Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MOJ MAČEK -PARAPLEGIK?

MOJ MAČEK -PARAPLEGIK?

Preden se obračam na vas, vam povem, da sem pregledal literaturo, a žal nisem našel nič konkretnega.Moj maček star 6. let ga ne nosijo več zadnje noge. Apetit ima, je dobro rejen. Sedaj se mu vidi, da je shujšal na zadnjem hrbtnem delu, kot da bi mišice usahnile. A kljub takšnim težavam in mrazu gre na teren, pa ćeprav se komaj vleče in se tepe. Pri prejšnem mačku ravno tako,po 6. letih so mu zadnje noge oslabele. Nato si je opomogel, a videlo se je, da so mu posledice ostale. Morda kdo ve zadevo obrazložit? Hvala.

Pozdravljeni, glede na simptome bi šlo lahko za displazijo kolčnih sklepov. Svetujem vam obisk pri veterinarju. Displazija ni ozdravljiva, lahko pa se olajšajo bolečine.

Hvala. Sem poguglal displazijo ter si zadevo prebral. Sprašujem se, ker je vse navedeno za mlade muce, s tem pa da maček ima 6. let in oni prejšni je tudi toliko imel.

A je testiran za faids in levkozo? Ko maček začne zaradi določene bolezni hirati potem mu tudi zadnje noge nagajajo.

Kakšne imaš pa kaj sosede? Se zna zgoditi, da ga je kakšen človek udaril po hrbtu z lopato ali kolom in potem nastanejo take težave. poznam namreč podoben primer, ko je maček začel hirati in je z zadnjimi nogami težko hodil….so potem ugotovili, da je dobil en močen udarec v hrbtenico, ki se navzven ni nič videlo ampak poškodbe so bile notranje.
Predlagam veterinarja, on ti bo kaj več povedal in mačka pozdravil bolečin. Pa predlagam tudi kastracijo, boš mačku olajšal marsikaj.

Ali si ti prizadet kreten ali kaj? Ko tebe ali tvojih več ne bodo noge nosile tudi doba trpi in se vlači pro rokah. Gnoj zabiti ogaben. Ti je pretežko žival k veterinarju peljat. Na rentgen pa kri. V svoj ogaben gobec pritisneš vse a za mačka pa ne bi poskrbel. Gnoji retardirani. Takoj ko bi videla da je z živaljo nekaj narobe, bi jo peljala k veterinarju, ne da jo doma mučiš. Golazen.

Nikoli testiran.Je pa takšen, da ne vem kako bi ga spravil k dohtarju. Pusti se pobožat a v naročje ga primit je nemogoče, kaj šele, da bi ga dal v škatlo. Dokler je bil majhen se je pustil cartat, sedaj pa čisto nič. Doma je vedno dobrodošel, a noče notri biti. Spi nekje v gozdu, pa čeprav ima pri hiši pokrito kartonasto škatlo z dekami zunaj in znotraj, a njega to udobje ne zanima.

Nikoli testiran.Je pa takšen, da ne vem kako bi ga spravil k dohtarju. Pusti se pobožat a v naročje ga primit je nemogoče, kaj šele, da bi ga dal v škatlo. Dokler je bil majhen se je pustil cartat, sedaj pa čisto nič. Doma je vedno dobrodošel, a noče notri biti. Spi nekje v gozdu, pa čeprav ima pri hiši pokrito kartonasto škatlo z dekami zunaj in znotraj, a njega to udobje ne zanima.[/quote]

Če bi ti res bilo do živali bi kupil mačji box in jo peljal tja. Amapk raje imaš bedaste izgovore.Če se šusti pobožati ga zgrabiš in daš v box ter pelješ. In jaz bi ga že davnoooooo.

