Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Darilo partnerja ob porodu

Darilo partnerja ob porodu

Ker je že spodaj tema o obdarovanju novorojenčka, me zanima kako pa gledate na to kaj vam partner podari ko rodite. Jaz nobenkrat nisem nič dobila od partnerja, ampak tudi pričakovala nisem. Ker to da sva dobila otroka sem smatrala kot darilo za naju oba. Kolegice so vse dobivale zlatnino, pa avto,…

Kaj pa ve?

Ja, za prvega otroka ketna okoli vratu, za drugega okoli zapestja – potem pa svinjska ločitev:)

Prvič velik šopek vrtnic, drugič velik šopek v modrem, ki ga je prinesla hčerkica, več kot dovolj.

nova
Uredništvo priporoča

Hja, domov iz porodnišnice sem se pripeljala s taksijem, ker ni imel časa ( nekje je počila cev ali ne vem več kaj-privat firmica), ko sem prišla domov, so me čakali vsi umazani kozarci in pladnji (naredila obložene kruhke preden sem šla, ker sem šla na umetne), vključno s še ne pojedeno hrano, približno pol ure po prihodu, pa mi je njegova bivša čez vrata porinila v varstvo njunega 10 letbega sina s šolsko torbo vred.

Taka darila gredo iz družinskega proračuna, tako da…
Meni se zdi super darilo da je hiša ob prihodu iz porodnišnice v nulo ščiščena, pa da pomaga mamici kolikor se le da. . Pomembni so odnosi. Darilo je lahko znak pozornosti, lahko pa v znak pozornosti naredi kako drugo presenečenje. Kaj mi pomaga kilo zlata, pol pa da crkujem z otroci, ker partner misli, da se je s tem odkupil za svoj del odgovornosti.

ojoj… bivša je že vedela, zakaj se ga je odkrižala.

Zlato verižico, vendar ne v porodnišnico, ampak sta mi jo mož in najin dojenček podarila za okrogel rojstni dan, ki sem ga imela malo po rojstvu:)

jaz sem dobila tudi zlatnino, ma kaj vem, nisem pričakovala, ma že ve zakaj se je tako odločil, morda se mu je zdelo da sem se preveč matrala, al kaj. kaj vem. nikoli nisem spraševala zakaj,……

jaz sem dobila šopek vrtnic in medvedka puja za malega v porodnišnico nasledni dan.
Potem mi je pa prinesel še uhančke ampak tega res ne bi blo treba,..

… ne od moža, ne od mame, ne od tašče NIČ, dobila pa sem zlate uhane od prijateljice. In ta gesta mi je še danes takooo zelo dragocena.

Ne gre za darilo samo, ne gre za zaltnino, gre za nekaj posebnega, kar začutiš, ko ti nekdo nekaj podari ob taki priložnosti.

dobila sem najboljše darilo kar mi ga je lahko dal – hčerkico in svoj čas, pomoč in podporo med porodom, v poporodnem obdobju bolj intenzivno pomoč doma, in to da ni samo rekel da bo dober mož in oče ampak se tega tudi dejansko drži….na rože, zlatnino, avte sploh pomislila nisem;)

Jaz ne razumem čisto točno, zakaj bi ženska morala dobiti darilo od partnerja, potem bi tudi ženska morala njemu nekaj kupiti ali kako?

Tudi jaz tako razmišljam.
Več kot vsa darila tega sveta mi je pomenilo, da je bil 14 ur z mano pri porodu, da sva dobila zdravega otroka, da je hodil k meni in sinčku v porodnišnico, ko ni bilo nikogar drugega, da me je doma pričakalo dezinficirano:) stanovanje in topel dom, da je ponoči, čeprav je imel službo vztrajal, da vstaja on, čeprav sva potem ponavadi vstala oba:), da mi še sedaj po veeliko letih stoji brezpogojno ob strani in mi lepša dni z majhnimi pozornostmi, hehe, na primer včeraj mi je prinesel krof:)

Je najboljši mož in očka na svetu-zame!!

