Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza mena- starost pri materi=pri hčerki?

mena- starost pri materi=pri hčerki?

Večina ginekologov povpraša, kdaj je pa vaša mama prišla v meno? Nekako se sklepa, da bo hči pri istih letih. Jaz dvomim v to. Kaj pa ve menite o tem?

Moja mama je to neopazno prenesla- sploh ne zna definirati časovno, jaz imam pa take težave že od 46 leta!!

To pa skoraj ne morem verjeti, da ni opazila kdaj je izgubila menstruacijo!!?
Kdaj ima dobi ženska prvo menstruacijo in kdaj zadnjo pa menda ve, mar ne :))

Sem prehitro tipkala, zgoraj je treba črtati besedico “ima”, da se prebere smiselni stavek 😉
Sploh pa opažam, da nekatere mešajo besedo predmenopavza, menopavza, klimakterij, mena. Ne pomeni vse eno in isto…
Nič tako groznega, se bomo že naučile počasi, kajne?
Lp 🙂

Moja mami pri 52, ko je šla v penzijo 🙂 jaz pa pri 46 še daaaaleč od penzije 🙁

Mislim, da je sedanji življenski slog popolnoma drugačen od sloga naših mam, hrana je vsa zastrupljen, polno je hormonskih motilcev v hrani in pitni vodi, plastike ipd….po moje bodo naše hčere glede na še prej nastopile meno…..
Iz Wikipedije:

Eksperimentalno potrjeni motilci delovanja endokrinega sistema so:

poliklorirani bifenili oz. PCB-ji (maziva, kot so hidravlično olje in maziva za črpalke, idr.)
dioksin (npr. stranski produkti pri barvanju papirja)
benzopiren (npr. npr. cigaretni dim)
ftalati (npr. PVC)
bisfenol A (npr. laki)
pesticidi
alkilfenoli (npr. čistila)
težke kovine (kadmij, svinec in živo srebro)
Nekateri znanstveniki domnevajo, da motilci delovanja endokrinega sistema na podobne načine škodljivo vplivajo na zdravje, posledica tega pa so lahko na primer zmanjšana plodnost in pospeševanje nekaterih bolezni, kot so endometrioza in rak

Sorry!
Ne da ne ve, ni je občutila na tak način kot me vse v današnjih časih!
Ko je bilo konec, je bilo konec – 54 let. Ne pa me (vsaj jaz) že od 46 leta, sedaj 48,5, še je pa ni menstruacije, znaki pa!!!!!!!!

mama menopavza pri 47 (zadnja menstruacija)

jaz, hči: predmenopavza od 43 leta, menopavza (zadnja menstruacija) pri 50-ih.

New Report

Close