Forum.Over.Net

Starševski čvek

Vabljeni:

Default avatar

Zmago G.

Torej, vabljeni na "Strelišče" na Rudnik, Dolenjska cesta 11

Tema: Kako premagati stres in najti notranji mir v vedno hitrejšem življenjskem slogu in napetem svetu. Vstop prost!

Ob 18.00 pridi-te na Strelišče. Več na www.adventisti.si.

- Kako se zoperstavimo stresu (pa ne nadškofu :), med duhovniki že dolgo kroži vic - "...pa stresa se izogibajte!")

Iztočasno bo:

Vabimo te na predavanje "Čustva - odraz naših vrednot in osebnosti" sociologa Sandija Flandra.

Slovenci zelo radi rečemo, da drugim ljudem ne kažemo svojih čustev.

Ob tem pa se mogoče ne zavedamo, da to pravzaprav pomeni, da skrivamo svojo osebnost in ne želimo, da bi nas ljudje sploh spoznali.

Z igranjem lažnih čustev ljudem kažemo lažno identiteto in ustvarjamo lažna prijateljstva.

Če jemljemo resno svoja čustva, to pomeni, da jemljemo resno tudi svojo osebnost in svoje vrednote. Pa sami sebe zares poznamo? Vemo kakšne igre igramo? Želimo samo ugajati, vsepovsod? Si upamo pokazati naš pravi obraz? Zakaj sploh biti pristni?

Predavanje bo v ponedeljek 27. februarja, v mediateki v kletni etaži Knjižnice Otona Župančiča (Mestna knjižnica Ljubljana), na Kersnikovi ulici 2, s pričetkom ob 18h.

Vabljeni!

Adventisti
Default avatar

Marie Curie

Še ena stvar danes (istočasno):

Vojko Kovačič: Marie Curie, čudežna moč uma in vztrajnosti 27.02.2012 18.00 h
Knjižnica Otona Župančiča - Ljubljana

Vabimo vas na biografsko predavanje iz cikla predavanj
Pionirji znanstvene revolucije 20. stoletja

Vojko Kovačič

Marie Curie

čudežna moč uma in vztrajnosti

v ponedeljek, 27. februarja, ob 18.00 Knjižnica Otona Župančiča, 3. nad.

Marie Curie, najslavnejša znanstvenica vseh časov. Za pionirske raziskave radioaktivnosti in odkritje kemijskih elementov radia in polonija, je dobila kar dve Nobelovi nagradi. V njenem času so bile ženske v zelo podrejenem položaju, saj so jim bile marsikje kratene najosnovnejše pravice, toda Marija je s svojimi sposobnostmi in neverjetno vztrajnostjo postavljala temelje znanstvenemu napredku dvajsetega stoletja. Ni bila le zgled popolne predanosti znanstvenemu delu, pokazala je, da je lahko ob tem tudi idealna žena, dobra mati in izvrstna mentorica. Njena veličina se je vedno pokazala ob najtežjih trenutkih. Tedaj je popolnoma pozabila nase in se vsa predala skupnemu dobru in pomoči potrebnim. V sodelovanju z Društvom Nova Akropola.

Vstop je prost, vabljeni!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pozdravljeni!

Srečanje skupine Srce (skupina za tiste, ki ste se razšli s partnerjem na taali oni način) bo ta ponedeljek, dne 27.2.2012 ob 20.00 uri, maša ob 19.00 uri.

G. Zmago Godina nam bo govoril o Iskanju trdnosti.

Tudi tokrat bo zanimivo! Zato lepo povabljen/a!

In ker stopamo v postni čas, pošiljam del sporočila, ki sem ga dobila in me je nagovoril:

„Kadar pa vas moram voditi po drugi poti od tiste, ki ste si jo vi zamislili,
takrat pa vas tudi poučujem, nosim vas v naročju,
ker ni močnejšega zdravila kot je moje posredovanje z ljubeznijo.
Jaz mislim samo potem, ko vi zaprete oči.“

Prepustimo se našemu ljubečemu Bogu
Default avatar

kajzarica

Yap, strelišče je pravi kraj za odpravo stresa.
Default avatar

Paco Moralles

kajzarica je napisal/a:
Zlasti, če te privežejo na kol!! :-)))))))))
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!