Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Posteljnina naj bi se prala vsak teden

Default avatar

2150

Za vse packe :))

V postelji menda preživimo tretjino svojega življenja, zato je pomembno, da jo ohranjamo čisto. Če bi svojo umazano posteljnino pogledali pod mikroskopom, bi bili presenečeni, kaj bi odkrili.

Spanje

Če bi si svojo umazano posteljnino ogledali pod mikroskopom, bi jo zagotovo prali bolj skrbno in pogosto. Se sploh zavedate, v čem ležite? Si predstavljate, kako umazane so vaše rjuhe?

Pršice

Pršice so živali, ki jih ne morete videti s prostim očesom. Hranijo se z odmrlo kožo, zato hitro najdejo pot v vašo posteljo, kjer živijo, umirajo in se razmnožujejo v vaši umazani posteljnini. Nagnusno! Brez njih boste spali samo, če boste posteljnino redno prali. Sicer lahko zaradi izpostavljenosti pršicam razvijete alergijo ali živite z oslabljenim imunskim sistemom.

Odmrla koža

Na naši koži vsak dan odmre okoli milijon celic. Če vsak dan spite osem ur, je jasno, da jih kar veliko izgubite tudi v svoji postelji. Po svoji odmrli koži pa se zagotovo ne želite valjati?

Olja

Vaše pore izločajo naravna olja, ki kožo negujejo oziroma jo tudi zmastijo, če se ne umivamo dovolj pogosto ali če koža preprosto izloča preveč maščobe. Ta se izloča tudi med spanjem ter tako še dodatno zamaže posteljnino. Se res še želite zaviti vanjo?

Znoj

Kadar vam ponoči postane vroče, se začnete potiti, četudi se morda ne prebudite. Tako se vaše telo samo hladi. Znoj pa prav tako kot svoja olja obrišete v svojo posteljnino.

Telesni izločki

Telo ne izloča le olja, ki vašo kožo negujejo, in znoj, ki vašo kožo hladi. Četudi tega morda ne želite vedeti, se ponoči lahko slinite, zakrvavi lahko morebitna ranica, ženske lahko dobijo menstruacijo, ponesreči lahko izločite celo kapljico urina ali še kaj hujšega. V vso umazanijo se lahko pomešajo tudi izločki, ki nastanejo med spolnim odnosom.
Bolnikom bi morali posteljnino zamenjati vsak dan.

Drobtine

Potem ko se prebrali vse to, morda ne boste več želeli jesti na svoji postelji – toda večina ljudi to vseeno počne. Četudi pazite, se torej med vašo posteljnino znajdejo drobtinice, morda celo drugi ostanki hrane. Te pa iščejo mnoge žuželke, ki vam lahko naenkrat začnejo delati družbo v postelji.

Kako pogosto bi morali prati posteljnino?

Veliko ljudi posteljnino pere enkrat mesečno, toda to ni dovolj. Vsaj rjuhe in prevleke za blazine bi morali oprati tedensko, prekrivalo enkrat na dva tedna. Zelo priporočljivo je tudi vsaj dvakrat letno oprati blazino, v kateri se lahko zaredijo bakterije in plesni. Če imate zelo staro blazino, jo raje kar zamenjajte. Če imate doma bolnika, poskušajte njegovo posteljnino zamenjati vsak dan. Veliko hitreje bo namreč okreval v postelji, ki je ne bodo naseljevali mikrobi.

Vir :http://vizita.si/clanek/zdravozivljenje ... prati.html
Default avatar

podobno kot brsačeee

ne moreš enkrat tedensko
tukaj se brisače perejo tri krat na dan, pol moraš vsaj enkrat na dan rjuhe
Default avatar

ti le peri

Ti le menjavaj vsak teden. Jaz jo pozimi na 3 tedne, poleti pogosteje. Jogi je na postelji že 10 let pa ga še 1x nisem posesala ali nesla ven. Je pretežak, sesalec pa preveč ropota.

