Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek poškodovan kovček

poškodovan kovček

Končno sem se po dveh dneh malo pomirila.Mož je v petek prišel iz tujine in dobil nazaj poškodovan konček.Ob vkrcanju je bil kovček še ok,ob pristanku pa strgan.Je pa videl,da kovčke dobesedno mečejo.Narediti ne morem nič,ampak kovček je pa uničen.Razmišljam pa,da bi bilo tole za kakšno preverjeno ipd.

Kakšen nasvet?

hvala lepa

take poškodbe se prijavi na letališču pristojni službi, kjer ti škodo ocenijo in povrnejo, sicer traja kakšen mesec da ti dbropis potrdijo, ampak nam so še vedno ugodno rešili, res ne vem kaj se razburjaš, pač, se zgodi.

Če je strgan kovček največji problem, ki ga imaš v življenju potem…. ahhh
Tudi jaz sem že dobila polomljen kovček nazaj in to ko sem letela iz Slo in se mi je poškodoval kolešček in sem kovček vlekla kot mula iz enega konca letališča na drugega. Pa kaj. Peljala sem ga k dvema mojstroma, ki sta rekla, da se ne splača popravljat in sem kupila novega.

A je prvič potoval z letalom ali kaj? Dejansko ne veste, kaj se dogaja s kovčki na letališčih in kako se z njimi ravna?
Kot je napisal/a “dej dej”, se poškodbe, če so utemeljene, in izgube prijavi na letališču na ustreznem okencu, vse ostalo je neumnost. Lahko pa greš na prevejerno, ja, se ti bodo smejali vsi novinarji, na TV pa s tem prišla ne boš.

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

A s tem “preverjeno” si mislila, da bi to dala na TV al kaj?
Ja sej se ti bodo vsi smejali.
S prtljago na letališčih pač delajo kot delajo, nič novega. Najbolj ziher varianta je orng kufer, pri nas je trd kovček samsonite prestal leta in leta poletov. Ko smo nabavili novega (mal cenejšo varianto), smo dobili nazaj počenega na prvem poletu …
Sicer je pa treba take zadeve prijavit na licu mesta, jamranje po forumih nič ne pomaga.

Ste jo pa kar precej vzeli v precep:((

Gospa je pač ne vedna glede tega in ji verjamem, da se počuti ogorčeno. Veliko, res veliko sem potovala in verjemite, da tudi meni ni bilo vseeno, ko sem “zraven” gledala s kakšno “lahkoto” mečejo te naše kufre gor in dol:((

Rezultate takšnega ravnanja ni treba posebej opisovat…

Bo za v bodoče vedela in jo je treba tudi malo razumet, a ne?

Lepo nedeljo vam želim in mirne živce!

In da si dva dni zaradi tega čisto preč, mislim. Kako pa boš preživela res hude življenjske preizkušnje, ki običajno nobenega ne obidejo?


Babe, babe, kupte si orng kufre! Samsonite kufer mamo že 12 let, še vedno se drži s koleščki vred. Če pa kupujete kufre po 30 ojrov, pa ni čuden, da razpadejo po prvem letu. Taki kufri so samo za domač avto, od hiše do hotela pa nazaj! Pa gor naj piše: “S pazljivim ravnanjem !” In zgoraj omenjena teta je neupravičeno ogorčena. Naj napiše znamko moževega kufra, pa bomo pol povedal, kaj je na tem!

Zanima me,če je kdo ‘zraven’tam ko se ‘meče’prtljago?In zakaj se s tujo lastnino tako ravna?Če jih kdo ne bo ustavil ,se bo to še naprej dogajalo in si bodo dovolili še več.Nazadnje jih bodo kar brcnili na avion!?

ja ženska draga, kaj ti misliš, da to delajo ljudje, ali kaj????
sortiranje prtljage je ja avtomatizirano, zakaj misliš, da dobiš kodo na kovček?

vedno pa lahko na letališču pred boardingom daš kovček ovit v folijo, da ti ga dodatno zaščitijo…

ja ženska draga, kaj ti misliš, da to delajo ljudje, ali kaj????
sortiranje prtljage je ja avtomatizirano, zakaj misliš, da dobiš kodo na kovček?

vedno pa lahko na letališču pred boardingom daš kovček ovit v folijo, da ti ga dodatno zaščitijo…[/quote]

Ja, tud ljudje to delajo, vidla na lastne oči.

Ja, avtorica prvega posta, itak da se ne ravna tako s tujo lastnino. Ampak tako pač je.
Lahko pa začneš kampanjo za lepše ravnanje s prtljago na letališčih in začneš spreminjat svet (kar se kufrov tiče…).