Tudi to sem predpostavljal, da je možnost udarca. Malo pa vseeno dvomim v namerni udarec, ker maček se giblje po gozdnem terenu in še posebej ima razvit čut nevarnosti, tako, da ne verjamem, da se mu je lahko kakšen človek približal. Vem, ko pridejo obiski in če je slučajo doma se pred ljudmi pravočasno umakne.Soseda imam res slabega, tako da mi njihovo mačko hranimo in hodi k nam spat in psa ima na ketni slabih 15. let kateri je zelo zelo redko spuščen z ketne.

Nikoli testiran.Je pa takšen, da ne vem kako bi ga spravil k dohtarju. Pusti se pobožat a v naročje ga primit je nemogoče, kaj šele, da bi ga dal v škatlo. Dokler je bil majhen se je pustil cartat, sedaj pa čisto nič. Doma je vedno dobrodošel, a noče notri biti. Spi nekje v gozdu, pa čeprav ima pri hiši pokrito kartonasto škatlo z dekami zunaj in znotraj, a njega to udobje ne zanima.[/quote]

Če nimate transporterja (box za prenašanje živali) predlagam da ga kupite, ni drag in vedno prav pride. Ko maček pride h roki, ga je potrebno zagrabiti za gubo in za zadnje noge in se ga potem da v transporter. Fajn je, da sta dva, en drži transporter in ga na koncu tudi hitro zapre, drug pa mačka prime in ga zbaše notri. Vem kakšni znajo biti taki bolj divji mački, ampak se da. Pri veterinarju pa nujno opozorite, da je divji in naj mu da anestetik kar čez kletko, sicer je možnost da vam zbeži. Če ne bo šlo, lahko za pomoč pri ulovu prosite kakšno društvo. Ko bo enkrat pri veterinarju, ti pa tudi jaz predlagam kastracijo.

Tudi to sem predpostavljal, da je možnost udarca. Malo pa vseeno dvomim v namerni udarec, ker maček se giblje po gozdnem terenu in še posebej ima razvit čut nevarnosti, tako, da ne verjamem, da se mu je lahko kakšen človek približal. Vem, ko pridejo obiski in če je slučajo doma se pred ljudmi pravočasno umakne.Soseda imam res slabega, tako da mi njihovo mačko hranimo in hodi k nam spat in psa ima na ketni slabih 15. let kateri je zelo zelo redko spuščen z ketne.[/quote]

Še dobro da si se spomnil soseda ki grdo skrbi za psa v teh 15.letih prijavati na VURS. Je res tako škoda denarja, da bi mačko peljal k veterinarju. Nimam besed za takšne.

Nikoli testiran.Je pa takšen, da ne vem kako bi ga spravil k dohtarju. Pusti se pobožat a v naročje ga primit je nemogoče, kaj šele, da bi ga dal v škatlo. Dokler je bil majhen se je pustil cartat, sedaj pa čisto nič. Doma je vedno dobrodošel, a noče notri biti. Spi nekje v gozdu, pa čeprav ima pri hiši pokrito kartonasto škatlo z dekami zunaj in znotraj, a njega to udobje ne zanima.[/quote]

Če nimate transporterja (box za prenašanje živali) predlagam da ga kupite, ni drag in vedno prav pride. Ko maček pride h roki, ga je potrebno zagrabiti za gubo in za zadnje noge in se ga potem da v transporter. Fajn je, da sta dva, en drži transporter in ga na koncu tudi hitro zapre, drug pa mačka prime in ga zbaše notri. Vem kakšni znajo biti taki bolj divji mački, ampak se da. Pri veterinarju pa nujno opozorite, da je divji in naj mu da anestetik kar čez kletko, sicer je možnost da vam zbeži. Če ne bo šlo, lahko za pomoč pri ulovu prosite kakšno društvo. Ko bo enkrat pri veterinarju, ti pa tudi jaz predlagam kastracijo.[/quote]

Še to bi ti svetovala, ko bo enkrat v boxu zaprt, ga pokrijte s kakšno rjuho, deko, da ne bo videl ven…se potem bolj umiri in ne nori v boxu.Pa res pazljivo pri veterinarju, nikar odpirati vratc, dokler ni maček na pomirjevalu in so vsa vrata od ambulante zaprta….taki divji mački znajo fajn znoret in ga noben ne obvlada, če zbeži.

