, da imajo služnost in da lahko počnejo kar hočejo, brez predhodnega obvestila. Ko bodo odšli, bo vse zjabano na parceli. Tebi bodo pa rekli, da jih toži. tako gre v sloveniji to v praksi…pa ne glede ali je to telekom, elektro, adriaplin, kabelski operater……

sam bi se na vse pretege izogibal kaki služnosti. raje kabel po zraku.

tudi sam imam na parceli steber elektrike. ko sem zahteval menjavo stebra, ker je grozilo porušenje so tudi sami omenjali vpis služnosti….sem jim rekel, da naj steber dajo drugam, ali pa plačajo, če ne bodo tiho. so naredili tako kot sem sam želel. enkrat ko se niso napovedali, pa sem jih zalovil s parcele. za vsak naslednji prihod so me nato apr dni prej poklicali, kdaj bi mi ustrezalo….

ne daj se tako hitro.

No, lahko jim tudi ne podpišeš služnosti in ti pač ne bodo nič naredili 🙂 Joj, eni komplicirate.

Glej,

pri nas je hotela služnost v ZK vpisati komunala, ker grejo preko parcele vodi za plin in vodo. Nismo jim dovolili, ampak smo sklenili pisni dogovor, da lahko v primeru okvar in vzdrževanja pridejo in opravijo svoje delo. Ter seveda na koncu vse vrnejo v prvotno stanje.

Veliko sreče!

vsak si služnost predstavlja drugače, nikar ne podpisuj, sploh pa ne vpis v ZK.
Lahko imaš lep vrt, pa se ti napopajo enkrat in ti ga podolgem in počez prekopljejo in tako pustijo. Ti pa ne moreš nič, ker so npr. oni vpisani v ZK.

New Report

Close