Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost policistični jajčniki

policistični jajčniki

Pozdravljeni! Ker sem nova na forumu, imam za začetek vprašanje … Odkar pomnim (letos bom dopolnila 27 let) imam menstrualni ciklus od 30-45 dni, če sem pod stresom (to sem sama ugotovila), pa mi menstruacija enostavno izostane tudi do 3 ali v najslabšem primeru 4 mesece. Ginekologinja mi je že kot najstnici rekla, da imam policistične jajčnike in to vedno pravi tudi, ko ji potožim, da še vedno nimam urejenega ciklusa. Kontracepcijskih tabletk ne jemljem. S fantom sva trenutno v taki situaciji, da bi z otrokom rada še nekoliko počakala, saj nimam redne službe. Mislite, da je to smiselno ali pa je bolje, da s tem, glede na diagnozo, ne odlašava? Na kakšen način se sploh lahko lotim zdravljenja in kako naj vem, ali bom imela težave z zanositvijo? Žal se bojim, da o vem skupaj nimam veliko znanja. Hvala za odgovore …

Lukica,
tudi sama imam policistične jajčnike in sem tako kot tudi ti, to vedela že prej, tako da sem ravno pri tvojih letih sklenila, da je dosti čakanja. No dve leti je že od prvega poizkušanja…pa še vedno nič. Vmes sem dala čez že operacijo, hormonske tablete…še vedno nič. Tako, da ti predlagam, da kar hitro začneta delati na otročku. Iz lastnih izkušenj. :S

Vso srečo ti želim. 🙂

LP
Bini

Ja pri policističnih jajčnikih je tako, da ne moreš vedeti dokler ne poskusiš. Poznam tudi punco, ki so kljub veliko cistam zanosila brez pomoči prvič v tretjem mesecu, drugič pa po nesreči …

Če razmišljaš samo zaradi službe, se ne sekirat, ker službe še nekaj časa ne boš dobila. Mogoče se sliši nesramno samo v tej krizi, že tažko najdeš službo in če jo boš našla, je ne boš želela zgubit in boš spet čakala z otrokom.

Jaz bi na tvojem mestu zdej imela otroka, dva. Recimo da do 30 boš ravno lahko šla v službo in verjemu, da te boš prej dobila službo kot 30 letna mamica, kot pa 30 letna brez otrok. Na žalost delodajalci gledajo tudi na to, kdaj bo katera šla na porodniško. Vem da nebi smeli, ampak …

nova
Uredništvo priporoča

Bini, najlepša hvala za tvoj odgovor. Ali ti je pred tem ginekolog morda omenil, da bi lahko imela težave z zanositvijo? Moja ginekologinja je glede odgovora zelo skrivnostna in mi kar naprej ponuja kontracepcijske tabletke, pa ne verjemem, da je to rešitev? Ali pač? Namreč, sama – razen nerednih menstruacij, nimam nobenih drugih težav. Ko berem kaj o policističnih jajčnikih se povsod omenja tudi dieta, vendar imam jaz idealno težo (167 cm, 53 kg). V tem primeru kakšna dieta verjetno ni smiselna? Kakšno operacijo si imela?

Vso srečo ti želim.

Lukica

Pozdravljena!

Jaz ti bom pa takole odgovorila.Tudi meni so vsi ginekologi govorili,da imam policistične jajčnike.Prvič sem bila na pregledu pri 17 letih(zdaj sem 34) in takrat mi je rekla,da če želim kdaj zanositi,da moram jesti kontracepcijske tabletke,ker imam policistične jajčnike.Nekaj let sem jih jedla,potem sem prekinila.Tudi jaz nimam rednih menst.,malo bolj sem poraščena,teža je pa normalna.Ko smo se odločili za otroka in ni ratalo po enem letu,so bili spet omenjeni moji jajčniki in odsotne ovulacije in kar takoj sem dobila napotnico za neplodnostno ambulanto.Tam sem pa spet poslušala o policističnih jajčnikih in odsotnih ovulacijah.Dr. Reš mi je celo na ekranu kazal polno pikic na obeh jajčnikih.A jih vidte?In sem mu kimala.On že ve.Na srečo nam je uspel 1 IVF in imamo sina.Za drugega otroka smo vse koncesijske postopke izkoristili in nikakor več ne uspe.Zdaj poslušam o policističnih jajčnikik+o letih.Ker so samoplačniški postopki kar dragi,sem doktorja prosila za napotnico za laparoskopijo,da bi mi preluknjali moje jajčnike,da bi vsaj na začetku malo ovulirali in bi potem probavali doma.Po operaciji pa presenečenje,da jajčniki sploh niso policistični in da bi s tem,da mi jih preluknjajo,naredili več škode in da sem bila ravno po ovulaciji.So mi pa povedali,da so jajčniki blago atrofični,kar pomeni,da že malo slabše delajo,ampak nikakor pa niso policistični.Me prav zanima,kaj mi bo doktor povedal,ko mu bom pokazala izvide.
Malo sem bila dolga.Hočem ti napisati,da sploh ni nujno,da imaš policistične jajčnike.Naj te da še na pregled krvi,laparoskopijo.Ampak te preglede izvajajo šele,ko želiš zanosit,ti pa kot sem prebrala,še ne.Drugače pa kontracepcijske tabletke so najboljša rešitev za policistične jajčnike.

