Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 21-letni sin bo postal oče

21-letni sin bo postal oče

Zdaj je, kar je …

Še zdaj prihajam k sebi od novice, ki sva jo z njegovim očetom izvedela danes – naš 21-letni sin bo avgusta postal oče!! Punco ima že 2 leti, je tudi stara 21, oba sta študenta. Sta rekla, da splava ne bosta delala … Kar nekako podpiram, ker mi ni vseeno za naprej …

Kako ste se soočili s tako situacijo? Jaz zbiram misli in se skušam tolažiti, da to najhujše, kar se lahko zgodi … Sem pa pretresena. V naslednjih dneh se bomo sestali z njenimi, da se pomenimo, kako in kaj naprej.

Živela bosta lahko pri njenih ali pri nas doma, prostor ni problem … Pa da vsaj en študij čim prej sfinišira … Ja, nič, po svojih močeh bomo pač pomagali. Upam, da se izide …

Dajte povedat, če ima kdo take izkušnje … Kako je šlo?

adijo pamet in najlepša mladost,srečno garanje in težave.

Carsko, jupii, vesela bodita, imela bosta vnuka ali vnukinjo, kaj pa je v tem slabega, samo veselo naprej.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

NIkar pesimizem, lahko se imaš tudi tako čudovito, smao če tako tudi vzameš, če pa je vse v začetku že breme, potem pa bo tudi naprej.

Lahko pa je vse drugače.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Poznam par, ki sta imela otroka ko je bil on 18, ona pa tik pred 18. Oba sta v tistem letu končala srednjo šolo in od takrat je ona pridna na faksu, počasi končuje, on se je pa zaposlil (itak ne bi delal faksa). Otrok je star 5 let in sta zelo srečna.
stanoujeta pri njegovih, starši pomagajo z varstvom, da lahko ona hodi na faks …

v bistvu res ne razumem no, sej sta dva odrasla človeka, če sta otroka znala narest jima vsi skupaj pustite, da bosta sama starša svojemu otroku, kaj se boste zdej družinsko zorganizirali in bo to vaš skupni projekt?

zaupaj vzgoji svojega sina, pusti mu da končno odraste in postane dec madona sej bo fotr čez par mesecev …. ti pa uživaj v misli da boš babica … in to tudi bodi, babica ne mamica!!

čestitam 🙂

Če jim hočeš dobro se ne vmešavaj. Če sta se tako odločila naj bo po njihovem. Pomagaj jim pri materialnih dobrinah. Ko bo pa otroček prišel na svet, potem boš pa najbolj vesela babica na svetu.

Sošolka je rodila v srednji šoli pri osemnajstih.Danes imata 3 otroke in hišo.

Čestitke. Krasna novica. Verjamem, da je prišla par let prekmalu, a glejte vsi skupaj iz vedre strani. Sin bo očka, energije bo dovolj za otroka in študij. Denar?? Hmh, če prostor ni problem, jima je že pol prihranjenega. Če se boste nekako zmenili, malo pomagali finančno, malo pri varstvu, da bosta lahko zaslužila preko študenta kak euro, pa še kakšna subvencija za študente…ma ni panike, da vam ne rata.

Veseli bodite in radi se mejte!!! Srečno!!

Ma ja, saj se nimamo starši kaj menit, itak da sta sama v tem in da sta bebico sama naštimala, a ne?

Ampak se mi zdi dobro, da se vidimo in nekako “zmenimo”, da vsaj vidimo, da smo vsi pripravljeni na pomoč.

Seveda se ne mislim vmešavati, punca se mi zdi kar zrela, mislim, da bo kar dobro peljala materinstvo. Sine pa, ja, bo že. Materialno pa, seveda, bomo pač pomagali, kaj pa naj, naj gledamo, kako se prebijajo iz meseca v mesec, kako vnuk živi pomanjklanje ali kaj. Sicer pa ima ona tudi starejšo sestro, ki že ima otroke, tako da bo tudi tam podpora.

Skušam gledati pozitivno.

Pri 22 sem imel prvega pri 25 drugega in kje je problem ?????

Jaz pa ne razumem, zakaj si ti čist fertik?

Saj je sin star 21, ne pa 12, a ne?!

Jaz sem v njegovih letiih imela otroka, srednjo šolo pa ne! Kriza po osamosvojitvi je bila približno taka kot danes, če ne še hujša. Do 30. sem imela diplomo in dobro službo!
Iz lastne izkušnje ti povem, da je otrok lahko zelo pozitivna spodbuda, ker si odgovoren za nekoga drugega in se trudiš biti boljši zaradi tega drugega.

Draga Mona, rukni par takratkih, umiri konje in veseli se za sina. Če pa ne zmoreš, potem pa naj si le zrihtata pri nenih starših, ker pri tebi…

Čestitke mladima dvema. Bodite veseli. To kar imate, so sladke skrbi.

se strinjam. zakaj točno se boste dobili z njenimi starši? kaj pa se imate vi za pogovarjat? saj verjetno vesta, da lahko računata na vašo pomoč, ampak neko sestankovanje… zveni čisto kot da boste vi vodili njuno življenje, ne ona dva sama.

pusti jima naj rešujeta situacijo sama. sta na točki, ko bosta mogla začei skrbeti sama zase in nositi posledice svojih dejanj.

a moža ima tudi?

a moža ima tudi?[/quote]

IMATA????? Dvojina??!!