Ne želim ničesar zase, za otroka pa naj izbere kakšnega plišastega medvedka. Veliko več kot zlatnina mi pomeni, da je hodil z menoj v šolo za bodoče starše, da mi bo pri porodu stal ob strani, da sedaj, ko sem tako okorna opravlja hišna opravila,…

Pri sinu sem dobila prstan, pri hčeri pa uhane…pa ni to nič posebnega pomenilo, vsaj zame.
Največ mi je bil on sam in njegova skrb, pomoč in neskončno veliko ljubezni, ki jo razdaja svoji družini.
Ker sem bila dalj časa v bolnišnici je tudi organiziral temeljito čiščenje cele hiše pred mojim prihodom domov.
Pa še pušeljc me je čakal na mizi:) Je skrben in zelo pozoren mož in očka:))

Lahko povem čez dva dni 🙂
No resno. Od moža ne pričakujem čisto nič materialnega. Skrb za nas tekom celotne nosečnosti je že najlepše darilo. To, da bo zraven tudi tekom poroda in prvi teden, ko prideva domov je pa samo še dodatno darilo. Več si ne morem želeti. Vsak dan posebej je eno veliko darilo:)

Tole sem slišala od ene s katero smo isti dan rodile. Se mi zdi praktično darilo.

Ja kaj vem. Lepo je da se kaj dobi. Ne me narobe razumet, to je samo pozornost in lahko tudi ljubezen. Če ti je vse samoumevno, jei po mojem že vse čisto rutina.. Mislim, da nakladanje o tem, da to ne pomeni nič je po mojem iz trte zvito, ker je pač že tako “pretenstana”. To, da se ne potrudi za tebe niti tolko, da te pride iskati in ti polepša dan s kako pozornostjo se mi zdi, ma kaj vem ni dobro. Kaj bo šele, ko bodo minila leta, ko mine tista začetna zaljubljenost. Ženske se pač preveč prilagodimo in govorimo pač kar partnerju ustreza.

Ja, mislim, da kljub temu, da je otrok od obeh, ženska veliko več tvega kot on in zato mislim, da bi morale na tem vztrajati. Ma kaj vem, jaz bi mojmu zamerila, če bi se tako obnašal kot zgoraj našteti partnerji. Morda je pa je moj malo bolj čuteč do mene in ve kaj mi pomeni. Konec koncev je vseeno kaj se takrat zgodi, vendar ostane spomin na ta dogodek, pa naj bo kakršen koli že in vedno kadar pride do konfliktne situacije privre na dan.

.-))))))))))))))))))))))))
Madonca, sem bruhnila v smeh …

A ni to samoumevano. Pa saj je menda njegov ali ni. Pa ženske moje a je otrok samo vaš, če ga ne rodi naj pa drugače prispeva. Saj je to skupni “projekt” ali ne. Ja res ne razumem te danjašnje ženske, saj ste še na slabšem kot so bile včasih, ko so MORALE VSE SAME, ve pa HOČETE VSE SAME.

Prvič nekaj zlatega, se ne spomnim več kaj in dokaj čisto stanovanje, drugič nič in umazano stanovanje, tretjič nič in umazano stanovanje, četrtič nič in umazano stanovanje.

Draga moja, svetujem ti, NOGE SKUPAJ. Pa bo boljš.

Draga moja, svetujem ti, NOGE SKUPAJ. Pa bo boljš.[/quote]

Ali pa pamet v roke, pa po kontracepcijo. Madona, 4 otroc?????????

Rodila trikrat. Vse trikrat je bil z menoj, me peljel v porodnisnico, bil z menoj ves cas. Prerezal poplovino in prvi drzal dojencice. Neprecenljivo. Pri prvi sem potem naslednji dan dobila bisere, za katere je vedel, da so mi vsec, moja mami pa je pomagala pri izbiri. Pri drugi je skrbel doma za 1,5 letnico, pri tretji pa za starejsi dve. Seveda je bilo doma vse v nulo. Pri drugi sem dobila res lepe uhane, za tretjo pa velja, da si nekaj lahko izberem sama.

Pa se nekaj o tradiciji. Moj oce je najini mami po obeh rojstvih podaril nekaj zlatega. Na dan moje poroke me je na Primorsko peljala mami in mi podarili verizico, ki jo je dobila ob mojem rojstvu. Ko se je lani porocila sestra, je obred ponovil oce, saj mame zal ni vec med nami. Upam, da bom svojim trem lahko naredila enako.

Hmm, nekatere ste tako hvaležne da je za ta dogodek celo pospravil stanovanje?! A s tem vam je podaril darilo ali kako, a on ne živi v stanovanju? Svašta…. pri nama je stanovanje vedno pospravljeno, pospravljava pa obadva, če je on odsoten seveda pospravim jaz in tudi obratno, a sem jaz za luno in se samo meni zdi to nekaj samoumnevnega? V normalnih okoliščinah torej sploh ne morete biti odsotne en mesec, saj bo takrat v stanovanju bomba (no če boste ležale v bolnici si bo morda vzel pol ure in vam poklonil čisto stanovanje). Kakšne desce imate to doma?

New Report

Close