Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tržaška omaka

tržaška omaka

Naj mi katera pove, kako narediti dobro tržaško omako? S čim naj zdrobim česen?

Hvala.

Jaz česem nasekljam…..segrejem olje, dam vanj česen, da zadiši in dodam peteršilj…pazi da ne pregreješ olja……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Za tržaško omako česna in olja NIKAKOR ne segrevaš!!!

Streš česen, dodaš nasekljan peteršilj, malo olivnega olja in voila.
Stiskalnik za česen dobiš tudi cenejši, kot je na sliki:

http://www.vkuhinji.si/artikli/rosle/dodatno-kuhinjsko-orodje/ro12782-stiskalnik-za-cesen-20-0cm.html

Če pa česen in peteršilj ročno zelo na drobno nasekljaš tudi ni nič narobe!

Jst dam na drobno narezan česen, peteršilj, olivno olje, sok pol limone.

Mah, kakšna limona neki!!!

Česen, peteršilj, olje!
Fertik!

http://www.kajnajskuham.com/?p=519

Olje so segrevali pred 20-imi leti, ko še nihče pojma ni imel o tržaški omaki….

Tud js dam zraven sok limone ali limete…pa še mal soli, ker ponavadi ribe ne solim(govorim za frišne, ne zmrznjene), ker zajebeš natur okus……

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Za tržaško omako česna in olja NIKAKOR ne segrevaš!!!

Streš česen, dodaš nasekljan peteršilj, malo olivnega olja in voila.
Stiskalnik za česen dobiš tudi cenejši, kot je na sliki:

http://www.vkuhinji.si/artikli/rosle/dodatno-kuhinjsko-orodje/ro12782-stiskalnik-za-cesen-20-0cm.html%5B/quote%5D

glej kakor kdo…….jaz ga segreje, (ne pregrejem) toliko, da česen zadiši in dodam peteršilj…..olje prevzame tudi aromo česna in peteršilja….drugače je olje kr nekaj za bz……..lahko dodaš suh česen in peteršilj pa ti bo isto………

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Joj ne no, sem bila dolga leta zaposlena v hotelu zelo visoke kategorije in verjemite, teh zadev se ne segreva!
Res ne nooo:)

Kej pa če je suh peteršilj? Mora biti ravno svež? Kje se da kupiti stiskalnik za česen?

Pa kaj vam je…tržaške omake se ne daje na ribe, ker je čist premočen okus,ki ubije ribo…

Odvisno od okusa, jst pa zravn rib morm obvezno met še tržaško.

Pa suh petršilj men ni ušeč.

ja potem pa ne no……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Olje je brez veze? Kakšno ceneno iz Hoferja verjetno res.

Zdaj samo čakam recept od kakšne vegetarke “jaz dodam še žličko vegete”……………….

Olje je brez veze? Kakšno ceneno iz Hoferja verjetno res.

Zdaj samo čakam recept od kakšne vegetarke “jaz dodam še žličko vegete”……………….[/quote]

jaz tržaške ne delam brez olja…….uporabim pač malo segreto in ne hladnega……….z vegeto naj se pa zastrupljajo tisti, ki še nikoli niso imeli v rokah svežih začimb……..in še ne poznajo stranskih učinkov natrijevega glutaminata in podobnih sranj….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Če si bila dolga leta zaposlena v hotelu, pa povej koliko te omake ste dobili nazaj, žensaka malokatera
da omako na ribo, od otrok noben, se vsi bojijo česna, kar glejte po hotelih, je včasih prav smešno, jaz
olje malo segrejem ravno toliko, da malo ubijem pekoč okus in še tisti zapriseženi nasprotniki česna
jo pojedo z ribo. Velikokrat dam omako v skodelico in vzamem 2 ali 3 žlice vročega olja iz ponve
kjer so se pekle ribe, seveda ne sme biti pregret.

Točno tko, tržaška je samo za na tiste ribe, ki so bolj sumljive svežine in okusa, da prekrije in ubije njihov okus. Za vse ostalo, je pa ubijalec nežnih morskih arom.

seveda paše tržaška omaka na ribo, le zakaj ne, pa na škampe, školjke, seveda pa enim pač ne sede…zakaj pa daš v ribo česec, limone, peteršilj, olivno olje, ma saj to ti je kot tržaška omaka, ali ti tudi to ne daš? Vsi znani recepti so napisani, da ta omaka paše k ribam, seveda jo daš kor prilogo in nato po želji.

Tržaško jaz delam takole…dobro oljšno olje, sveži peteršilj, samo listki, slovenski česec in nekaj kapljic limone in limete, malo himalajske soli, premešaš in dobiš ne gosto in ne tekočo zmes, ki jo nato lahko v zaprtem kozarcu v hladilniku hraniš tudi po teden in več…

jaz rada naredim tudi tržaška omaka na sveži beli kruh, ki ga nato popešen v pekaču in nastane prepešenec, super za prigrizke…ali pa testenine in le malo te tržaške…seveda pa ti mora tržašla odgovarjat, da je zdrava, pa niti ne bi izgubljala besed…seveda pa je vedno najboljša sveža.

Seveda paše na ribe, tudi na druge stvari, na primer na pečen krompir ali zelenjavo na žaru. Ampak ker so fensi šmensi kuharji (prepoznamo jih še najbolj po tem, da nam neprestano servirajo novoizumljene carpaccie iz vsakojakih svinjarij na raznih posteljicah iz čimbolj eksotičnih plevelov; vsi Primorci se smejemo temu, kaj bo sledilo rukoli kot zadnjemu kriku mode) v zadnjih letih sklenili, da je tržaška omaka kmetavzarska, jim pač vse ovce sledijo in ponavljajo za njimi kot papige. Brez veze.

Moje skromno mnenje – tržaška včasih paše, včasih pa prav nič. Sama si ne predstavljam, da bi na kakšnega kovača, brancina ali lista, ki je ravno ujet in spečen na pravem ognju, s pravega lesa, dala gor tržaško omako. Je škoda ribe 🙂 Če pa naredim kakšne sardele, potem pa zraven obvezno tudi omako, ki jo naredim tako, da domače olivno olje zmešam z drobno narezanim česnom in svežim peteršiljem. Zraven dodam še nekaj kapljic limoninega soka. Zelo dobra priloga je star kruh 🙂 Če se ostane bel kruh, ga pokapljam z olivnim oljem in ga dam za pol minute na žar, tako, da se lepo popeče z obeh strani.

Kar pa se tiče postrvi, pa naredim tako, da stopim maslo, ga odstavim z ognja, dodam peteršilj in česen, samo pomešam in dam v posebno skodelico. Če kdo želi, si potem to da sam na ribo. Druga varianta je pa hladno maslo – noter dodam peteršilj,česen in sol. Oblikujem v kroglice in jo dam vsakemu na krožnik – če hoče, jo da lahko na ribo, da se stopi in je tudi zelo dobro.

Se še kako strinjam, tržaška je za plavo ribo, pri beli se dela pa samo škoda …

New Report

Close