Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kosilo v vrtcu?

Kosilo v vrtcu?

Moj otrok bo v šoli od osme ure zjutraj in do dveh. Ob pol treh bo že doma in bo doma kosilo pripravljeno. Bi v takem primeru moral imeti kosilo tudi v vrtcu? Jaz mislim da, mož se ne strinja.

Zmotila sem se pri naslovu teme, kosilo v šoli.

2x kosilo v dobri uri in pol ???? Mislim no….

Tvoj mož ima prav.

Kosilo v šoli je ponavadi po 4. uri, nekje ob 12h -12.30. Odvisno kako ješč je vajin otrok. Malica je ob 10h. Bo pojedel kosilo in mu potem doma daš namesto kosila malico ali bo še sit od malice in mu nekaj pripraviš za takrat, ko bodo ostali jedli kosilo in ima kosilo z vama doma.

Naš prvošolec ni nič pojedel v šoli, zato je potem imel s sabo malico in je jedel kosilo z nama ob 14.30. Letos je drugošolec in je preden gre v šolo (kakšno sadje), v šoli malico kolikor je pač poje in ko pride domov, ob 12h, včasih ob 13h imamo takoj kosilo in je. Malico ima potem nekje ob 15h…

Kot vidiš ni pravila, ravnaj se po otroku. Vsekakor lahko poskusite prvi mesec s kosilom v šoli, pa odjavite ali obratno 😉

Pri nas imajo 1. in 2. razredi kosilo ob 12.30. In mislim, da so vsi takrat že pošteno lačni. Vsi bodo jedli, on bo pa moral čakat še do 14.30? Saj lahko zdaj pri vpisu označiš, da bo jedel kosilo, potem septembra boste pa videli, si po kakšnem mesecu dni še vedno lahko premislite.

Prvošolčki imajo zajtrk ob med 8. in 9. uro. Če bo moral čakati do 14., bo verjetno že pošteno lačen, sploh ko bo videl druge, da gredo na kosilo.

Pri nas je kosilo ne ravno obvezno, ampak priporočeno. Drugo je, če gre takoj po pouku domov in ni v podaljšanem bivanju, ki se začne ob 12.25.

Moj je kosilo po pouku( 11:20 ali pa ob 12:10 ) ob 13 uri gre domov.Kosilo imamo potem ob 16uri.je tudi on

Ja, tudi meni je bolj pomembno vprašanje, koliko časa bo moral čakat na kosilo in ne koliko je med obroki. Se mi zdi vseeno bolje, da prej je, pa tudi če potem doma poje bolj malo ali nič, kot pa da lačen čaka do pol treh.

Pri nas imajo prvošolčki malico ob 9.00, kosilo pa po četrti uri ob 11.40, tako da bi v vašem primeru imela kosilo tudi v šoli, do 14.30 bo še kako lačen, saj so običajo zunaj po kosilu

aja še to, na naši šoli imajo ob 14.30 že popldansko malico, tisti ki so še v šoli

Pri nas prvošolci:
malica okoli 9:30, kosilo 11:30, popoldanska malica ob 14h.
Ne razumem, kako ga bo lahko ob pol treh čakalo pripravljeno, toplo kosilo? Potem ga pa pojdite v šolo prej iskat in naj vsaj kako sadje poje vmes, da ne bo v šoli gledal, kako ostali jejo, ali lačen poslušal o hrani.

Pri nas so zadevo rešili tako, da imajo vsi otroci v varstvu obvezno kosilo. Učiteljica ne more enega otroka pustiti v učilnici brez nadzora, ker ni naročen na kosilo, ko pa pelje vse ostale na kosilo.

Iz prakse pa tako – moji otroci so kljub kosilu v šoli običajno jedli tudi doma, vendar malo kasneje kot pri tebi.

New Report

Close