Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vas bolj prizadene – ranjena žival ali človek?

Kaj vas bolj prizadene – ranjena žival ali človek?

Če primerjamo recimo rane, ki nastanejo ob padcu človeka (odrgnina, kri) in rana recimo pri psu, mački, ki je nastala zaradi slabe ovratnice, krvaveče rane … Kaj vas bolj vznemiri?

Mene vsekakor tisto pri živali, ker človek si bo že nekako pomagal, žival pa si največkrat ne more, pa še za njeno trpljenje je dostikrat kriv človek.

Enako. Žival si sama ne more pomagati in človek se vse prepogosto obrne stran, kot da se ga ne tiče.

ranjena žival

nova
Uredništvo priporoča

Enako. Ker človeku že kdo priskoči na pomoč, če si ne more pomagati sam, žival je pa popolnoma nemočna in odvisna od človeka. To je žalostno, ne pa to, da me bolj prizadane ranjena žival. Pa seveda otroci.

Mam munka ta se zme dota kurba pa me je lih vseeno sam za vukna leta pol ga pa ki bl ne ni bliz pa pacakam se pa zlize pa prmikast ad taprve bajte al bl kje se vala.

Za zival, normalno. Sicer imam pa raje zivali, kot ljudi ze nasploh.

Primerjava je kr ena. Samo da bi ljudje spet pisali boge živali pa bogi pes itd.

Kaj pa tebe bolj prizadene? Nedolžen novorojenček s hudo srčno napako ali pes z odrgnino? mene otrok, pri psu bo itak minilo.

Ali invaliden človek, ki mu je agresiven pes odtrgal nogo ali mačka s polomljenim nohtom?

Kdo se vam je bolj smilil v aferi Baričević?

Meglič?

Zora Roter?

Bulmastifi?

Baričević (Maja)

Baričević Dea(n)

Njuna starša?

KK?

Senica?

Minister za kmetijstvo?

Trenerka psov, ki jo je tudi pes ugriznil?

Komentator na POP TV?

Policist, ki je fotografiral in so ga vrgli ven?

Njegov komandir?

policist definitivno.

Clovek

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ja, res trapasta primerjava.

Ampak, če že moram izbirat med ranjeno živaljo in ranjenim človekom, se mi bolj smili človek. Za žival mi pa seveda tud ni vseeno.

clovek…. ker vsak misli, da njemu bo pa ze kdo pomagal, pa mu pol noben ne…. ker dons vsak svojo rit gleda in seveda zivali

Sploh ni res, da bodo človeku že pomagal. Jutri če kdo izkrvavi na cesti, bog ve če bo sploh kdo pristopil zraven, kaj šele pomagal.

Ok, primerjava res ni najbolj posrečena, ampak mislim, da ste dojeli point, kaj je bilo mišljeno. 🙂

Neumno vprašanje in popolnoma grozljivi odgovori.

Človek. Vedno je človek prvi. In človeku je treba najprej pomagati. Saj smo vendar LJUDJE.

Vidim pa množico ženskic, ki enostavno sovražijo ljudi in imajo rade samo in edino živali. Potem pa se čudijo, če so same in jih nihče ne mara.

In upam, da ko boste padle na cesti, da vam ne bo nihče pomagal. Da boste ostale osamljene na cesti in v krvi. Same. Saj je treba vendar pomagati samo živalcam. In upam, da jaz, ki vedno pomagam ljudem, da se vam OGNEM. Da vas ne vidim, da vas spregledam.

Re: Kaj vas bolj prizadene – ranjena žival ali človek?

zrezek na krožniku

si sploh prebrala kaj avtor sprašuje??

seveda bi ti pomagala,če bi padla na cesti.Vedno do sedaj sem.
A ti bi pomagala ležečemu psu,ki ga je zbil avto in je še živ? malo morgen.E v tem je razlika med tabo in mano.Prav smiliš se mi po tem tvojem odgovoru

Se strinjam s teboj.

Oz., če “nastrada” kak človek, ki si to zasluži, pedofili, Janša, takšni, ki itak škodijo drugim mi je vseeno za njih.

Če nastzradajo ljudje, ki si ne morejo sami pomagati se mi seveda tudi smilijo, ker, pač če nimaš pod palcem te bodo zdravniki na hitro odpravili…(vsaj v primerih, ki jih jaz poznam je tako)…

ranjenje živali pa se mi seveda zelo, zelo smilijo saj njihove rane je 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povzročila človeška roka…na žalost je tako. In kaj me najbolj stisne pri živalih je to, da ne ve za kaj in od koda, tisti strah in nemoč v očeh…začudneje za kaj se to dogaja…groza 🙁

Ja in kaj, če smo ljudje…, večina se obnaša mnoge slabše, naredi več gorja, so manj sočutni in prijazni kot ćivali… To, da smo ljudje zadnje čase nič kaj ne pomeni, ker po odnosu drug do drugega in na splošno grem s koraki nazaj…

Odvisno od situacije.

Dodajam še to: najbolj mi je všeč ranjen ego in to je mogoče le pri ljudeh.

V vsakem primeru se mi bolj smili žival.

Živi in pusti živeti

tudi meni se bolj smilijo živali.

včeraj sem na petrolovi benzi gledala pripeta dva uboga kužija – dobesedno sta se tresla in cvilila od mraza, medtem ko je njun brezvestni lastnik (tako kot vsak večer, kot mi je dejal Petrolov delavec) mirno igral igre in izpolnjeval stave. pa da ne bo pomote – notri v benzi je vsak večer po pol ure, eno uro… psa pa v tem pasjem mrazu cvilita zunaj, da se ti duša para.

prasca bi golega privezala k stebru in psa za eno uro odpeljala nekam na toplo in ju pogostila z dobrotami. me zanima, kaj bi si ta brezdušneš potem mislil o vsej zadevi.

Jaz bi prijavila, na licu mesta, ko to vidim…morajo priti iz društva za tak primer.

Ni mi jasno, da sam grajate lastnike in grajate… da bi pa kdo poklical kam, to pa ne .. ce ne druga, bi pa sla do lastnika, pa mu rekla, naj spravi psa na toplo, drugac poklicem za to pristojne, pa bo tam placal, ne pa za stave.

Toliko slabih lastnosti kot jih premore človek (zloba, pohlep, hinavščina, nevoščljivost, …), ne premore nobeno drugo bitje. In človek naj bi bil nekaj višjega, nekaj nad vsemi ostalimi…

Živali ni pomembno kdo si, kaj si, kako izgledaš itd.. Njim je pomembno le, da si dober po srcu!!!

New Report

Close