Starševski čvek

Goveja juha - misija prvič :)

Default avatar
Jutri bi se rada lotila goveje juhe in to prvič v živjenju. Ekonom lonca nimam, zato bi jo rada kuhala v "navadnem" loncu.

Zanima me kaj vse potrebujem in kako kuhati da bo zares dobra?

Prosim za nasvet:

- točno katero meso naj kupim? (da bo nekaj govedine tudi za pojest)

- katero zelenjavo dodam?

- Katere začimbe dodam?

- Kako dolgo kuham?

Moj si je za jutri zaželel govejo juho, kuhano govedino in "restan" krompir :)

Prosim rešite me čimprej:)
Default avatar
jaz vzamem kos govedine,ki ima malo "mastnega" zraven,da ni preveč suh.lahko tudi goveja rebra.pa kost.v trgovini dobiš že pakirano jušno zelenjavo,drugače pa peteršilj s korenom,korenček (2ali3 kom),zeleno-koren,malo čebule popečem na plošči,rumeni koren,lahko malo pora,ta "okrasni" paradižnik,vegeto,..kuhaš približno 2 uri,odvisno pač koliko imaš.
Default avatar
Celo za govejo juho;). Vpiši:goveja juha in ualllla...
Default avatar
sestavine:
- goveje meso (odvisno od okusa, jaz dam stegno)
- par mozgovih kosti
oboje daš v lonec, zaliješ z vodo, mal grobe soli pa kuhaš cca 30 min
po tem času dodaš: par strokov česna, lovor, poper v zrnju, korenje, kolerabo, zeleno, por, repo, peteršilj v steblih, majaron, obvezna sestavina je na pol prerezana čebula ki jo prej požgeš na kuhalni plošči, kuhaš cca 1 uro na malem ognju, proti koncu pa dodaš še cvetačo (da okus in ne razpade preveč).
Vse skup se kuha cca 2 uri. Precediš in to je to.
Količina sestavin je odvisna od okusa: več je mesa in zelenjave, bolj je okusna.
Default avatar
BA2008 je napisal/a:

Vegeta????? Ne punco hecat, no!
Default avatar
meni je najboljša,če daš meso,kakšno kost,peteršilj,korenje,česen, čebulo in cel poper,pa soliš.ko ti zavre,jo pusti kuhat,da se komaj vidi da vre
Default avatar
...sodi v govejo juho. Isto velja za jušne kocke. Juha to sicer je, ampak ni več domača....
Default avatar
Vidiš, kako različne so juhe. Jaz nikoli ne dam stegna, vedno pleče, rebra in nikoli mozgove kosti. Nekateri imajo pa prav te (zgoraj napisane) stvari radi.

Meso in kosti (obvezno tudi kos piščanca) dam v hladno vodo. Ko zavre, vodo odlijem. Zalijem s svežo vodo, dodam zelenjavo ( kar veliko- repe nikoli),začimbe in kuham na zelo rahlem ognju približno 2-3 ure. Vreti mora tako, da komaj vidiš. Včasih so rekli, da morajo 4 gledati, če res vre;)
Default avatar
NIKOLI- vegete ali kocke. Se res ne rabi pri vsem mesu in zelenjavi.
Default avatar
Po mojem mnenju tudi vegeta ne sodi v juho, prav tako ne jušne kocke. Če jo kdo hoče imeti, naj si jo doda v svoj krožnik.
Default avatar
Prvič goveja juhica je napisal/a:
Ja za nedeljo pa res paše goveja juha, govedina in restan krompir, mjami, mjami...

Pa greva lepo po vrsti:
- reči mesarju, naj ti da tisti kos mesa, ki ima belo žilo po sredini...On to zagotovo ve!
- prereži čebulo na pol in jo popeči na plošči, če imaš plin, pa jo nabodi na en star nož in nad plamen; brez popečene čebule zame ni prave gov. juhe...

- nato obvezno peteršilj; zelenje in korenino ( ne preveč!), korenje, krhelj gomolja zelene, jaz dam še en strokec česna in par zrn celega popra. Lahko dodaš še malo! sveže paprike in pa pol svežega paradižnika, če ga nimaš pri roki, pa malček mezge (da lepo barvo)

- od začimb dodam sol, malo vegete ali pa eno kocko. Nekateri ne dajo nič, tudi prav, ampak jaz dodam in je super...