Ja, ja. In na tisti trak je treba v minuti (ker sicer godrnjate, kaj pa tok mečkajo s to prtljago) nežno položiti npr. 180 kovčkov.
Prej jih je treba nežno položiti in preložiti iz aviona na prevozni traktor.
Sami veste, da to ni mogoče. Potem se pač obnašajte samozaščitno. Dober kovček, ovijanje v folijo in brez joka. TO so potrošne stvari, na katere ni treba biti navezan kot na svojo mamo.

Na letalo nima smisla hodit z mehkim kovčkom, vedno je treba imeti kvalitetno trdo plastiko. Glede na to, da pišeš, da je dobil nazaj strgan kovček, sklepam, da je bil kovček iz mehkega materiala. Plastike namreč ni mogoče strgati. Sicer se plastični kovčki na letalu opraskajo, obtolčejo, a stvari v njih običajno prevoz preživijo nepoškodovane. Pa tudi tak obtolčen in opraskan kovček še vedno služi svojemu namenu. Sicer pa je prva potnikova naloga ob prevzemu kovčka, da pregleda, če je kaj polomljeno, in to takoj prijavi na okencu na letališču. Če je odlomljen ročaj, globoko počena plastika ali polomljeno kolesce, ti bodo priznali odškodnino.

Računica letalskih družb je pač takšna, da se jim je bolj splačalo avtomatizirati delo s prtljago in občasno plačati kakšno odškodnino za poškodovan kovček, kot pa plačevati ogromne čete ljudi, ki bi skrbno prekladale vse te kufre in pazile, da se jim nič ne zgodi. Potem bi bile letalske karte bistveno dražje, kot pa so.

V glavnem, jeziš se lahko edinole na vašo neizkušenost, ali pa se enostavno nehaš jeziti in se iz vsega skupaj rajši kaj naučite, da v prihodnje do tega ne bo več prihajalo.

ženska, mislim da imaš težave z dojemanjem globalnega sveta 🙂 kovček je res najmanj pomembna stvar … če bi bila mal hudobna, bi rekla, da bodite srečni da ste ga sploh dobili …. namreč nam se je tudi že zgodilo da je kovček … izginil…. no, smo imeli srečo, pa se je čez nekaj čsa spet … pojavil 🙂

Tudi sama sem enkrat prispela na počitnice brez kovčka, ki je letel na drugo destinacijo. Praktično vse sem si morala kupiti na novo saj sem kovček dobila nazaj tik pred koncem dopusta. Ko sem spraševala, če mi pripada kakšna odškodnina so me hitro odpikali naj bom srečna, da sem stvari dobila nazaj in kovček je bil praktično nepoškodovan čeprav ni bil drag.

Očitno je, da nimaš izkušenj s pogostimi potovanji preko letališč, ker če bi imela, bi vedela, da je pametno investirat v dober kos prtljage.

Ko svinja z mehom? Daj postavi se enkrat malo vsaj na check in in opazuj in spoštuj osebe, ki dvigujejo tvoje 20, 30 , 40 kg kose prtljage.

Glej, če kovček ne zdrži eneka malo ostrejšega meta s traku aviona na dostavni voziček do terminala, potem je preprorsto rečeno nevreden nakupa. Pa če je še tako star in priljubljen, ali pa nov in pregrešno drag.

In še: to veliko ljudi vas kupuje trde plastične kovčke, lepe na oko, ker preprosto ne veste, da so najbolj vzdržjljive mehke torbe in “kovčki” na kolesih. ALi pa kovčki iz usnjenega govejga boksa – takih je še zelo maloa, ali pa so novi po nekaj tisoč evrov.J
az imam eno serijo takih že 10 let starih mehkih in kvalitetnih potovalk ( material tak kot za navtična jadra -močan in trpežen) in so preživele že mnogo milj po mnogokaterih svetovnih letališčih.

