Najdi forum

Nakup računalnika

Kaj mi svetujete pri nakupu? Na kaj moram biti pozorna? V novem Sparovem katalogu sta dva. A je kateri OK?

Kaj pa internet…. Katera je najcenejša varianta?

Ehhhhhh. hvala:)))))

Res dober računalnik z zares dobrim monitorjem dobiš za slabih 200 jurjev. Tistih ponudb pa ne poznam, jih nikoli ne gledam.
Najcenejši internet je adsl.

Ni ti treba bit na nič pozorna, če maš denar. Lepo je, če ima veliko diska (več kot 50 GB), ostali se pa da potrpeti. Lepo je, če ima še ‘veliko’ priklučkov (USB, in FireWire). Drgač pa boš čisto zadovoljna s rač od 100 jurjev naprej.
Internet: ADSL 6.000 na mesec za študente, 8.000 za ostale (pa si lahko gor kulkr ti paše in kdaj hočeš.
Al se pa pozanimaj v tvojem kraju, če že lahko uporabljaš kabelski internet. Pokliči tistega, ki vam ‘rihta’ oz. pošilja račune za kabelsko (Če jo imate).

ja pa tud zvocnike si dobre kup…se splaca.. da das mal vec denarja pa da mas dober zvok 😉

resnici na oči, iz teh katalogovo nikoli ni dobro. prvo, bog ve kje je servis in kaj je notri, zagotovo je nekaj kar nastane zelo poceni in seveda tudi zelo slabo.

Najbolje je, da kjekoli kogarkoli poznas in ves kaj ti bo notri dal, vsi teji top shopi so samo dobra prodaja slabe robe ali pa poceni robe za veliko denarja, samo da mi tega ne vemo.

Povej, kaj bi rada in za kaksno ceno, ali pa samo ceno, pa ti prirpavim konfiguracijo, potem pa išči najboljšo ponudbo, če jo ne najdeš pridi k meni ali pa mi prej pošlji mail

[email protected]

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Prav imaš.

Hvala vsem:))))))

Cena do 300.000 – zraven osnove še printer in zvočniki.

Saj sem jaz delala v eni rač. firmi, samo njim pa res ne bi delala prometa. A je pametno, da grem npr. v eno večjo trgovino in mi tam vse znosijo na kup?

lp :))

Ka ti ego ne da, da bi sla tja, ko si delala?
Saj te poznajo, ti sahurno ne bojo dal klumpa notr, pa se kakšen brezplačen in odkrti nasvet (pa saj jih tudi ti poznaš).

Za 300.000 pa boš dobla kr dober rač.

Ja, saj mogoče…. Ampak so me tako grdo vrgli na cesto, pa podpis nove pogodbe z lažnim datumom,….pa…eh…

Saj fantje v servisu se bili res fajn! :))

Ej, Primož, tukaj pa se ne stinjam s tabo! Midva tudi imava računalnik iz Interspara (okrog božiča je bil v akciji) – pa sploh ni slab (internet dobro laufa, snemava si filme, gledava jih, igrice….). To mi je zatrdil tudi naš informatik na firmi. Takšna cena je pač zato, ker je to masa računalnikov, zaradi velike količine si lahko privoščijo takšne cene (poleg tega pa verjetno ne kupiš samo računalnika, ko greš v Interspar, a ne?).

Zadnjič sem bil v enmu Big bangu in so prodajali Intel – Duron :))))

smeha polna streha, vsak računalnik je dober če se ne kvari, internet pa je tako ali tako odvisen od tel linije, bolj kot računalnika, seveda mora biti vsaj tam okoli 1MHZ. OK, včasih res naletiš na dobro robo, ampk poudarjam, res včasih. verjemi, važno je drobovje in za tiste, ki se bolj malo spoznajo je samo to važno da ga nimajo na servisu in če je to to, potem super. Naj povem,d a vsi kupujejo pri istih dobaviteljih, odvisno je samo od marže.

No kakorkoli že, MATEJA

za 300 .000 sit dobiš odlično mašino.

