Najdi forum

Spoštovani,
že leto dni jemljem Waldoxan zaradi depresije. stanje se je sicer izboljšalo, še vseeno pa sem pogosto nespečen. V ta namen občasno vzamem Lexaurin. ker se ne bi rad navadil nanj, mi je psihiatrinja predlagala valdoxan. Vzel sem ga pol tablete, pa sem bil naslednji dan povsem “uničen”: zaspan, vrtoglav,… Ne vem, ali bi poiskusil začeti s četrtinko? Tablete se naj ne bi lomile, sem prebral. Ali pami to zdravilo ne ustreza… Kaj pravite vi?
Hvala za odgovor in LP.

Za pomoč pri odgovoru smo prosili mag. Marjeto Blinc Pesek, dr. med., spec.psihiatrije iz Psihiatrične ordinacije Rudnik http://psihiatricnaordinacija.net/.

Posredovala nam je odgovor na vaše vprašanje:
***

V vašem vprašanje dvakrat omenjate Valdoxan. Že leto dni verjetno jemljete Wellbutrin? Zdaj pa so vam uvedli Valdoxan?
Wellbutrin namreč sodi med antidepresive, ki ne uspavajo in ne povzročajo zaspanosti. Običajno se poveča energija.
Valdoxan pa je novejši antidepresiv, ki deluje na melatonergične receptorje in izboljša spanje. Vzeti ga je potrebno neposredno pred spanjem. Naslednji dan ne bi smelo biti težav. Priporočam, da vzamete celo tableto, ki je filmsko obložena in se ne sme lomiti, morda je tudi to vzrok težavam. Seveda pa nobeno zdravilo ne ustreza vsem in če bodo še težave, se dogovorite za drugo možnost.

Lepe pozdrave,
Marjeta Blinc

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Pozdravljeni,

mene resno skrbijo stranski učinki tega zdravila, od petka jemljem valdoxan zdravnica mi ni nič preverila jetrnih encimov, kontrolo bom imela komaj konec avgusta, aja, še to, odstranjen imam žolčnik, ali zato lahko jetra še bolj trpijo?

Hvala za odgovor,
Johani

nova
Uredništvo priporoča

Lepo pozdravljeni,

ali ste se o vsem napisanim pogovorili s svojo zdravnico? Glede jeter je potrebno biti pri Valdoxanu pazljiv. Delovanje jeter je potrebno pregledovati večkrat med uporabo omenjenega zdravila. Najbolje, da se o vsem skupaj pogovorite s svojim zdravnikom.

Lep pozdrav,

Barbara Sarić, psihoterapevtka

Pozdrav,
Tudi sam jemljem valdoxan 1 tableto pred spanjem že 3 mesece..
Imel sem hude težave s spanjem in prebujanjem (večkrat na noč).. poleg ostalih simptomov (krči v trebuhu, driska, ….)…
Psihiater mi je predpisal Valdoxan..
Prve 3 tedne sem imel hude stranske učinke (driska, omotica, pikanje v prstih, oblivala me je neka vročina po rokah itd..)..
To je minilo v 3 tednih…
Sedaj ga pijem 3 mesece.. Spim kot polh.. nimam nobenih težav.. Jemati pa ga moram mislim da 9 mesecev..
Tako da… vztrajaj tudi če so v začetku stranski učinki…

Ponovno pozdravljeni,

zahvaljujum se vam za odgovor ga. Barbara. Nisem se o tem pogovorila s psihiatrinjo, doma sem prebrala v navodilih Valdoxana, da je potrebno kontrolirati jetrne encime.
Sedaj je že 3 tedne odkar jemljem te tabletke in že od takrat ne spim tako, kot je treba. Ne vem zakaj mi je te predpisala, saj sem ji povedala, da s spanjem nimam težav. Izgubila sem službo in se sekiram, zato sem jo prosila za kakšne blage antidepresive, ali za kakšno alternativo, ker ne želim tablet, v teh navodilih pa piše, da so za zdravljenje hudih epizod. Psihiatrinja je že ves ta čas na dopustu, še preden se vrne grem jaz in ne vem kaj naj naredim? Ali si bom naredila veliko škode, če preneham s tem zdravljenjem?

Lep pozdrav in lepe počitnice želim vsem na forumu 🙂
Johani

Lepo pozdravljeni!

Kljub vsemu bi bilo dobro, da stopite do nadomestnega zdravnika. Z zdravljenjem seveda lahko prenehate ali pa se posvetujete o glede zamenjave zdravila. Sama pa bi vam predlagala predvsem psihoterapijo.

Lep pozdrav,

Barbara Sarić, psihoterapevtka

Ga. Barbara,
pri splošni zdravnici sem testirala jetra, izvidi so super. Omenila sem ji, da spim slabše, kot prej, pa je rekla, da lahko traja 6 tednov, da zdravilo prime.
Glede vašega nasveta, da mi priporočate terapijo pa takole, hodila sem 3 leta in je rekel, da mi nima kaj več pomagat, da naj grem po tablete.
Ali mi vi lahko priporočate kakšnega terapevta?
Lp.
Johani

Lepo pozdravljeni!

Sem vesela, da ste stopili do zdravnice po mnenje in da so izvidi dobri.
Kar se tiče terapije bi vam kljub takšni izkušnji priporočala. Če želite, vam dam lahko tudi svoj kontakt.

Lep pozdrav,

Barbara Sarić, psihoterapevtka

Ponovno pozdravljeni ga. Barbara!

Že zadnjič sem odgovorila, da želim vaš kontakt in nisem dobila odgovora, morda bo danes več sreče???

Lep dan!
Johani

Lepo pozdravljeni!

Se opravičujem, ampak do sedaj nisem dobila vašega odgovora, da želite moj kontakt, sicer bi se gotovo odzvala…morda je bila tehnična napaka.
Moj kontakt: gsm: 041 535 555; e-mail: [email protected]

Lep pozdrav,

Barbara Sarić, psihoterapevtka

Pozdravljeni,

zahvaljujem se vam za ponujeno pomoč, kontaktirala vas bom takoj, ko končam neko delavnico.

Lp

Lepo pozdravljeni!

Velja.

Lep pozdrav,

Barbara Sarić, psihoterapevtka

New Report

Close