Če tako praviš da sem prizadet in kreten in gnoj zabit potem bo že držalo. Ti že veš. Pozabila si napisat, da sem peder, da ti kurac v tvojo blesavo glavo noter utaknem da boš ti pritisnem v gobec notri da boš utihnila. To me je Jon naučil, da ti vračam tvojo prizadetost.Če ti je roza tableta popustila, pa vzami modro.Uboga tvoja okolica, s katero očitno komuniciraš na takšen način…..Piši še kaj

Nikoli testiran.Je pa takšen, da ne vem kako bi ga spravil k dohtarju. Pusti se pobožat a v naročje ga primit je nemogoče, kaj šele, da bi ga dal v škatlo. Dokler je bil majhen se je pustil cartat, sedaj pa čisto nič. Doma je vedno dobrodošel, a noče notri biti. Spi nekje v gozdu, pa čeprav ima pri hiši pokrito kartonasto škatlo z dekami zunaj in znotraj, a njega to udobje ne zanima.[/quote]

Če nimate transporterja (box za prenašanje živali) predlagam da ga kupite, ni drag in vedno prav pride. Ko maček pride h roki, ga je potrebno zagrabiti za gubo in za zadnje noge in se ga potem da v transporter. Fajn je, da sta dva, en drži transporter in ga na koncu tudi hitro zapre, drug pa mačka prime in ga zbaše notri. Vem kakšni znajo biti taki bolj divji mački, ampak se da. Pri veterinarju pa nujno opozorite, da je divji in naj mu da anestetik kar čez kletko, sicer je možnost da vam zbeži. Če ne bo šlo, lahko za pomoč pri ulovu prosite kakšno društvo. Ko bo enkrat pri veterinarju, ti pa tudi jaz predlagam kastracijo.[/quote]Hvala prav to bom naredil. Ni problem ga ujet, ker meni se pusti in tudi pride do mene. Ga bom že zrihtal. Je pa takšen, ko začuti da ga želim dvigniti v naročje se enostavno ne pusti. Tudi zbeži ne, se pusti še kar božat. Je pa celo življenje poln poškodb. Očitno je borben. Včeraj je prišel z razcefranim uhom domov, pa kljub temu da težko hodi nima obstanka doma. Hvala še enkrat.

Če tako praviš da sem prizadet in kreten in gnoj zabit potem bo že držalo. Ti že veš. Pozabila si napisat, da sem peder, da ti kurac v tvojo blesavo glavo noter utaknem da boš ti pritisnem v gobec notri da boš utihnila. To me je Jon naučil, da ti vračam tvojo prizadetost.Če ti je roza tableta popustila, pa vzami modro.Uboga tvoja okolica, s katero očitno komuniciraš na takšen način…..Piši še kaj[/quote]Preberi si komentarje soavtorjev in vprašaj se kdo je olikan in če ti spadaš zraven. Jon me je naučil da postanem zver do takih izrotkov kot si ti.

Če tako praviš da sem prizadet in kreten in gnoj zabit potem bo že držalo. Ti že veš. Pozabila si napisat, da sem peder, da ti kurac v tvojo blesavo glavo noter utaknem da boš ti pritisnem v gobec notri da boš utihnila. To me je Jon naučil, da ti vračam tvojo prizadetost.Če ti je roza tableta popustila, pa vzami modro.Uboga tvoja okolica, s katero očitno komuniciraš na takšen način…..Piši še kaj[/quote]

Kaj pa si potem, če se ti maček vlači po tleh, ti pa tu sprašuješ kaj mu je, če je bolan. Ko se boš ti vlačil tudi trpi doma in ne iti k zdravniku. Saj če pustiš svojo žival v takšnih mukah,si sam ne zaslužiš nič boljšega. Ne z okolico ne komuniciram na takšen način, ker imam vsaj normalne ljudi okrog sebe, ki poskrbijo za to kaj imajo. Sem pa enega takšnega ko si ti že prijavila. Ker je vsak dan kadil in pil, psu pa so skoraj vse kosti iz hrbtenice ven podledale. Še hršiš se nekaj nazaj in se delaš asa, tvoja žival doma pa trpi. Pomisli kako je živali. Na kozlanje mi grete takii, ki gledate samo nase. Že zdavnaj bi ga lahko peljal k veterinarju.

