Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek katere barve bi uporabili pri opremljanju lesene hiše?

katere barve bi uporabili pri opremljanju lesene hiše?

ukvarjamo se z idejami kako opremiti notranjost lesene hiše. vsa notranjost je v lesu, nekaj malega bo lahkih predelnih gips plošč.

hišo bi radi imeli opremljeno v bolj klasičnem slogu, z malenkostjo modernizma, da ne bi bila preveč dolgočasna.

ogledala sem si že kar nekaj slik, naročena sem na revijo log home living…

pa idej zaenkrat še nisem našla. ideje o sami postavitvi ja, ideje o barvni kombinaciji pa ne.

največ težav mi povzroča barva keramike v kopalnici in barva front v kuhinji.

imate kake ideje dobre?

Mi imamo kopalnico v nežno zeleni, fronte v kuhinji pa svetel hrast.

Prijateljica ima leseno hišo in notranjost v večini kombinirano z belo. Zelo lepo! Kuhinjske fronte bele, v kopalnici pa belo v komb. z vijolično.

lp.

Izberi barve, ki so ti všeč, predvsem pa nič lesenega 🙂
Na les tako ali tako paše vse, mogoče bi se zaradi samega vtisa lesa, ki je že dovolj močan, izogibala temnih barv, lahko pa imaš intenzivne odtenke recimo zelene, rdeče, oranžne, rumene, roza … Mislim, da bi bile kaka temno modra, siva, črna, vijolična too much, povedano po domače.

Ena kolegica (arhitektka) je imela pohištvo v osnovnih barvah, torej rumeni, rdeči, modri in zeleni, vse tisti osnovni odtenki, in je zgledalo super! V vseh prostorih vse te barve.

razmišljala sem, da bi bila kopalnica npr. v zlato-beli kombinaciji. to bi pasalo k lesu.

imam rada bolj naravne tone.

ampak če bo hiša v rjavih/oker odtenkih, bo DOLGOČASNA.

lesena hiša – kakšen odtenek pa? daš link do mesta kjer ste kupili ploščice?

Ja, imaš prav, rjava in oker bosta dolgočasni in ubili vtis lesa.

Kaj pa rumena in oranžna?

na les da pašejo vse barve? nisem ravno prepričana

mogoče kakšna bolj olivno zelena, ali bolj živo zelena?

No, katera pa ne paše? Okej, razen teh, ki se pač stopijo z lesom in je potem malo monotono vse skupaj.

meni npr. rumena ne bi potegnila v kombinaciji z lesom.

Kot ti je že ena zgoraj napisala – samo temnih barv ne, naj bodo svetle, lahko so močne in pa ne preveč različnih. Recimo les, potem pa ostale zadeve v oranžni in zeleni (pač izbereš močnejši ali bolj pastelen odtenek.) Kombinacija z belo je sicer fajn samo se bojim da bo vse skupaj kar preveč dolgočasno. Zanimive bi bile v kombinaciji z lesom tudi kake bolj rustikalne ploščice močnih barv (kobalt modra?) nekako bolj v špansko/mehiškem slogu. Izbire je res veliko, cenovni razpon je pa tudi skoraj do neskončno. Po moje je pri kopalnici najbolj važno, da si z lahkoto predstavljaš, da boš enako gledal tudi čez 10 let.

huh, kobalt modra mi sicer ni všeč.

so mi všeč bolj pastelni odtenki.

dala bi npr. zeleni kavč, ja. ampak je takoj vprašanje katero barvo dati še zraven, da se bo ujemalo s kaminom?

menite, da se morajo nato barve ponavljati v vseh prostorih?
jaz bi npr. dnevno-kuhinjo-jedilnico v kombinaciji z neko zeleno.

spalnico in kopalnico, ki ima vhod iz spalnice, v drugem odtenku…

ostalo pa tako ali tako ni važno.

se vam zdi povezanost prostorov z eno barvo nujna???

Na naravne barve lesa definitivno najbolje paše bela barva. Verjetno najbolje klasično naravno apno, čeprav se danes redkeje uporablja.

Edino v kopalnici bi bilo mogoče vredno razmislit o kakem odtenku od modre do zelene, recimo smaragdne ali turkizne ploščice.

Zlata se po mojem ne sklada nevemkako z naravnim lesom. Zadnja leta je bilo v trendu uporabljat močne barve pri opremi hiš in celo pri barvi fasad, a to je trend, ki se bo gotovo obrnil. Ker bojo enkrat ljudje ugotovili, da je obupno, če ti stene leta in leta dobesedno kričijo vate.

http://www.accesorioscocina.info/wp-content/uploads/muebles/cocina_rustica1.jpg

http://www.a2iprojekt.hr/images/kuhinja_rovere_rustica3.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-rWEQneoo2js/Tckr5GIugrI/AAAAAAAATbo/pGFdTP3j6Ts/s1600/housetohome_livingroom_rustic.jpg

http://www.apartments-rona.com/jomres/uploadedimages/33/03_albina_skitaca_livingroom.jpg

Malo poglej na keramiko npr. Italijanske firme in ven ti bo vrglo nešteto kopalnic.

Najboljše je, če se odločiš za dva osnovna odtenka, potem pa poživiš sceno z dodatki – blazinami, kocami, preprogami, prti itd. tako lahko menjavaš barve, ko se naveličaš brez večjih stroškov. Osnovna oprema – tla, ploščice, stene v udarnih barvah so vedno napaka.Npr. “monotono” bež, rjavo kombinacijo takoj poživiš oziroma povdariš s svetlo zeleno ali rdečo. Poglej na Google color combinations!

New Report

Close