Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroci so smisel življenja!

Otroci so smisel življenja!

Tisti, ki se lahko poistovetite s to mislijo – kaj to pomeni?

Ali je lahko življenje smiselno, če nimaš otrok?

je smiselno tudi brez otrok.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Seveda je smiselno. Sam si postavljas vrednote…
Je tudi res, da je v mnozini lahko lepse in zanimivejse. Jaz si tezko predstavljam zivljenje brez otrok. Ampak, ce bi mi bilo tako namenjeno, bi pac sprejela.. in iskala smiselnost… lepoto na drugih podrocjih…

Seveda je smiselno življenje tudi za tiste, ki nimajo otrok, kaj bi se potem takem morali vsi postreliti od nesmisla al kako?

Sem mama, pa obožujem svojega otroka, še vedno pa mislim, da življenje ima še kak drug smisel poleg materinstva.

Pa dobro ravno postreliti jih ni treba, lahko bi pa jih uporabili kot nekakšne služabnike nam, ki imamo otroke: tako bi mi, starši, naredili dobro delo in omogočili tudi nestaršem osmislitev njihovega sicer precej praznega življenja.

Pa dobro ravno postreliti jih ni treba, lahko bi pa jih uporabili kot nekakšne služabnike nam, ki imamo otroke: tako bi mi, starši, naredili dobro delo in omogočili tudi nestaršem osmislitev njihovega sicer precej praznega življenja.[/quote]

Se strinjam!!!

[/quote]

Pa dobro ravno postreliti jih ni treba, lahko bi pa jih uporabili kot nekakšne služabnike nam, ki imamo otroke: tako bi mi, starši, naredili dobro delo in omogočili tudi nestaršem osmislitev njihovega sicer precej praznega življenja.[/quote

🙂 Saj za to pa imate razne tetke!

Drugače pa: življenje je smiselno samo po sebi. Kakšen je pa ta smisel, se pa vsak sam odloči.

Pa dobro ravno postreliti jih ni treba, lahko bi pa jih uporabili kot nekakšne služabnike nam, ki imamo otroke: tako bi mi, starši, naredili dobro delo in omogočili tudi nestaršem osmislitev njihovega sicer precej praznega življenja.[/quote]

Blagor ubogim na duhu…

Pa dobro ravno postreliti jih ni treba, lahko bi pa jih uporabili kot nekakšne služabnike nam, ki imamo otroke: tako bi mi, starši, naredili dobro delo in omogočili tudi nestaršem osmislitev njihovega sicer precej praznega življenja.[/quote]

in zakaj naj bi bilo življenje nestaršev prazno? je življenje staršev res polno?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Po moje niti z otrokom ali z več otroki življenje ni smiselno. Pravzaprav je bedno, da ti ga mora osmišljati nekdo drug.

Kakšno butasto vprašanje. A ti misliš, da so tisti, ki otrok nimajo manj vredni in imajo slabo življenje? Daj zresni se malo.

OMG no!!!! Vidim koliko imaš dobro, fajn, super in oh in sploh osmišljeno življenje, ko rabiš pomoč za svoje otroke, ki jih ne znaš popedenat in rabiš pomoč. OMG no!!! Sickness!!!
Se strinjam

OMG no!!!! Vidim koliko imaš dobro, fajn, super in oh in sploh osmišljeno življenje, ko rabiš pomoč za svoje otroke, ki jih ne znaš popedenat in rabiš pomoč. OMG no!!! Sickness!!!
Se strinjam

Oprostite jim, saj ne vedo, kaj delajo:).

Smislov je toliko kot je življenj:).

Moje razmišljanje:
Seveda je smiselno,vendar ko enkrat imaš otroke,si ne predstavljaš več življenja brez njih….zame to pomeni nekaj takega

Otrok ne more biti smisel življenja. Če je, otrok revež, ker mora osmišljati tvoje, ne pa svoje življenje.

Zamislite se nad tem. Otrok je v našem življenju gost. Pride in gre, mi mu samo nudimo pogoje, da zraste.

Smisel svojega življenja moraš najti v sebi, ne pa v otroku. Je že res, da so v enem delu našega življenja zelo pomembni in nas veliko naučijo, ampak ko pa gredo, jih moraš spustiti in osmišljati svoje življenje naprej, na pa viseti na odraslem človeku, ki je tvoj potomec.

Otrok ne more biti smisel življenja. Če je, otrok revež, ker mora osmišljati tvoje, ne pa svoje življenje.

že res da mora osmišlat svoje,vendar on že sam posebi,zato ker obstaja osmišlja tudi moje…

alo ene ste prav uboge na umu ej! tiste ki zgoraj kokodakate ene gluposti, pa saj same veste katere ste.
Preberite si ta post od jah, no, ker je zelo zelo smiselno napisan!
Jao jao, grem stavit da ste to same take ki ste komaj spravle otroče na svet, al majo pa celo že kako leto in mislite da ste prav najjače zdaj ko ste MAME! Ja saj je lepo, res, sam niste edine, tko by the way. Na svetu je še veliko mam…

Ko bo pa mulc ali mula star 13 let in vas poslal tja nekam, boste pa kaj, preč padle?
In ko jih puberteta mine in odrastejo, se bodo odselili, boste pa šle rakom žvižgat al kaj?

Joj kar spluvajte me zdej, sam takih cvetk jst res ne zastopim, sj ne da se družim s takimi, ma so recimo razne znanke take, pa lahk rečem sam, nč vam nism fouš.

Dobro napisano! in se povsem strinjam!

Smisel življenja vidim v tem, da v tem kratkem času, ki nam je na Zemlji odmerjen, poskušam živeti čim bolj polno in zadovoljno.

Sploh nikoli nisem razmišljala o tem. Niti preden sem imela otroke, niti sedaj, ko imam dva. Niti se nisem nikoli spraševala če je smisel v delu, službi, karieri, potovanjih, lastniških nepremičninah, vikendu na morju, etc. To vprašanje se me nikoli ni dotaknilo in ne počutim se, da bi s čimerkoli, sploh pa ne s komerkoli osmišljala svoje življenje.

To torej ni odgovor na tvoje vprašanje, za katerega enostavno mislim, da je provokacija z namenom kreganja dveh front. Tukaj nekdo vrže kost kako so edino starši tisti, ki so nekaj vredni, povsem enakovredno in enako agresivno se odzovejo tisti, ki otrok nimajo, ker jih nočejo ali ker jih ne morejo imet. Vse skupaj torej zelo nezrelo obnašanje in način komuniciranja pri tej temi na forumu preseže vse človeške meje. V resnici v taki debati v realnem življenju ne bi slišali eno desetino tako grdega obtoževanja med tema dvema stranema.

Če so nekomu otroci smisel življenja tudi prav. Važno, da so našli smisel svojega življenja. Če pa mislijo, da je samo v tem smisel življenja in da ostali, ki nimajo otrok živijo prazno življenje brez smisla potem so to res osebe, ki jih ni za resno jemat. Osebno ne iščem smisla življenja v ničemer, ampak živim in si naredim tako, da čim bolj uživam.

Prav imas, otroci in poslusna zena in bo druzina vesela in srecna za vse vecne case 🙂

Otroci do neke mere smisel življenja postanejo takrat, ko dobiš vnuke.

Če povzamem, najbolj smiselno življenje imajo v Sloveniji Romi, Kosovarji, ker imajo največ otrok.

New Report

Close