Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek katera knjiga-odnosi v družini

katera knjiga-odnosi v družini

Mi lahko priporočate kakšno knjigo,ki govori o odnosih v družini,prilagajanju,odrekanju,….kakšna laho knjiga oz. “priročnik” da bi bil berljiv tudi za moške !? 🙂 Hvala

a pa si sigurna, da se bo tvojemu partnerju, ja predvidevam da knjigo želiš nameniti njemu, sploh dalo prebrat tako buklo? pa da bo potlej čudežno rešila vse odnose v družini?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

nič ti ne bo knjiga pomagala spremeniti tvojega maminega sinka. Nehaj težit, nehaj se prilagajat in žrtvovat za družino. Ko se bodo tvojemu oči odprle, pa bo čas, da začneta gradit na drugačnih temeljih kot doslej.

Poišči knjigo z naslovom Srečal sem svojo družino. Napisal je je neki pater, ampak se žal ne spomnim imena. Obstajata pa dve knjigi – 1. in 2. del. Opisani in analizirani so družinski odnosi, npr. mati – hči, tašča- snaha, oče – hči, mati – sin, žena – mož, itd.

Ne vem,če ti bo kaj pomagalo, če si želela kaj takega, lahko pa prebereš. Če pa želiš to pokazati nekomu in mogoče potem pričakovati, da se bo s tvojo pomočjo nekdo spremenil, te moram razočarati, da ne pričakuj preveč. Vedi samo eno: drugih ne moreš spremeniti, lahko pa se ti sama spremeniš v to smer, da boš svoje težave bolj neprizadeto prenašala. Kako ti bo to uspelo, pa moraš sama najti pot…knjiga ti je lahko samo v pomoč pri izbiri.

Pozdrav in vse dobro ti želim.

Patru se reče Christian Gostečnik. Prebrala sem prvi del knjige in mi je bil še kar berljiv in poučen, potem čez leta pa sem brala drugi del, pa se mi ga nekako ni dalo prebrati. Knjiga zna biti koristna, a predvsem za tistega, ki se je loti brat, ker se je pri sebi odločil nekaj spremeniti, pa da še ni premislil o stvareh, ki so notri napisane. Nikakor pa jaz take knjige ne bi dajala v branje svojemu partnerju ali drugemu bližnjemu. Ne obstajajo knjige, ki bi jih ljudem porinili v roke in bi iz njih naredile tisto, kar si mi želimo, da bi bili.

Se ukvarjam s parterskimi in družinskimi odnosi že lepo vrsto let in lahko rečem, da se od branja knjig dejansko še nihče ni “spremenil” oz. “poboljšal”!

Mah no, ampak pomaga ti pa lahko, da si pozoren na svoje napake in na njihove učinke pri drugih. Ampak seveda, najprej mora biti volja.

John Cleese, član Monty Pythonov, zna biti tudi zelo resen in je napisal tole odlično knjigo o družinah, primerno tudi za moške:

http://www.emka.si/druzine-in-kako-v-njih-preziveti/PR/27530,11503

Meni osebno je bila všeč ena -naslove se ne spomnim točno, približno takole: Preveč ljubljeni otroci…

Res je v redu napisana, prebrala sem jo sama ko sva imela s fantom probleme zaradi pač njgove perspektive stvari (beri: nejgova mami). Moram reči da nama je ta knjiga res pomagala, ko jo je prebral še on…

Priporočam vsem mladim in malo starejšim staršem! 🙂

New Report

Close