Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Odgovarjajo:

do kdaj avto kasko zavarovati??

Default avatar

pokca

Evo, star bo 7 let, večji enoprostorec, vreden še cca 12.000 EUR.... pa ne vem, ali naj spet damo 800 EUR za kompletno zavarovanje - ali naj grem na delni kasko??
Default avatar

se splača

Če ti ga ukradejo, dobiš nazaj in lahko kupiš drugega, če ne, nimaš nič.
Default avatar

505

samo kasko in krajo zavaruj - primerjaj ceno z franšizo ali brez cca 600 eur in nič več z ao in ao +
Default avatar

majbo

ma kdo bo 7 let star avto ukrado,dajte no.po moje tolk stare gare se ne splača niti obvezno zavarovat,kajšele kasko
Default avatar

600

delni kasko. avto nima več take vrednosti. če bo totalka bo totalka, vendar na to misliti je brez veze. prihranek denarja nameni za zdravje družine...
Default avatar

staragara

Kakšen avto pa imate, da stane 7 let star 12000 eur?
Default avatar

IztokFranko

staragara je napisal/a:
Sem tudi sam pomislil na to, saj nimam v glavi nobenega enoprostorca s takšno ceno, razen športnih terencev ala Volvo XC90, BMW X5.
Sicer pa ja, imajo takšno ceno Kakšen VW Sharan z vso opremo, 4Motion,...
Default avatar

pokca

Ja, Sharan z malo močnejšim motorjem in dodatno opremo...
Default avatar

eh

imam 10 let star avto in še vedno kasko, saj imam najvišji popust in bonus..seveda brez škode po svoji krivdi, mal toče, pa mal tretje osebe. Kasko se splača, čeprav naredim manj kot 10.000 km na leto!avto ni garažiran, pa ga redno oplazi toča!
Default avatar

jana&b.

Jaz sem imela polni kasko do starosti avta 9 let (pa je to mali avto nižjega ranga). Zadnji 2 leti imam "samo" še delni kasko.
Default avatar

DRRR

Kaj je to "kasko"???
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
Ne prekidaj ženu dok šuti...
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Default avatar

Rok-1

Zelo odvisno je od izpostavljenosti avta - kako (in kdo) ga vozi, kje je parkiran, kakšna je možnost kraje, itd.
Sam nimam nikdar kaska, če je avto starejši od cca. 4 let.
Default avatar

DRRR

Rok-1 je napisal/a:
Zakaj vsi povezujete kasko in leta? Povezovat je treba kasko in vrednost pleha...
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
Ne prekidaj ženu dok šuti...
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Default avatar

kuku1

Od zavarovanj zavarovalnice živijo..........torej več dobijo kot izplačajo....torej.....
V povprečju se ne izplača.
Meni se tudi ni (Če izračunam koliko sem plačal in koliko dobil povrnjeno).
Je pa res , da če se skeširaš za nov avto in bi ti bil problem sanirat škodo , torej če ni keša na zalogi, za popravilo morebitne škode, potem je pametno biti na varni strani in imeti kasko, sploh če si dosti na cesti in avto obvezno potrebuješ vsak dan.
Default avatar

vročična :)

kuku1 je napisal/a:
Popolnoma se strinjam s teboj.
Default avatar

delni kasko

Vse je odvisno od realnih potreb ouz.načina arbe.
Če je avto dosti zunaj in izpostavljen toči, pa poškodbam na parkirišču in mogoče še udaru divjadi (mesto), potem se splača vsaj delen kasko. Vsaj meni se je, že zaradi poškodb na parkirišču.
Sem pa zanj plačeval ene 300€ (nov avto je bilo 25000e).
Default avatar

kuku1

praske iz parkirišč itd. to so le kozmetične napake bolj ko je star avto manj se sekiraš..........brez veze , saj je le pleh(ko bi ljudje npr. tako za zdravje skrbeli kot za avte garantiram, da bi bili vsi bolj zdravi).Huje je če narediš oreng karambol ali totalko, takrat se kasko res "splača"........ampak na ksko je itak je 100+1 doplačilo (parkirišče, divjad,....) in če poslušaš zavarovalne agente je najbolje doma ostat , saj na cesti za vsakim vogalom prežijo od kamnov divjadi, toče ...bla bla bla.....

kot sem že rekel suma-sumarum večini se kasko NE SPLAČA!
Default avatar

R8

Če potegneš črto se kasko splača:
- če si veliko na cesti
- če nimaš denarja za nenadna popravila škode ob nesrečah
- če je avto relativno nov
- če narediš letno vsaj 15.000 km ali več
- če avto daš mladi osebi v uporabo (pazi doplačilo)
- če avtomobil več različnih oseb vozi

Moderatorji