- kuhaj vsaj dve uri od takrat, ko zavre. Pazi, da ti ne zavre prehitro, ker pol se naredijo pene in juha ni "tako zelo" bistra in nekatere to moti. Torej kuhaj na zmernem ognju, ne sme vret!!! Juha ti mora v loncu "migat", torej počasi...

Ko je kuhana jo malo odstavi in nato precedi in zakuhaj. Jaz rezance posebej skuham in jih nato vložim v juho; kakor kdo, nekateri pa jih zakuhajo kar direkt v precejeno juho...

Govedino narežem na krožnik, dodam korenček in zeleno iz juhe. Zraven naredim še hrenovo omako in seveda restan krompir. In solato...

Za krožnike polizat:)))

Dober tek ti želim in naj ti rata!:)))
Default avatar
Prvič goveja juhica je napisal/a:

Ti mene poslušaj, ne boš nič falila:

Če imate radi pusto meso, potem kupi stegno, jaz najraje kupim konec mesa, ki se mu reče šimbas in eno rahlo pa eno mozgovo kost. Če imaš možnost kje dobiti kakšen košček kure, jo le dodaj. V posodo nalijem vodo in vanjo dam meso in kosti, ko zavre, dodam pol čebule, dva česna, rumeno in rdeče korenje, korenina peteršilja, zeleno,par zrn celega popra, rožmarin, malo paradižnika, jaz imam v ta namen domačega češnjevega v zmrzovalniku, solim, raje večkrat po malem, kot pa enkrat preveč,pazi, da zmanjšaš temperaturo toliko, da bo komaj vidno vrelo, ker če ful vre, bo juha motna. Jaz juhe nisem še nikoli kuhala v ekenomu, pa je vedno odlična. Naj počasi vre kakšno urco, urco in pol.....tako nekako. :)
Default avatar
Meni je najboljša goveja juha iz govejega bočnika. Bočnik je precej žilnat meso(mišice), meni sicer najboljši. Pri juhi je važno, da je veliko mesa, in ne veliko zelenjave, ker kuhaš govejo juho!

Za dobro juho;

- 70 dkg bočnika,
- 2 kosti- mesarju reči eno koleno in eno rahlo kost,
- 2 korenja,
- 2 veje peteršilja,
- 1/2 žlice vegete
- 1 žlico soli

Vse to daš v velik lonec, približno 4 litre vode, lahko tud mal več in daš kuhat. Ko zavre, zmanjšaj tako, da ti čisto po malem vre in tako kuhaj približno 3 ure( meso mora biti mehko, takrat je juha skuhana).

Meni vedno uspe, tudi tebi želim, da skuhaš najboljšo govejo juho.
Default avatar
Komot sredi kuhanja notr vrže še kurje bedrce............mmmmmmmmmm
Default avatar
:))))))))))
Ta čas, ko sem pisla, vas je že 10 napisalo kako in kaj:))))
Ampak repa in majaron v govejo juho??? To pa res prvič slišim.....
Repa tja kamor pač sodi, majaron pa bolj za kisle juhe, obare, gobove juhe itd...
Sicer pa sto ljudi, sto čudi:)))
Default avatar
nekaj ste pa pozabile je napisal/a:

Slabo si mene zgoraj prebrala. ;)
Default avatar
NeliNELI je napisal/a:
Repa? Jaz nikakor ne dajem. Dam pa listič majarona, listič žajblja (nekako "dopolnita" okus)
Default avatar
a ni še neka fora, da če hočeš imeti dobro meso, moraš meso dat v že skoraj vrelo vodo, če pa hočeš imeto dobro juho pa meso daš v mrzlo vodo.
Pa nekaj v zvezi s čistočo in kalnostjo juhe je še tukaj.
Samo jaz se ne spoznam točno kaj in kako,...
Default avatar
a ni še neka fora je napisal/a:

Če daš meso v mrzlo vodo, je juhca super, ker meso počasi zakrkne ali drugače, več se izloči iz njega, če ga daš v vrelo vodo, takoj zakrkne in več mesnega soka ostane v mesu.
Če je uredu konec mesa, bo dober tako ali tako.
Če preveč vre, je kalna. ;)