Pa se imam čisto fanj in sem zdrava, trkam na les.
Default avatar

sem že mrtva :)

perem povprečno 1x mesečno...z nama spi tudi pes in ponavadi ob jutrih tudi otroka...ko so obiski, se otroci tudi tam večkrat zaigrajo, pred tem pa po tleh avtomobile vozijo in se skrivajo povsod...in ja, še živimo, nihče že več let ni bil bolan...mogoče pa je kaj na tem :)
Default avatar

pompa

Seksama trikrat na dan po Ruglju,rjuhe pa perema vsaki teden.V službo ne hodima,ni časa.
Default avatar

a kaj mogoče

prodajaš ?
Ah, kaj vse bi lahko dobili,če bi bili v čisto skoraj sterilnem okolju.
Dobro je čimmanj menjat posteljino in čimmanj se umivat in prat in boš imela tak imunski,da doktorjev ne boš videla leta in leta.
Zato pa stran od vode !!!!:)
Default avatar

jojmenejoj

peezdo, ste me zhebali s totim pranjem ... ker sn hotla bit prava monkica, sem začela posteljnino preoblačit vsako nedeljo zjutraj ... in tak sem jo preoblekla v nedeljo in danes zjutraj spet, ker sn mislila, da je nedelja!%$#"!?)/?!!
Default avatar

get a life!.

Nekateri ste resno MOTENI in BOLANI. Se mi zdi da polovico dneva in življenja preživite ob pranju perila in tuširanju. Se tudi sama stuširam vsak večer ampak brisačo menjam na teden, posteljnino pa operem 1x mesečno pozimi/1x na 2 tedna poleti/po potrebi če slučajno pride do "incidenta" z menstruacijo ali spermo. In če se sveže stuširana uležem v posteljo res ne vidim kako bi jo lahko umazala? Za jesti imamo pri nas mizo tako da nevem odkod drobtine? Odmrlo kožo zdrgnem iz sebe pod tušom z gobico in potem še enkrat z brisačo in nevem koliko kože vam odmre v 7 urah da imate potrebo po tako pogostem pranju posteljnine? Glede znojenja - je v 90% poleti, ko jo tudi jaz perem pogosteje ampak vseeno ne tedensko. In kot zadnjič - vsi ki odpirate teme o pranju perila in tuširanju se začnite brigati zase in svoje brisače. Kaj vas briga kolikokrat drugi menjajo posteljnino? Mogoče spite v njihovi postelji ali svoji (3x na dan preoblečeni in sterilni). Aja, nimate svojega življenja zato se vtikujete v tuja. Zato vam dam en nasvet -poiščite si kak hobi, dodatno zaposlitev, likajte brisače in zokne, štejte slovnične napake v mojem postu- karkoli, da ne boste imeli časa čepeti na monu na sredo zvečer in začenjati že 46676050349-to temo o pranju posteljnine. Zdaj pa hitro napiši odgovor kakšna packa sem ker se tuširam le 1x na dan in se brišem (ČISTA) v isto brisačo "cel teden". Jaz se niti malo ne bom s tem obremenjevala, najbrž ne bom niti prebrala več te teme ker imam bolj pametno delo (čekiram mon mogoče 1x na 2 tedna - ampak ne dvomim v to da bo naslednjič spet na vrhu tema z naslovom "pranje brisač/oblek/posteljnine").
Default avatar

tedenska nadloga

1X mesečno ali še poredkeje celo leto...razen če od otrok kdo kaj polije oz. polula...
Default avatar