Ce sta toliko odgovorna, da bosta otroka obdrzala, res ne vem zakaj bi se morali
starsi o tem pogovarjat kako dalje. Ste bili tudi zraven, ko sta ga naredila? Ce imata
kje stanovati, kar je osnova za zacetek partnerstva, se po mojem mnenju nimate
pravice vtikati v njune zadeve, saj jima tako odvzamete priloznost za odgovornost tudi
za nadalnje zivljenje.

Pa kaj je z vami ljudje?! Hvala bogu, da imata takšne starše. Tudi jaz bi se želela spoznati in pogovoriti s starši na njenem mestu. Pravilno, Pomagali boste…finančno in moralno, torej imate pravico. Razen, če bi onadva izrecno želela, da ne, v kar pa dvomim. Le tako naprej. Očitno ste ok familija. Tle gor je en kup mon, ki so na smrt skregane z mamami, ki so jih očetje zlorabljali, kjer je doma alkohol, teror, nasilje…

Torej, ne poslušaj zafrustriranih žensk. Meni se zdi krasno, da lahko sodelujete. Tamlada dva bosta potrebovala pomoč, vi pa vnuke. Tako pač je. Radi se imajte, veliko se pogovarjajte in ne more vam spodleteti.

Sošolka je rodila v srednji šoli pri osemnajstih.Danes imata z možem že tri otroke in hišo.Je zdaj pravilno napisano?

Meni je tudi tole hecno:
V naslednjih dneh se bomo sestali z njenimi, da se pomenimo, kako in kaj naprej.

Imam hčero, staro 20, da ne bo pomote, ampak če in ko bo noseča, ne vem, zakaj bi se morali sestajati s starši bodočega očeta.
Seveda lahko pomagamo in bi, na razne načine, ampak akterja in organizatorja bosta pa sama. Sestanek s starši mi je pa čisto mimo, kaj se boste vi zmenili kje bosta živela in kako ali kaj?

Pa se s hčero super razumem (za zdaj), nisva skregani, niti tega ne želim in ne pričakujem, ampak svoje življenjske zadeve, bo pa peljala sama. Tako se mi zdi prav, verjetno bi bila situacija drugačna in verjetno res primerna za vključevanje staršev, če bi bodoča starša bila stara 16, 17 let. Tako pa sta čisto odrasla človeka in to je to.

lp,D.

Super, čestitke!!!

Dokler študirata jim pomagajte, a le pri varstvu, v ostalo se ne vtikajte, kasneje jim dajte mir!

kje pa piše, da se starši med seboj že ne poznajo. nikjer. ne piše, da se bodo šele spoznali, halo.

jaz pa temu pravim “tipičem zlati sonček monovske mamice sindrom”. vse prinešeno na pladnju, za vse bosta poskrbela mamica in očka, otroci se nimajo kaj bat, vse bo ok, za vse bodo poskrbeli drugi.

veliko mladih danes rabi reality check. to je realnost. človek mora znat zase poskrbet. in v takih situacijah kot je nosečnost, verjamem, da se mladi ljudje še toliko bolj potrudijo.

mislim, halo, zakaj pa jim ne bi dali vsaj priložnost, da se poskusijo postavit na svoje noge? ali je to nenazadnje njihova pravica. pa tudi dolžnost. nenazadnje bodo tudi otroci sedaj sami postali starši.

Pa kaj je z vami ljudje?! Hvala bogu, da imata takšne starše. Tudi jaz bi se želela spoznati in pogovoriti s starši na njenem mestu. Pravilno, Pomagali boste…finančno in moralno, torej imate pravico. Razen, če bi onadva izrecno želela, da ne, v kar pa dvomim. Le tako naprej. Očitno ste ok familija. Tle gor je en kup mon, ki so na smrt skregane z mamami, ki so jih očetje zlorabljali, kjer je doma alkohol, teror, nasilje…

Torej, ne poslušaj zafrustriranih žensk. Meni se zdi krasno, da lahko sodelujete. Tamlada dva bosta potrebovala pomoč, vi pa vnuke. Tako pač je. Radi se imajte, veliko se pogovarjajte in ne more vam spodleteti.[/quote]

Meni v bistvu ne deluje ok, da je mama čist fertik, ker bo njen 21 letni sin postal oče. Lahko razumem, da je presenečena, ampak da je pa fertik, pa žal ne.
Iz napisanega sklepam, da mati niti ne zaupa sinu, da bo znal prevzeti vlogo starša, zato bi ga rada imela doma, mu “pomagala”, v bistvu pa odnašala rit in ga cerkljala, ubogi, ko še nima niti faksa, buci buci…

Že fajn, da starši podpirajo svoje otroke, odnašat jim pa rit s financiranjem njegove družine, pa ni zdravo za tega otroka!

pri 31, ko je večina v plenicah, bosta pa onadva v najlepših letih, z denarjem, s samostojnim otrokom, okoli hodila 🙂

midva sva bila 19 in 22, doma sva imela vso podporo, prostora nisva želela izkoristit in sva bila prvih nekaj let v študentskem stanovanju, ker sva želela na svoje…študij uspešno končan, otrok skoraj 14 let, samostojen že od 1. razreda dalje…ma ni da ni…mladost izkoriščena v nulo, na “garanje” smo gledali drugače kot bi zdaj po 30., težave so se pa reševale same od sebe 🙂

+1

New Report

Close