Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Rotavirus in dojenje

Rotavirus in dojenje

Spoštovani,

imamo smolo, naš triletnik je iz vrtca prinesel rotavirus in tako sva virusu podlegla tudi mož in jaz, ki polno dojim 2,5 mesecev starega dojenčka. Tavelik je k sreči že kar dober, sicer še driska, ampak mogoče dvakrat na dan, s tem da pije in je skoraj normalno (je malo manj, pije veliko).
Mene je na polno začelo zvijati danes in sem na stranišču vsakih 15 minut. Skrbi me moje mleko, ker se bojim, da mi ga bo zmanjkalo, čeprav se silim s čajem (ampak takoj ko kaj dobim vase, že črevesje pošlje dalje), hrana mi pa čisto nič ne diši … ali lahko vzamem vsaj eno kapsulo linex forte?
Pa še ena, največja skrb – lahko dobi virus tudi dojenček ali je na nek način zavarovan z mojim mlekom?

Še vprašanje glede cepljenja. Tavečji je bil cepljen proti rotavirusu pa jih zdaj kljub temu takoj pobere, v roku 2 mesecev že drugič (prvič je dobil takoj po mojem prihodu iz porodnišnice, ampak takrat na srečo jaz nisem dobila, tudi novorojenček ne). Kako dolgo to cepljenje sploh varuje otroka? Star je točno 3 leta.

Hvala za pomoč!
Lepo vas pozdravljam.

Laktacija bo morda začasno manjša, seveda pa kljub navideznemu poteku vnos-takoj odvajanje vseeno vnašajte tekočine, požirek za požirkom. Ko boste nehali bruhati, pijete zavestno več, da nadoknadite izgubljeno + tekoče potrebe. Hrana po želji, jutri bo že bolje. Linex vsebuje probiotične bakterije, lahko vzamete, driske pa to ne pomirja, pač pa poseli črevesje in se stanje po končani bolezni hitreje popravi.
Ali sta biuli obe driski dokazano rotavirusni? Kot razumem iz vašega pisanja, jo je pravzaprav najbolje odnesel cepljeni triletnik. To naj bi bil v tej starosti, 2 leti po cepljenju, učinek cepljenja. TOrej zmanjša stopnjo bolezni, zmanjša potrebo po hopistalizaciji.
Dojenček se lahko naleze, vendar strogo upoštevajte higienske ukrepe, vključno z razkuževanjem rok po odvajanju, razkuževanju pip in kljuk.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlažje jo je res odnesel triletnik, ki je zdaj že prav dober, edino hrana mu še ne diši čisto po starem, drugače se pa igra, nič ne tarna, tudi driskal danes ni ves dan nič, v bistvu je predvčerajšnjim tarnal o slabosti, zvečer enkrat bruhal, včeraj veliko prespal, danes pa enkrat šel na tekoče blato in zdaj je skoraj ok.

Najslabše sva jo odensla z možem, bruhala na srečo zaenkrat nisva, imava pa kar močno drisko (in k sreči dva wc-ja), ki jo jaz skušam lajšati s suhimi borovnicami, temno čokolado in prepečencem, kolikor to sploh pomaga.

Razkužujem se seveda redno, kolikor sem pri močeh umivam tudi kljuke, tla … problem je v tem, da triletnik lupčka, prijema … tamalega, čeprav smo mu prepovedali.

Upam, da bo jutri res bolje … smo pa “uspešno” okužili še taščo in moje starše, ki so nam včeraj prišli pomagat … 🙁 Ta virus je res kot ena kuga.

Kako pa vem, kdaj ima tak dojenček drisko? Danes se je dvakrat pokakal do vratu, zdelo se mi je bolj vodeno in z nekaj sluzi, če je to to? Ni pa prvič tako kakal.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, tak potek rotavirusne okužbe običajno vidimo pri cepljenih otrocih. Kot sami vidite, ste vsi zelo ubogi v primerjavi z njim:=(

Dojenček z rotavirusno drisko odvaja večkrat, tekoče, zelo smrdljivo blato, ne je, mu je slabo, zavrača hranjenje, lahko tudi bruha. Je bled in vidno bolan. Z malimi dojenčki ni heca, v 2 ali 3 urah bruhanja dehidrira, torej je bolje kaj kmalu z njim do zdravnika.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close