Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek suha koža na obrazu – na pomoč!

suha koža na obrazu – na pomoč!

Imam zelo suho kožo na obrazu – se delajo že kar luskice 🙁 Poskusila vse možno, celo s čistim oljčnim oljem sem se mazala, pa ni učinka. Od navadne Nivee preko raznih krem po nasvetu prodajalk do krem z ureo in na koncu oljčno olje – učinka pa ni, koža je še vedno suha, groba. Seveda tudi pilingi … ni pomagalo. Niti naličt se ne morem več, ker se po nanosu pudra vse te luskice še bolj vidijo. :((( Kmalu ne bom več iz stanovanja upala, ker je res hudo za videt. 🙁

Imate kakšen nasvet, idejo, kaj naj še poskusim?

pojdi na gogl in vpiši
kolagen članek v Jani…pa si preberi, potem pa javi, kaj misliš….
Ne znam ti pomagat, najbrž je kaka alergija, luskavica, rosasceja …
ker po moje ni samo suha koža…Torej preberi si članek…

Za mene že 10 let ena in edina: Avene Cold Creme. Poleti namažen 1 x dnevno. pozimi pa tudi 3x. Pa še tako zverinsko draga ni, ta velika tuba (kot od kolodonta) stane okoli 18 €, ampak drži za najmanj 2 mes.

jaz sem imela isto sceno na ramenih, nakar je dermartolog ugotovil, da je to alergija na prišico (pojavi se lahko kjerkoli na telesu)

Tudi moj nasvet je, da stopi do dermatologa, ker to sigurno ni samo suha koža.

Drugače pa jaz uporabljam od Loccitana, linija z imortelo in sicer masko za obraz, ki pa jo lahko uporabljaš tudi kot kremo.

Hvala za odziv!

Prebrala članek o kolagenu in potem še malo pobrskala po spletu … Bega me, ker ponekod berem, da zaužit ne more učinkovati – če bi hoteli efekt, bi si ga morali vbrizgavati kot npr. inzulin. ????? Moram se malo bolj poglobiti, to sem zdajle v par minutah našla.

Pred dermatologom imam pa kar zadržkov. 🙁 Sem bila pred leti zaradi izpadajočih las in sem bila kar razočarana.

Zdaj sem še na ščitnico pomislila, ker se mi na nožnih prstih tudi dela suha koža in to na zgornji strani prstov? Moram malo poiskati po spletu še to povezavo….

na prstih na nogah so pa glivice. lahko, da si si jih kontaktno prenesla na obraz.
(gliver pa povosd živijo, na laseh, koži, med prsti, pod nohti, v n

Tudi js sm imela suho kožo, ker sem pila premalo vode…. Torej, pij veliko vode.

Ribodermin kupis v lekarni za par evrov koza pa k pri dojencku.

Glivice?!?! Priznam, niti pomislila nisem na glivice. Vedno sem mislila, da so glivice tisto, ko je med prsti malo vlažno in se koža lupi. Zadebeljena koža so tudi glivice! Bo treba v lekarno – ima kdo izkušnje, kaj se najbolje obnese?

Kikipiki, Ribodermin? Za obraz? Prvič slišim ampak ker sem obupana, bi poskusila tudi to. 🙂

prvo pojdi k zdraviku, da si ne boš kože zjebala z dobrohotnimi nasveti neznancev. zih je zih.

Pri zdravniku bodo toplo vodo odkrivali, garantirano. Trajalo bo mesece in mesece, na koncu bo pa rezultat tak, da bo pisalo “nepojasnjen dermatitis”, kar se zgodi v 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primerov. Če se ti zdi 18 € velik denar, zaprosi za testerje ali kupi malo tubo, ki stane okoli 8-9 €.

Ribodermin je za mraz super stvar, res zakon, naravna zadeva brez konzervansov, z aromo vanilije in ful ful izdatna, lepo ščiti kožo pred mrazom, vendar ima malo premalo vlage, kar je za kurjene prostore lahko problem. Oboje je poceni in primerno za najbolj občutljivo in alergično kožo. Jaz vem, da bi najprej to sprobala.

jaz grem na bioresonanco, zaprvo silo sem kupila DMovo kremo z avokadom, je kar dosti bolje, pa se samo dva dni mažem

preberi si o pršicah na koži obraza, forum zdravilsvo

Če je tako hudo, potem bi ti tudi jaz svetovala obisk pri dermatologu. Imaš pa kar nekaj variant, kako si pomagat (vsaj do obiska dermatologa) sama. Najprej začni pit. Dejansko je vlaženje od zunaj blažev žegen… najprej daj telesu zadostno količino vode. Navadi se imet pri sebi vrč vode – če ne moreš pit same vode, potem dodaj stisnjeno limono ali pomarančo. Druga stvar – kremo Avene Cold creme imam tudi sama. Res je dobra, vendar jo ne uporabljam za vsak dan. Nanesem si jo, kadar grem ven, saj je izredno “močna”, lahko bi rekla mastna. Saj pravim, je super, ampak meni paše bolj vlažilna. Pojdi do kakšne kozmetičarke. Najprej naj ti naredi eno vlažilno masko, potem pa naj ti priporoči katera krema bi bila zate. Ponavadi imajo dosti testerjev. Sicer pa si daj na obraz kaj naravnega – odtipkaj naravne maske, boš videla, koliko je tega. Olivno olje, limona, med, kumare, vlažne krpe… Aja, pa na vlaženje prostora tudi ne pozabi. Jaz imam na primer v pisarni na radiatorju eno mokro brisačo 🙂

New Report

Close