fujka

sem že mrtva :) je napisal/a:
perem povprečno 1x mesečno...z nama spi tudi pes in ponavadi ob jutrih tudi otroka...ko so obiski, se otroci tudi tam večkrat zaigrajo, pred tem pa po tleh avtomobile vozijo in se skrivajo povsod...in ja, še živimo, nihče že več let ni bil bolan...mogoče pa je kaj na tem :)
Se morda hecaš?
Če je res, potem je tvoja posteljnina totalno umazana, jaz se jo ne bi dotaknila.
Prevleka za vzglavnik se pere vsaki teden, veste koliko umazanije imamo na obrazu, na laseh, vse kreme, laki za lase....fuj.
Da se zvečer namažeš s kremo, potem pa greš spat na umazano blazino, ki je polna prhljaja, mastnih las, laka za lase, gela za lase, pomazana s kremo za obraz od večera prej....res fuj če perete 1x na mesec.
Jaz rjuho in prevleko za odejo na 14 dni, če je pa kdo bolan pa še prej.
Default avatar

pompa

Tak ko v socializmi:vsakšemu po svojih potrebah.
Default avatar

Nisem obsedena, nisem pa umazana

Pozimi se tuširam na tri do štiri dni, poleti na dva dni, ko je res vroče pa vsaki dan. Lase si pozimi umivam na približno 10 dni, poleti enkrat na teden. Se mi nič ne mastijo in bi si jih komot umivala na dva tedna, ampak si umijem pogosteje bolj zaradi občutka. Vsak dan si splaknem noge, mednožje in podpajsko.
Brisače uporabljamo večkrat, mi ne pade na pamet, da vsak dan uporabimo novo brisačo, saj bi potem samo brisače non stop prala.
Posteljino zamenjam pozimi na dva meseca, poleti enkrat na mesec. Ni nobene potrebe, da menjam pogosteje.
Spodnje gatke zamenjam vsak dan, spodnjo majico na par dni, modrček nosim kar dolgo, saj se ne umaže. Pulover ali srajco oblečem večkrat, prav tako hlače ali krilo.
Ne smrdim, nisem umazana, sem normalna, nisem obsedena s pranjem in umivanjem. Nisem nikoli bolana prav tako ne moj mož in otroci. V današnjem času, ko ne opravljamo fizičnih del ampak večino sedimo po pisarnah poleg tega se telo tudi samo čisti pa res ni potrebe za tako obsedenim umivanjem.

Mislim pa, da ste ene resno bolane v glavi, ko stalno perete in se umivate in še razmišljate koliko se drugi umivajo. Mislim, da rabite psihiatra, ker to ni normalno kar počnete.
Default avatar

In še nekaj: nimam obritega mednožja, pozimi si ne obrijem nog, brijem si jih le poleti za na morje in ko oblečem krilo, ne šminkam se, ne lakiram si nohtov, lase si barvam enkrat na pol leta. Pa veste kaj- moj mož me obožuje in imava zelo srečen zakon, tudi po 20 letih seksava kot prvi dan!
Default avatar

:-) :-)

Isto. ;-)
In zdaj gremo partner, pes in jaz počasi v našo najboljšo posteljo na svetu. :-)
Default avatar

mirijam

fujka je napisal/a:
Se morda hecaš?
Če je res, potem je tvoja posteljnina totalno umazana, jaz se jo ne bi dotaknila.
Prevleka za vzglavnik se pere vsaki teden, veste koliko umazanije imamo na obrazu, na laseh, vse kreme, laki za lase....fuj.
Da se zvečer namažeš s kremo, potem pa greš spat na umazano blazino, ki je polna prhljaja, mastnih las, laka za lase, gela za lase, pomazana s kremo za obraz od večera prej....res fuj če perete 1x na mesec.
Jaz rjuho in prevleko za odejo na 14 dni, če je pa kdo bolan pa še prej.
Prvič mislim, da tudi avtorici ni do tega, da se TI dotakneš njene posteljnine. ;-))