Kaki Jon. Ali nimaš lastne pameti, da te drugi učijo kakšen bodi. In ti si izrodek, ker pustiš živl tako dolgo trpeti.

Bogi muc.
Zdaj sem se spomnila na našo kužiko, ki je bila stara 2 leti, ko je prišla h hiši. 1 leto je bilo ok, pol pa isto kot tvoj muc. Peljali smo jo v LJ, na veterino, slikanje,… potrdili poškodbo z udarcem preko hrbtenice. Da bi jo rešili bi morali najeti nevrokirurga, ker se na veterini tega niso upali naredit. To je bilo 20 let nazaj. Še zdaj vidim tiste rjave učke 🙁

Lastna pamet mi govori, biti spoštliv, vljuden, nepristranski do ljudi. Jon me je naučil, da za vas ne zaleže lepa beseda, zato vračam z isto mero. Očitno rabiš terapevta, morda dva.Poglej koliko ljudi se je odzvalo z takšnim dialogom kot ga imaš ti. Ti si edina. Kdo je problem nas deset, kateri se lepo izražamo? Poglej mojih 500 komentarjev, kjer so ljudje vredni grajanja, a sem vedno izražal primerne besede.. Hvala, da si prišla, da se še malo bolj sprakticiram do-nimam besed.
Da te naučim, kako bi napisala kritiko, katero tudi sprejme. Spoštovani, povedat vam moram da ste zelo neodgovorni do svoje živali. Če ste se odločili zanjo je tudi prav da za njo tudi dobro skrbite. Zamerim vam, da živali ne peljete takoj k veterinarju itd. A JE TAKO TEŽKO NAPISAT V TAKI OBLIKI.

Hvala gospa.

Lastna pamet mi govori, biti spoštliv, vljuden, nepristranski do ljudi. Jon me je naučil, da za vas ne zaleže lepa beseda, zato vračam z isto mero. Očitno rabiš terapevta, morda dva.Poglej koliko ljudi se je odzvalo z takšnim dialogom kot ga imaš ti. Ti si edina. Kdo je problem nas deset, kateri se lepo izražamo? Poglej mojih 500 komentarjev, kjer so ljudje vredni grajanja, a sem vedno izražal primerne besede.. Hvala, da si prišla, da se še malo bolj sprakticiram do-nimam besed.
Da te naučim, kako bi napisala kritiko, katero tudi sprejme. Spoštovani, povedat vam moram da ste zelo neodgovorni do svoje živali. Če ste se odločili zanjo je tudi prav da za njo tudi dobro skrbite. Zamerim vam, da živali ne peljete takoj k veterinarju itd. A JE TAKO TEŽKO NAPISAT V TAKI OBLIKI.[/quote]

Ti mučiš žival. Mučenje živali je kriminal. Kriminalcem pa naj kaj tako vljudno povem? Kaj pa bi twbi le tvoj maček rekel, če bi lahko da ga tako zanemarjaš. Kaj si misliš, da boš mučil živali in jih imel za smei, potem pa še naj bodo drugi vljudni do tebe?

