Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali mislite da barva za lase ubije uši in gnide?

Ali mislite da barva za lase ubije uši in gnide?

Glede na to da stane sredstvo za odstranjevanje uši in gnid skoraj 17 eur, me zanima, če jih kaka barva z amoniakom, ki jo imaš gor pol ure, prav tako uniči – je cenejša, pa še rabim jo.

Lej, jaz sem enkrat pop…, ko jih je tamala imela že drugič po vrsti v roku parih tednov, s tem da sem porabila dva šampona in neštevilo ur s pobiranjem gnid (pa moja mama, pa tašča, pa mož …). Pa preprala stanovanje, dala zamrznit pliškote, ma ni da ni. In sem jo pobarvala in je bil potem dejansko mir.

Pravijo, da uši ne gredo na barvane lase, ker se gnide nimajo s čim futrat. Jaz se redno barvam in takrat res nisem dobila uši, tamala potem tudi ne … Ampak tukaj gor sem prebrala, da jim niti to ni pomagalo, tako da ne vem.

ja.barvanje uniči uši in gnjide

nova
Uredništvo priporoča

Ne moreš parletnega otroka pobarvat? Ali pa, če je res sila !?!?

Uniči ja, ne prepreči pa, da nove ne grejo spet na lasišče.
jaz po nove rešujem ušivost kar s petrolejem in je dovolj 1 nanos, pobije gnide in uši. Gnid ne velečem dol, saj so mrtve, pa pri dolgolasih kodrolaskah to niti ni mogoče. Niti ne perem igrač, ne sesam .. edino povštre preoblečem ali pa še to ne. Gnida z glave tako ne more, uš pa tudi ne bo šla, saj nima interese. Bi moral biti otrok že tako ušiv … Res pa je naslednji dan praviloma povšter poln mrtvih uši in takrat ga zamenjam.

Uniči ja, ne prepreči pa, da nove ne grejo spet na lasišče.
jaz po nove rešujem ušivost kar s petrolejem in je dovolj 1 nanos, pobije gnide in uši. Gnid ne velečem dol, saj so mrtve, pa pri dolgolasih kodrolaskah to niti ni mogoče. Niti ne perem igrač, ne sesam .. edino povštre preoblečem ali pa še to ne. Gnida z glave tako ne more, uš pa tudi ne bo šla, saj nima interese. Bi moral biti otrok že tako ušiv … Res pa je naslednji dan praviloma povšter poln mrtvih uši in takrat ga zamenjam.[/quote]

domnevam da si ena tistih, ki pere dva stroja perila na 14 dni pri treh otrocih inki ne smrdi čeprav se tušira enkrat na teden 🙂

Za moje pojme, najbolje kupiti šampon…žal…vse preprati.

Ko imamo mi obvestilo v vrtcu da so uši, greva dikertion k frizerju, da ga postriže čisto na kratko, pa še kak gel dodamo…

🙂

Po moje barvanje ne zaleže..ker moraš vseeno gnide dol pobrat in res vsak las pogledat.

Raje vprašaj ministra zakaj ni to na recept.

pa ne pozabite še na avtosedež!

Jaz sem porabila goro denarja, šampone, lotione, olja in ne vem kaj še sem kupila. Kupila sem tudi pasji šampon, pa elektronski glavniček. Ampak povem vam, ko sem hčerki, ki ima 6 let pobarvala lase, se je umirilo. Pobarvala sem na blond.

?

Tega pa jaz ne bi nikoli…6-letnici?

Dej nehi no.

Šampon Parasidose deluje 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pa še gnide ubije.

no ja, jaz imam lase pobarvane (sicer s tisto barvo mousse – peno), pa sem jih vseeno dobila…
taka penasta barva jih ziher ne bi ubila ne
kakšno potem svetujete?

Ravno včeraj smo imeli že nevemkatero rundo uši od septembra – vse preprala, prešpricala, vsem oprala lase – tudi sebi. Čeprav sem pobarvana, sem jih imela tudi jaz. Ne vem pa, ali jih pobije samo barvanje. Po mojem ne.

Moje sožalje za uši. So drag špas, mogoče jih tudi zato nekateri ne odstranjujejo, potem pa jih moji otroci kar naprej dobijo. Ja, sredstva bi morala biti na recept!

Pri nas barva ni pomagala. Pomagalo je olje (za omrtvičenje in lažje izčesavanje uši) in likalnik za lase (za prežganje gnid). Nekaj časa smo potem lase striktno vezali v čop ali kito, tudi rutke so bile na srečo popularne, pa spiranje s kisom. Kaj od tega je bilo najbolj učinkovito ne vem, kombinacija verjetno.

Jah uši……. Me kar strese…….

Moja hčerka jih je dobila lani julija…… od trakrat se skoz ponavljajo.. nakaj časa mir…. pa spe…
Probala že vse šampone, vse preprala, kupila likalnik za lase, električni glavniček, pobirala gnide z las………

Meni se bo zmešalo od teh uši…… Zgleda, da eni res ne pregledujejo glav svojim otrokom in pol je tko kot je………

Nobena reč ne ubije vseh gnid in jih je treba ročno pobrati iz las. To polagam na srce predvsem eni sodelujoči, ki trdi, da jih pušča na laseh in da jih z dolgih las ne gre pobrat. O gre gre, samo treba si je vzet čas.

In ja, zaradi teh flegmatikov se nekateri po nedolžnem ubadamo z zalego, čeprav smo temeljiti. Treba je preprati posteljno na vsaj 60 stopinj in očistiti plišaste igrače.