Ja, velika razlika je med “hendlingom” prtljage potnikov poslovnega in prvega razreda in ekonomskega-to si lahko ogledaš že pri prijavi potnikov, kako ravnajo s prtljago. Če potuješ v ekonomskem, si pač “raja” in tako ravnajo s tvojo prtljago, zato mora bit še toliko bolj kvalitetna in trpežna – govorim tudi iz lastne izkušnje.
Kot si verjetno že kdaj opazila, po pristanku na trak za pobiranje prtljage najprej pride prtljaga potnikov poslovnega in prvega razreda (to dajo vedno na vrh v cargo prostoru aviona in ni ne poškodb, ne zmečkanja, polomljenja in metanja po trakovih in kupih prtljage), šele nato ekonomski razred in tatežji kosi -še to: tatežje kose dajo vedno na dno, na vrh pa naložijo lažje kose – tako v letalu, kot na vozičke, s katerimi pripeljejo prtljago do terminala. In zato imaš lahko tudi kakšno poškodbo. Prispodobe “svinja z mehom” pa raje ne uporabljaj več in ceni delo ljudi, ki dvigujejo tvojo težko prtljago in si kupi raje res kvalitetno “embalažo” za svojo prtljago, ki ne bo samo enostavna za rolkat po poteh do letališča, ampak tudi vzdržljiva na pritiske in kak padec/udarec. Če si potovala morda kdaj s kakšnega azijskega ali pa bi lahko videla, kako nnekateri celo prtljago ovijejo v embalirno folijo za zavijanje palet v tovarnah, pa čeprav jo na carini morda odprejo, potem zavijejo nazaj.

Ti ne pomaga ne opevana znamka Rimowa ali pa Tumi iz plastike, ker se pod težo pritiskov enostavno deformira! Plastika vedno! Prilagodljivi materiali pa nikoli ( tisti, iz katerih šivajo tudi navtične vrvi in jadra…).

pozabljaš, da potniki v poslovnem in prvem razredu prvi dobijo prtljago, saj jo nalagajo ločeno in na vrh in po logiki torej ne more počit, se deformirat. Le zakaj ? 🙂 Če potuješ pa s karto za ekonomski razred, si “raja” in je tvoja prtljaga tudi tretirana tako.

Večina Slovencev, ki bolj malo potuje in nima takšnih in drugačnih izkušenj, se čustveno naveže tudi na svoj kovček, ki gre takrat z njimi in je spoznanje, da je nastala kakšna praskica ali udrtina, ali zamik, še toliko hujše 😀

Če ti poškodujejo koček ,se uradno prijavi na letališču, izpolniš papirje ti povrnejo stroške za nov kovček. Vsaj meni so, brez koplikacij, tožarjenja, pop tv-ja.

Tudi kvalitetni kovčki se lahko poškodujejo.

Sem par let nazaj urejala za direktorja, ko so mu na službeni poti na letalu poškodovali kovček … pač je prijavil takoj na letališču, s slikami, tistim zapisnikom in predračuni za nov podoben kovček sem poslala zahtevek za škodo in je dobil povrnjeno vse, tudi za to, kar se je zaradi tega poškodovalo v notranjosti.

Mislim, da ta gospa še nikoli ni letela z avionom ,mož pa verjetno prvič,da ne vedo kako to deluje.Tudi na katamaranih ,kjer sprejme 200 potnikov naložijo kovčke vcele grmade,Tako pač je

No ja,jaz sem preletela se in se in se, imam nekaj kovckov in so vsi mehki,tisti navadni, en celo na Tajskem kupljen za par eur,pa mi vsi dobro sluzijo. Tisti trdi si mislim, ce ga fajn vrzejo poci,moje mnenje pac. Ga pa zadnje case prepasam,prej niti tega nisem pocela. Avtorici teme pa to,verjetn je partner prvic letel, na letaliscu no bil edini potnik, sploh kaksno vecje letalidce alla Frankfurt,Pariz,.. in tam hitijo in ja, mecejo kovcke,se kaj tudi raztrga,polomi. Nic novega,definitivno pa ne za si zivce s tem kvarit, ni vredno.

samo za statistiko – imamo en kvaliteten kovček iz trde plastike na koleščkih, ne vem, ali je Samsonite, Recaro, nakaj takega, skratka, kupljen za lepe denarce in kake 4 manjše iz blaga – 2 sta Samsonite, 2 pa kupljena v Sport 2000 za 20€ – vsi so približno enako rabljeni in vsi enako zgledajo, ne glede na znamko in ceno 🙂

se pa strinjam, da se je pač treba sprijaznit z načinom ravnanja s kovčki, prijaviti morebitno škodo ina zahtevati odškodnino oz. bolje zaščititi kovčke ali pa pač leteti v prvem razredu 🙂

vsekakor pa so vikendi preveč kratki, da bi si cela 2 dneva uničila zaradi poškodovanega kovčka, bodi vesela, da je mož doma 🙂

Tudi tukaj ti pripada odškodnina za nakup nujnih stvari.
Za avine je pa jasno, da morajo biti kovčki iz plastike, pa še tu pride do poškodb, pač prijaviš škodo in je. Nam se je že zgodilo vse, od poškodbe do zakasnitve, sploh ko greš iz enega na drug konec sveta.

A je to tista gospa, katere mož je šel z letalom na službeno pot in je s sabo vzel sendviče in sok?

New Report

Close