Lastna pamet mi govori, biti spoštliv, vljuden, nepristranski do ljudi. Jon me je naučil, da za vas ne zaleže lepa beseda, zato vračam z isto mero. Očitno rabiš terapevta, morda dva.Poglej koliko ljudi se je odzvalo z takšnim dialogom kot ga imaš ti. Ti si edina. Kdo je problem nas deset, kateri se lepo izražamo? Poglej mojih 500 komentarjev, kjer so ljudje vredni grajanja, a sem vedno izražal primerne besede.. Hvala, da si prišla, da se še malo bolj sprakticiram do-nimam besed.
Da te naučim, kako bi napisala kritiko, katero tudi sprejme. Spoštovani, povedat vam moram da ste zelo neodgovorni do svoje živali. Če ste se odločili zanjo je tudi prav da za njo tudi dobro skrbite. Zamerim vam, da živali ne peljete takoj k veterinarju itd. A JE TAKO TEŽKO NAPISAT V TAKI OBLIKI.[/quote]

Ti mučiš žival. Mučenje živali je kriminal. Kriminalcem pa naj kaj tako vljudno povem? Kaj pa bi twbi le tvoj maček rekel, če bi lahko da ga tako zanemarjaš. Kaj si misliš, da boš mučil živali in jih imel za smei, potem pa še naj bodo drugi vljudni do tebe?[/quote] Torej so kriminalci tudi zdravniki, kateri me pustijo ćakat že tri mesece na pregled hrbtenice, katera me neznosno boli. Torej po tvoje me zdravniki zanemarjajo, in si ne zaslužijo prijazne besede Pričakujem odgovor.

Prišel si do svojega osebnega zdravnika in če bi bilo zelo nujno bi bil trenutno v bolnici. Tvoj maček še do veterinarja prišel. In ker ti čakaš svojemu mačku tudi privoščiše muke. Če bi se ti vlačil bi te takoj sprejeli. Saj sem rekla, da samo nase gledaš. Tudi tako pišeš, kaj pa jaz to in ono. Tvoj maček je trenutno zelo bolan, ti pa samo o sebi pišeš. To vse je kopirano in bo poslano na inšpekcijo, naj potem oni dalje presodijo če ti res živali ne zanemarjaš, ko jo gledaš kako se vlači in hujša. Verjetno še boš kazen dobil.

Ti mučiš žival. Mučenje živali je kriminal. Kriminalcem pa naj kaj tako vljudno povem? Kaj pa bi twbi le tvoj maček rekel, če bi lahko da ga tako zanemarjaš. Kaj si misliš, da boš mučil živali in jih imel za smei, potem pa še naj bodo drugi vljudni do tebe?[/quote] Torej so kriminalci tudi zdravniki, kateri me pustijo ćakat že tri mesece na pregled hrbtenice, katera me neznosno boli. Torej po tvoje me zdravniki zanemarjajo, in si ne zaslužijo prijazne besede Pričakujem odgovor.[/quote]

želim vse dobro in čim boljšo oskrbo ubogemu mucku, moram pa priznati da me je kar streslo ker sem na hitro prebrala “moj malček paraplegik”.

Torej so kriminalci tudi zdravniki, kateri me pustijo ćakat že tri mesece na pregled hrbtenice, katera me neznosno boli. Torej po tvoje me zdravniki zanemarjajo, in si ne zaslužijo prijazne besede Pričakujem odgovor.[/quote][/quote]Prvo pometi pred svojim pragom. Prvo sebe prijavi za izrečene žaljive besede, za katere si kazensko odgovorna. Če me nebi skrbelo za mačka, se tudi na forum ne bi zatekel po pomoč. Navedel sem da sem prebral literaturo in ker nisem našel nič konkretnega sem se obrnil na vas. Nisi mi odgovorila kako sodiš tvoj besedni zaklad z razliko od ostalih soavtorjev.Preglej mojih 500 komentarjev in najdi enega če sem se kje izražal v nekulturnem jeziku kot ga poznaš ti. Glede zdravja ti pa privoščim v isti meri, kot ga doživljam jaz. Bož že vidla kaj je nujno, ko te ne nobeden ne jemlje resno in ti enostavno zdravnik obkroži čakalna doba 3. mesece, pa se na trepalnice postavi, pa ne boš spremenila zadeve. Odgovori na zastavljena vprašanja in potem se menim naprej. Sicer Jon je rekel, da take ignoriram, ker so nekoristni za našo družbo.

New Report

Close