2.5 barton procesor amd plata N-force Gygabayt ali soltek s
2 x 256 ram ddr 333
disk 120 GB 7200 8 mb
cdrw- dvd
grafična ati radeon 9200
mrežna
miška optična
tipkovnica
modem 177.600
17 ” Lcd monitor SONY 129.000
printer HP 5500 cca 30.000
zvočna creative audygy 1394 19.200

zvočniki 5.1 genius leseni 34.800 sit

vse skupaj 390 .000 z ddv

v samem računalniku je že zvočna 5.1 ampak je ta boljša zaradi zvočnikov, ki so večji od računalnika in monitorja, tako imaš popolen dolby surround

To je pač dokaj optimalno, lahko bi se še izživljal, vendar je to tisto kar je hudo, je pa vse 🙂

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Pa kdo rabi tko hudo mašino ? Za po internetu brskat pa tiste par filmov za pogledat ne rabiš tolk dobrga.
Jaz sem pred letom in pol kupil za 250ksit pa mi še sedaj dobro, oziroma zelo dobro služi, pa ga sploh ne šparam, delat mora skoraj vse, razen kakšnih hudih igric, ampak tudi tiste normalno delajo. Monitor je bil takrat malo manj kot 90ksit Philips brilliance 107P in je res dober, sedaj je tak monitor dobrih 50ksit, tko da priporočam, da ne cenejših 17 colarjev jemat, ker so zanič. Ko se enkrat navadiš dobrega monitorja , je konec, ne moreš več na slabše. No sedaj pa imam namen kupiti novo mašino, ne mislim pretiravat, monitor pa Philips brilliance 109P, stane pa švoh 100ksit, 19 colar. Cena skupaj bo nekje okoli 250ksit, mogoče kaj več, ker bom najbrž vzel zraven DVD pekač. Ne mislim pretiravat s hudo mašino, ker jo ne rabim, še tega ne bi kupoval, ampak ne maram, da na mojem računalniku mulci nabijajo igrice, pa si bom privoščil novega, tega pa dobijo mulci, potem pa imajo še enga starejšega, ki tudi ostane.

Jaz iz kataloga ne bi kupil računalnika nikoli, ker se vedno samo smejim, ko pogledam katere komponente računalnik vsebuje in potem pogledam ceno. Smešno je to, da na tak enostaven način ljudi prepričajo v nakup, potem pa ti mislijo kakšno kupčijo so sklenili. Nisem pa videl tega oglasa v Intersparu, ampak po moje ni nič bolje, saj oni ne nabavljajo računalniške opreme. Sigurno so jo dobili od kakšne rač. firme in če si ne bi nabili svoje marže na ceno, ne bi imeli kaj dosti od prodaje, mar ne?! Naj nekdo za hec primerja cene komponent v tem sistemu z cenami komponent v enimi priznani trgovini.

Jasna, saj ti mogoče res lahko vse lepo delaš na svojem računalniku, ampak upam stavit, da bi tak računalnik v specializirani trgovini dobila precej ceneje, pa še servis in garancijo imaš zagotovljeno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

A si videla ta nov katalog? Noter je en za cca. 150.000, a se ti OK?

Vse je bilo fino…vsaj kolikor kot en laik razumem :)) Ampak za okoli 100 jurjev preveč. A se da mal znižat ceno?

Hvala za pomoč! Lani sem pa jaz delala predračun zate (za nakuo računalnika) ;))

A lahko nekdo za hec prepiše celo konfiguracijo tule gor, da bomo lahko konkretno analizirali, če se splača ali ne. Ajde…

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tkole: ker imam podjejte za racunalniske storitve (tudi prodajam racunalnike po potrebi) vam povem da je razlika v ceni ki jo ponuja spar in cena za nabavne dele tam okoli 30-40k. tak da se vcasih splaca kupt tudi pri njih, vsekakor je pa najceneje ce kakksnega poznas pa ti zmece skp eno dobro konfiguracijo ki pa bo sigurno najcenejsa, ce se bo potrudil in hodil od uvoznika do uvoznika. polg tega pa bo se kupoval po nabavnih…

Jasna ce zelis me kontaktiraj na e-mail pa se lahko zmeniva za posel! NAJCENEJSE bos dobila to zagotovo.

Konfiguracija iz Interspar kataloga je naslednja:
-procesor AMD Athlon XP 2600+
-osnovna plosca ELITE MB-K7VTA3CL
-delovni pomnilnik 512MB DDR
-trdi disk 60GB/7200rpm
-graficna kartica ATI Radeon 9200/128MB DDR TV-out
-mrezna kartica
-internet modem/fax 56 kb
-ohisje: prozorna stranica z LED diodo,
-tipkovnica
-miska
-zvocniki
-garancija 1 leto

Trenutno tudi mene zanima nakup racunalnika
Ali je ta konfiguracija primerna za to ceno?
Morda kdo ve, kje bi priblizno
taksno konfiguracijo dobil ceneje
(predpostavimo, da nimam poznanstev v rac. firmah)

LP Jack

Uuuups se cena: 139.900 SIT

ponudba od 20.08. do 02.09.2003

V tej ceni sta v racunalnik vgrajena se CD-RW in DVD enoti

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close