Lukica, tako kot ti tudi Odsotnos omenja, ni nujno, da boš imela težave. Nekatere lahko zanosijo normalno. To je loterija. Meni je moja ginekologinja vedno govorila, da bodo težave, vendar, da mi bo dala tablete in da bo šlo. No in ko sva se s fantom odločila, da bi imela otročke, in ko po pol leta še vedno ni bilo nič, mi je dala Klomifen za tri mesece. Na njega sem super reagirala, ampak nosečnosti pa ni bilo. Sem pa bila na Laparoskopiji, ker so mi na HSG-ju kasneje odkrili še neprehodnost enega jajcevoda. Tako, da so mi odstranili zarastline in z neko zadevo ‘zbudili’ jajčnike. No operacijo sem imela septembra. Potem sem tri mesece jemala Femaro (na katero sem spet super reagirala) ampak nosečnosti še kar ni. Februarja grem spet k Bokalovi, da mi pove kako naprej.
Se pa strinjam z Odsotnostjo, da je pri 30-ih lažje zaposljiva mamica z otrokom, kot mamica brez. V tem času, pa je službo težko dobiti. Sama pa veš v kakšni finančni situaciji si in je prav, da se s fantom odločita ali bosta probala ali ne.
Upam, da sem ti kaj pomagala.

LP
Bini

Hvala za odgovore. Sonsin, kaj so potem videli na ultrazvoku? Na kakšen način pa kontracepcijske tabletke pomagajo? Verjetno bodo policistični jajčniki še vedno tu, ko bom zaključila z jemanjem? Ali pač ne? Da vem, da začnem hitro z jemanjem 🙂

Pozdravljeni.

Sem nova na forumu in me zanima,če je katera že slišala za nektere rastlinice v jajčniku in sicer samo v levem jajčniku naj bi imela.Ginekologinja mi sicer ni znala razložit,kaj je vzrok tega in kako se to očisti,sedaj si pomagam s čajem.Če je katera bolj seznanjena s tem naj mi prosim pomaga.
Hvala

Pozdravljeni!

Stara sem 25 let. Menstruacijo sem dobila dokaj pozno in imela že od nekdaj bolj kot ne, neurejen ciklus. Od 19. leta naprej sem jemala kontracepcijske tablete, ki so mi ciklus uredile. Sedaj jih že eno leto dni več ne jemljem. Menstruacije so bile nekako na 35 dni, od septembra 2011 pa sem jo imela na 60 dni.

Januarja letos sva se odločila, da bova začela delati na otroku. Zanosila sem takoj, v prvem poskusu. Ko sem šla na pregled, mi ginekologinja ni nič omenjala policističnih jajčnikov. Moja nosečnost se ni dobro iztekla in sem v 7. tednu splavila – zadržani splav. Sedaj je 10 dni od abrazije. Bila sem pri ginekologinji, želela sem vedeti, kako naprej in ali je bil splav povezan z mojimi nerednimi menstruacijami v zadnjem času…odgovorov nisem dobila. Sama sem morala spraševat, če nimam morda kakšnih cist in mi je tako mimogrede rekla, da ja, imam policistične jajčnike, da je to pač podedovano. In to je bilo vse, že tako sem se počutila, da je vse, kar vprašam, pač preveč.

V začetku maja imam zopet kontrolni pregled. Do takrat je še kar dolga doba, zato bi rada nekaj informacij dobila prej.

Nimam tipičnih znakov za PSOS, nimam večje poraščenosti, sem normalne postave, razen nerednih menstruacij. Zanima me, kako sem lahko brez težav zanosila, ko pa imajo vse toliko težav s tem? Ali lahko PCOS vpliva na splav (da je bilo zaradi PCOS slabse jajcece)? Kakšne so moje možnosti za naprej? Na testih za PCOS sploh še nisem bila. Svetujete za naprej kakšno hormonsko zdravljenje s tabletami za spodbujanje ovulacij? Skratka, zanima me, kaj lahko naredim, katere raziskave, da se mi mogoce vsa stvar ne bi kmalu spet ponovila…

Res sem obupana, sploh po temle splavu pa PCOS (ce sploh je), potem pa se tak odnos pri ginekologu. Saj razumem, oni se s tem srecujejo vsak dan, samo vseeno.

Najlepsa hvala za vas odgovor!

Tudi jaz imam PCOS. Znakov veliko nimam, kot neredne M, moj ITM je 23, mogoče malce močnejše dlake po rokah………
Stara sem 31 let.
Imam enega otroka, starega 3 leta, na kateremu sva “delala” 2 leti.
Sedaj si želiva še enega pa ne gre, imela sem 2 splava v 10. tednu, en za drugim…
Aja, zanosila sem pa vedno le s pomočjo Klomifena, imela sem tudi 2x Laparoskopijo in 1x HSG.
Srečno.
Ni nam lahko 🙁

Pozdravljene!
Tudi jaz imam PCOS in ves čas sem imela težave z nerednimi menstruacijami,ampak mojo težavo sem odpravila po nasvetu zeliščarja,ki mi je svetoval pitje zeliščnega čaja,res sem ga redno pila in moj ciklus se je uredil.Sedaj imam menstruacije na 30 dni,prej pa so mi izostajale celo po dva meseca ali več.Je pa res potrebno biti vztrajen in čaj uživat redno po predpisih,drugače ni učinka,vredno je poskusit.


Bi se ti mogoče dalo napisat kaj več o tem čaju, kako se imenuje, kje se ga da kupiti, itd?

mene pa zanima kolokšna je možnost zanositve s policističnimi jajčniki…? namreč si s fantom zelo želiva narašcaj in sem čisto obupana saj se zvedla pred enim tednom da imam policistične jajčnike. imam tudi zelo neredne menstruacijen celo prisiljene s harmonskimi tableti. a so kaksne možnosti za zanositev po naravni poti?? prosim za odgovor ce ima katera kaksne izkušnje s tem

New Report

Close