Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Igre na srečo, a je to že zasvojenost?

Igre na srečo, a je to že zasvojenost?

Dogaja se mi vsako leto recimo 1x da začnem preračunavat ruleto in dobičke in ne morem spat dokler ne nesem v igralnico ene 300 ali 500€ ki jih seveda izgubim. Potem se zakolnem da nikoli več in potem pozabim, čez eno leto ali dve pa spet preračunavam, pa tuhtam, ne spim tri dni in spet nesem 300€ not, ki jih seveda izgubim.
Zdej se mi je spet lihkar zgodilo po ene dveh letih sem pustil not pol plače. Zdej bo zihr mir ker mi je kar slabo,… ampak čez leto, dve, me bo verjetno spet prijelo sem prepričan ne morem razložit zakaj, ampak enostavno si ne bom mogel pomagat. Zdej, ni to tolk velika izguba da bi bankrotiral ali kaj, ampak se bojim da me povleče not še bolj.
Lahko kaj svetujete? Hvala in lp

Pozdravljeni.
Najprej se opravičujem za pozen odgovor.
Nemogoče je definirati, kdaj škodljiva navada postane zasvojenost in točno določiti mejo. Prav tako je težko je reči, kdaj pustite v igralnicah “preveč” denarja – je to 10 evrov, 300 evrov, ena plača, hiša? Številka je odvisna vas samih in prav gotovo raste s časom, ko se navada vedno bolj utrjuje. Postanete zasvojeni ko sami čutite, da zadeve ne obvladujete več? Vas mora na to opozoriti partner, družina? Ali pa je to šele takrat, ko izgubite službo, bankrotirate? Zato je zelo pomembno, da ukrepate preden postane problem večji in težje obvladljiv, saj globlje ko je človek v zasvojenosti, več energije mora vložiti v ponovno urejanje svojega življenja. Zelo pomembne se mi zdijo besede, ki ste jih zapisali: “ne morem spat dokler ne nesem v igralnico” ter “enostavno si ne bom mogel pomagati”. To, da čutite močno željo, ki vam narekuje aktivnosti in dejavnosti, ki vam omejuje svobodno izbiro je gotovo znak, da hodite po zelo spolzki poti. Prvi korak, ki vam ga priporočam je gotovo pogovor s strokovnjakom, saj se osebno marsikatero dilemo in vprašanje lažje razreši. Za pogovor, ki je popolnoma neobvezujoč in vam lahko pomaga pri definiciji problema in uvidu v dejansko stanje se lahko naročite tudi pri nas na telefonu 051-339-725 ali 01-548-02-86. Tudi zasvojenost z igrami na srečo smo skupaj že uspešno premagali.
Želim vam veliko poguma.

Tadeja Janežič,
univ.dipl.soc.del

Zavod Pelikan-Karitas
Litijska cesta 24
1000 Ljubjana

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

JAZ bi si samo želel da bi mogoče kje na spletu lahko dobil kakšen brezplačen nasvet kaj storiti oziroma kako se odvrniti od želje po igranju iger na srečo, katere lahko srečujemo na vseh poteh.
Loto, športne stave srečke…. tu ni samo kazino.
prosim za kakšen nasvet tu na forumu, kaj naj storim ko dobim željo po stavah ali kazinoju… Kako naj si v tistem trenutku dopovem, da ni to nič drugega kot metanje denarja skozi okno?
Jaz se sam zavedam da preden grem v kazino da bom najverjetneje tam pustil denar katerega bom odnesel z sabo vendar vseeno grem.
Mogoče sam še nisem zabredel tako globoko, vendar vidim ljudi po kazinojih, ko grem vedno isti obrazi, ti ljudje pa resnično potrebujejo pomoč, pa so to nekateri mlajši od 25 let… kazinoji pa si samo manejo roke in služijo mastne denarce.
To bi bilo potrebno prepovedat!
Zato še enkrat prosim za nasvet kaj storiti ko me prime da bi odšel igrat na srečo..

Hvala za odgovor,

Andrej

nova
Uredništvo priporoča

Težko je konkretno reči kaj storiti, ker smo ljudje različni in stvar, ki pri nekomu deluje je lahko pri drugem brez učinka. Če bi obstajal recept, potem bi bil problem zasvojenosti hitro rešen. Instant rešitev pri zasvojenosti ni in čarobne besede ne obstajajo. Veliko vam lahko pomagajo obdobja, ko potrebe po obisku ne čutite – takrat se lahko pripravite na trenutke, ko se bo potreba spet pojavila. Pogovorite se s svojci, v težkih trenutkih so vam lahko v oporo in predstavljajo dodatno motivacijo, da se odpoveste obisku. Zagotovo pa je lažje reči ne, če so odpravljeni vzroki, da rečete ja, kar se zgodi v procesu zdravljenja.

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

New Report

Close