Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mercator in minusi na blagajni

Mercator in minusi na blagajni

Sem ena izmed tistih,ki se ji minusi na blagajni kar zaporedoma vrstijo.Vsak dan ali drugi dan imam manjko ob zaključku blagajne……….pa to niso mali zneski.Giblje se od 20 do 100 e.Ko prosim za obrazložitev tega mi nihče ne zna tega pojasniti oziroma ti rečejo da si sam kriv.Zakjučka svoje blagajne nikoli ne vidiš tako,da ne veš ali je res ali ne.Ena izmed nas je sicer vstrajala,da želi vedeti kaj je naredila narobe in odgovor je bil naj si sama išče po velikanskem kupu papirjev.In ko je iskala je minus tudi odkrila sicer ne svoj ampak napako glavne blagajničarke in če ne bi bi morala plačati.Mene pa zanima kako ve ki delate na blagajni zaključujete svojo blagajno ob koncu vaše smene.Naj še dodam da za minus izveš komaj drugi ali tretji dan.

hmmm zanimivo da imate tak sistem
pri nas tako…sama si zaključim blagajno…v roke dobim list papirja in na njem točno vidim koliko imam gotovine, koliko kartic

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

No saj tako je najbolj pošteno se mi zdi,da vidiš če je tvoja napaka ali ne.In imaste veliko minosev?

Če imaš na blagajni konstantno minus od 20 do 100 €, potem žal nisi za delo z denarjem.

Sistem preštevanja ob zaključku mi je nelogičen, žal pa ne poznam primerov iz prakse.

nič minusov…sicer ne vem kakšno imate tehniko dela, ampak tole se mi še zdaleč ne zdi uredu…saj vendar delaš z denarjem in če je kaj narobe, moraš plačati…res da narediš napako, ampak ne tako pogosto, kot jo ti opisuješ in sploh ne take zneske

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Če bi to bila samo jaz bi pač mislila,da sem nesposobna ampak žal je med 20 blagajničarkami 18 takšnih ki imamo minuse konstantno.In naj povem še to,da sem delala v drugih trgovinah pa nikoli ni bilo minusov.

Vsak dan preden odprem blagajno preštejem menjalnino in tudi na koncu vedno zaključim sama. Dobim pa iz računalnika vse podatke o gotovini, karticah, moneti …. Mislim, da se mi naredi maksimalno dvakrat na leto da imam manjko, ki ni večji od 10 evrov. Je pa problem, da naša poslovodja zahteva da manjko sami krijemo.

potem je pa nekaj narobe z osebo, ki ima čez denar…pogovorite se s poslovodjo…verjemi, da se da zaključek “priredit” v tvojo škodo

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺


Tukaj je nekaj hudo narobe. Se boste morale organizirat in jasno povedat da želite same zaključit račun, kot omenja soavtorica Swan. Morda pa imate zlikovca pri koritu.

Tudi me moramo takoj drug dan kriti svoj minus.
Swan ne da se pogovoriti z poslovodijo smo že to naredile pa je bilo stanje potem katastrofalno.

Najprej bi bilo zanimivo vedeti od kdaj se ti to dogaja. Vsak res ni za blagajno. Mi je pa povsem nesprejemljiv tovrsten način zaključevanja blagajne, da blagajnik samo odda gotovino in slipe ob koncu dneva, ne da bi bil sam navzoč ob štetju. Da mi samo enkrat omenijo kaj takega, se blagajne tudi dotaknila ne bi. In ne se slepiti, da so tisti, ki so en klinček na lojtri višje od vas sami biseri …

potem se pa obrnite na kakšno drugo odgovorno osebo….

se spominjam, ko so bili še tolarji, smo imeli podoben primer…2x ali 3x na teden smo imele po 5 ali 10 tisoč tolarjev minusa…in na koncu smo ugotovili, da je oseba, ki je bila odgovorna za prevzemanje denarja prirejala naše zaključke

zato ti resno pravim, da nekaj naredite v tej smeri, saj vendar za svoj denar in vsak minus ki ga plačaš, boli 😉

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

če bi dobro prebrala, bi videla, da ni edina

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

V to sem tudi jaz posumila.Če si to lahko privoščijo v HM v MB kaj še potem delajo v kakšnih manjših trgovinah.Ja kot je rekel vilid zlikavec pri koritu. Ne vemo na koga se naj obrnemo da zadevo preveri ker v HM se ne moraš obrniti na nikogar ker izpadeš ti lažnjivec

lej v trgovini obstajajo vodja trgovine, regionalni vodja in direktor…nekoga boste že našle, ki bo raziskal to zadevo

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Medtem, ko sem tipkala, je avtorica dopolnila tekst, sem pač bolj počasna 🙂
Po vsem prebranem priporočam, da se obrnejo na sindikat, ker poslovodje so večinoma močno zlizani z vodji OMO in pritožbe ne gredo naprej. In predvsem ne razumem ali od svojih minimalcev same pokrivajo minuse, ker če res toliko manjka v blagajni dnevno, ne zaslužijo niti za pokrivanje manjka. Kdo potem to plača ?!

plačajo blagajničarke…v trezorju ni nikoli manjka…točno toliko denarja mora biti, kot ti ga pokaže računalnik, kjer je zabeležen dnevni dobiček

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Nikogar ne zanima od kot boš ti to vzel važno je,da prineseš.In še to bi rada omenila v števnici je velik list papirja, ki je obešen vsem na očeh in na njemu piše ime in priimek blagajničarke in znesek minusa ki ga imaš.

Rad imam izzive. V takšnih in drugačnih težavah se vedno vpletem v zadevo. Sam bi šel do tvoje poslovodkinje in se z njo pogovoril. Uživam, ko nadrejene lomim na prafaktorje. Drugače sem kot ovčica, a do njih nimam usmiljenja. Vem da se bojiš posledic, a zavedaj se, da se to mora nehat.

wtf????

ti dejansko sploh ne vidiš svojega zaključka? samo ta list papirja?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

In kje blagajničarka dobi denar, da pokrije tolikšen minus? Če ji dnevno manjka 20 – 100 eur, zasluži jih pa 600 mesečno, ali vzame kredit, da financira lopova pri koritu? Meni tukaj nekaj ne štima. Predvsem pa vem, da jaz ne bi pokrila niti centa, če me ni zraven pri štetju. Do tega imam pravico in pika.

wtf????

ti dejansko sploh ne vidiš svojega zaključka? samo ta list papirja?[/quote]

Jp draga moja samo to vidimo!!!!!!!!!!!

to pa na žalost nobenga ne briga kje boš dobil denar…pri nas moraš takoj plačati, ker se mora trezor zaključiti in biti točno določen znesek notri

@blagajničarka1…a delaš v malem ali velikem mercatorju?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Vse kar je sedaj napisala blagajničarka1 je živa resnica.Tudi jaz sem ena izmed tistih ki sem jih imela in jih lepo plačevala dokler nisem znorela in kaj sem dobila hmmm ostala sem brez službe z razlago,da sem kradla. Blagajničarka1 verjetno si mi bila sodelavka in naj vam še enkrat povem ne pustite se vleči za nos ker je to absurd.

to pa na žalost nobenga ne briga kje boš dobil denar…pri nas moraš takoj plačati, ker se mora trezor zaključiti in biti točno določen znesek notri

@blagajničarka1…a delaš v malem ali velikem mercatorju?[/quote]

Delam v HM Tabor MB

New Report

Close