Glej, ko narediš vse, prala sem si tudi s pasjim šamponom, ne veš kaj bi. Potem sem si pobarvala lase in enako tudi hčerki in je mir od takrat.
Ko te kar naprej srbi glava in ko vidiš kako ti hodijo uši po glavi, narediš vse, da bi se rešil, verjemi.

sem že enkrat napisla, bom še enkrat. lansko leto, je naša 6-letnica skoraj pol leta hodila domov z ušmi. za znoret. kupili vse šampone, kar jih ima slovensko tržišče, električni glavnik, pa nič ni pomagalo. dva dni ok, potem pa spet domov prinesla novo leglo. probamo s petrolejom, jo je po 30 sekundah tako začelo pečt po glavi, da je blo joj. da ne govorim, kolk denarja smo vrgli stran. potem mi sodelavka predlaga, da naj zmešam olivno olje in med. ok probam še to, če ne bo delovalo, bomo strigli lase. zmešam, dam gor, pustim gor dve uri in pol in potem speremo dol. vse je pobilo oz. zadušilo. potem se pa v lekarni dobi tak sprej, ki ga pošpircah otroku po laseh – preventiva. je v majhni flaški. vsako jutro smo naredili dva čopa, pošpricali s sprejem. od takrat jih še ni fasala. doma vse preprali, zamenjali posteljnino, avto prešpricali, posesali. od takrat je mir. potem smo po enem tednu spet ponovili vajo z oljem in medom. pri nas je pomagalo samo to.

še link. upam, da bo. pri nas je pomagalo
http://www.moja-lekarna.com/p-1755-liceguard-repelent-proti-uem.aspx

Pri nas tudi…ko je opozorilo za uši, jima vsako jutro pred vrtecm dam na glavo repelent Lice Guard…ker se mi zdi močan in da otroci ne vohajo teh hlapov, najprej posprejam v svojo dlan in potem pobožam lase (posebej lase za ušesi), počešem…do sedaj uši še ni bilo, pa so se že nekajkrat pojavile, v zadnje pol leta pa se glede na obvestial ves čas pojavljajo 🙁 Repelent je drag, ampak za dve glavici imamo še zmeraj polovico tega repelenta, ker ga res uporabiš minimalno, in to že več kot eno leto.

Meni na pobarvane lase ne grejo, ta starejši hčerki tudi ne.

Uniči ja, ne prepreči pa, da nove ne grejo spet na lasišče.
jaz po nove rešujem ušivost kar s petrolejem in je dovolj 1 nanos, pobije gnide in uši. Gnid ne velečem dol, saj so mrtve, pa pri dolgolasih kodrolaskah to niti ni mogoče. Niti ne perem igrač, ne sesam .. edino povštre preoblečem ali pa še to ne. Gnida z glave tako ne more, uš pa tudi ne bo šla, saj nima interese. Bi moral biti otrok že tako ušiv … Res pa je naslednji dan praviloma povšter poln mrtvih uši in takrat ga zamenjam.[/quote]

domnevam da si ena tistih, ki pere dva stroja perila na 14 dni pri treh otrocih inki ne smrdi čeprav se tušira enkrat na teden :)[/quote]

Vsaj ene 5 strojev perila na teden + še ene 4, kadar perem posteljnino. Brez skrbi, tudi tuširamo se vsak dan in ne smrdimo. Si pa zadela, imam 3 otroke.

Drugače se dobi šampon proti ušem na recept. Jaz sem si ga po 7 napadu uši priskrbela, od takrat nisem imel več težav. Sama imam barvane lase, pa sem dobila uši…….grrrrr.
Sem pa prala vse stvari, posteljnino, kape, pliškote…….oprala glave, pa na 14 dni sem fantoma prala glave, vedno v petek, da so do ponedeljka že bile malce umazane. Ni šlo drugače.

Smo zmetali kup denarja. Mam občutek, da tele lobiji prav zanalaš prenesejo uši. Ker se taki denarji vrtijo. V moji mladosti smo imeli samo enkrat napad uši. Zdaj se vleče že kar nekaj let. Je pa res, da bi lahko kdo organiziral, generalni napad. Vsi na isti dan prat, glave, zatreti uši……ne pa, da se nekateri ne držijo……grrrrrrr

Nobena reč ne ubije vseh gnid in jih je treba ročno pobrati iz las. To polagam na srce predvsem eni sodelujoči, ki trdi, da jih pušča na laseh in da jih z dolgih las ne gre pobrat. O gre gre, samo treba si je vzet čas.

In ja, zaradi teh flegmatikov se nekateri po nedolžnem ubadamo z zalego, čeprav smo temeljiti. Treba je preprati posteljno na vsaj 60 stopinj in očistiti plišaste igrače.[/quote]

Kako lahko tako sveto to trdiš. Petrolej jih uniči. Je bilo gnid toliko, da sem skor skup zlezla od groze (na desetine, pa 3 glave). Po terapiji s petrolejem nisem nič dol vlekla, sem pa par tednov “opažala” kako gnide odraščajo skupaj z lasmi- torej so bile neaktivne. In uši se niso ponovile, tudi v vrtcu je od takrat mir (3 mesece), zato ni nobene potrebe po obsojanju, da jih zato moji otroci in mojega flegmatizma (se daleč od flegmatika, prej panik, ko gre za uši, samo pristopam z razumom) prenašajo naprej.

Jaz pa namesto teh repelentov uporabljam gel ali lak za lase. 🙂 Je precej ceneje in se mi zdi, da pomaga, saj do zdaj uši še nobeden od mojih dveh sinov ni prinesel domov. (že trkam na les)
Pa še zadovoljna sta sama s sabo, ko imata tako nobel frizure. :))

New Report

Close