Drugič pa vidim, da tiste, ki se ne mažemo in ne lakiramo las, smo komot mal dlje v istih rjuhah. :-)))))
Default avatar

a resno

Jaz se imam za normalno. Da pa enkrat mesečno posteljnino operem se mi zdi pa nenormalno. Sory, jaz jo al vsako soboto ali nedeljo, včasih se zgodi da ne. Ampak 1 x mesečno?! Sory ste pa res čiste. Glavno da je glava vsak dan umita, pa tuš a ne. Tam kjer ležite pa.... mah mislite si kar hočete - saj si tudi jaz o vas marsikaj. ERnkrat na mesec oprat ... ne morš verjet. Če pa kdo rabi psihiatra, pol pa nevem če sem jaz. A vi to resno : 1 na mesec. Get a life - pa wash too !
Default avatar

:-) :-) je napisal/a:
Isto. ;-)
In zdaj gremo partner, pes in jaz počasi v našo najboljšo posteljo na svetu. :-)
No tole s psom pa se meni osebno zdi ogabno. Jaz psa ne katerekoli drugo žival nikoli ne bi pustila na posteljo ali na sedežno. To se mi zdi prav nehigijensko in zelo umazano poleg tega pa psi zelo smrdijo. Imamo ene sorodnike, ki imajo psa, ki se valja po sedežni in tam se jaz že ne usedem na tisto sedežno. Se mi prav gravža.
Default avatar

dej dej dej

a resno je napisal/a:
Jaz se imam za normalno. Da pa enkrat mesečno posteljnino operem se mi zdi pa nenormalno. Sory, jaz jo al vsako soboto ali nedeljo, včasih se zgodi da ne. Ampak 1 x mesečno?! Sory ste pa res čiste. Glavno da je glava vsak dan umita, pa tuš a ne. Tam kjer ležite pa.... mah mislite si kar hočete - saj si tudi jaz o vas marsikaj. ERnkrat na mesec oprat ... ne morš verjet. Če pa kdo rabi psihiatra, pol pa nevem če sem jaz. A vi to resno : 1 na mesec. Get a life - pa wash too !
Get a life! Ti, ja, ti!!!

:))))))))

Kokoš!
Default avatar

a resno

Vidim da imaš ti jako velik life - k visiš kot jaz brez lifa tle, kura ! Umazana jasno ! No sej kurja lojtra je posrana le zakaj ne bi bila tudi tvoja posteljnina. Ne more kokoš drugače.
Default avatar

505

[quote=""Nisem obsedena, nisem pa umazana""]
Pozimi se tuširam na tri do štiri dni, poleti na dva dni, ko je res vroče pa vsaki dan. Lase si pozimi umivam na približno 10 dni, poleti enkrat na teden. Se mi nič ne mastijo in bi si jih komot umivala na dva tedna, ampak si umijem pogosteje bolj zaradi občutka. Vsak dan si splaknem noge, mednožje in podpajsko.
Brisače uporabljamo večkrat, mi ne pade na pamet, da vsak dan uporabimo novo brisačo, saj bi potem samo brisače non stop prala.
Posteljino zamenjam pozimi na dva meseca, poleti enkrat na mesec. Ni nobene potrebe, da menjam pogosteje.
Spodnje gatke zamenjam vsak dan, spodnjo majico na par dni, modrček nosim kar dolgo, saj se ne umaže. Pulover ali srajco oblečem večkrat, prav tako hlače ali krilo.
Ne smrdim, nisem umazana, sem normalna, nisem obsedena s pranjem in umivanjem. Nisem nikoli bolana prav tako ne moj mož in otroci. V današnjem času, ko ne opravljamo fizičnih del ampak večino sedimo po pisarnah poleg tega se telo tudi samo čisti pa res ni potrebe za tako obsedenim umivanjem.

Mislim pa, da ste ene resno bolane v glavi, ko stalno perete in se umivate in še razmišljate koliko se drugi umivajo. Mislim, da rabite psihiatra, ker to ni normalno kar počnete.
[/quote]
BRAVO, pa ne bo toliko alergij, prehladov, bolezni. poplnoma s tabo strinjam, eni so bolni z tem pranjen in pospravljanjem oziroma čistočo.