Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najina okna ostala v hiši njegovih staršev

Najina okna ostala v hiši njegovih staršev

Ko sva z možem še živela pri njegovih, je bilo v najinem stanovanju treba menjat okna in balkonska vrata. Cca 1800€..Takrat je tašča rekla, da nama bo kupila okna, ko bova zidala. Od tega je 5 let. Nas ni več tam, zidala ne bova. Tašča niti slišati noče o kakršnemkoli denarju. Naivna kot sem bila, nisem nič dala na papir. Mož se s tem noče ubadat. Meni pa ne da miru, da bi kar tako pustila teh 1800€. Lepo sva plačevala vse potrebne stroške, na kupu denarja pa tudi ne sedim. tožit se mi ne splača in itak je po 5 letih zastarano.

A mi je sploh kaj za naredit? Ta denar bi mi res prav prišel, glede na najemnino in vse stroške… nekaj pa bi bilo, no.

aha, stanovanje v hiši njegovih staršev pa vam je podaril Sveti Duh?
sta plačevala stroške ali tudi najemnino?

ah, ne, njegovi so dali stanovanje, vi ste menjali okna in plačevali vsak mesec elektriko in vodo, na 100.000 eur vredno stanovanje, ki sta ga imela v uporabi pa si pozabila….?

Se opravičujem za napačno poimenovanje. Takrat je bilo najino, nismo pa nič napisali. Kakšen predlog glede oken?

No, pa stanovanje je mogoče zdaj toliko vredno, po najini kompletni prenovi.

Si dala nova okna zaradi zahteve njegovih staršev? Predvidevam, da ne. Predvidevam, da ste hoteli tam živeti, pa se nisi razumela z njegovima staršema. Kot večina modernih snah. Predvidevam tudi, da si ti naredial marsikaj drugače kot je pričakovala tašča. Sploh, če sanjaš o tem, da bi jo tožila za 1.800 eur?! Brez besed res …

Prav je, da si se odselila, da ste se odselili.

Če bo dala denar je pa njena dobra volja!

Daj si prst na čelo in razmisli malo.
Sta plačevala najemnino? Koliko bi bila najemnina?

Midva sva živela v taščini hiši 3-4 leta, v svojem nadrstropju sva pobarvala okna in vrata, zbrusila parket, zrihtala kopalnico. Ampak nikoli nisem niti pomislila, da bi se mi morala tašča revanširati ali mi izplačati vložen denar in delo!
Pa nimamo polno rit vsega, mož s povprečno plačo, kredit za stanovanje, jaz sem pa vsako drugo leto nezaposlena, tako da bi nam tistih par jurjev zelo prav prišlo, ampak si ne mislim, da mi pripadajo!

Heh,tolk let nazaj,so bli verjetno XP-ji…kaj češ zdaj z njimi…naj se kr tašča matra… ;-))

Predloga kako do denarja nimam, ker se mi ne zdi prav sedaj tisti denar iskati. Kakorkoli je bilo vi ste okna verjetno menjali zaradi vaše potrebe. Mogoče tašča denarja niti nima oz. bi si ona oken ne menjavala. Ja jih pa izkoplite ven če te to tako mori.
Drugače pa počakajte na dediščino, mogoče boste dobili hišo in še okna.
Opusti to misel in škoda da si se že šla mazati napram družini s tvojo pogoltnostjo.

Okna sva menjala, ker je tašča tako hotela. Spodaj sta jih menjala in je hotela enako tudi zgoraj. Seveda na najine stroške. In ne, ne razmišljam o tožbi. Se mi pa zdi trapasto, ker smo precej ostalega vloženega v stanovanje tam pustili. In če nekateri omenjate najemnino – sva jo itak presegla z obnovo.

In sama je rekla, da nama bo vrnila denar, sedaj pa nič. Očitno niti bližnjim ne moreš verjet na besedo.

Ne verjamem ti, da sta presegla najemnino z obnovo! Če sta bila 5 let tam je to 30 000€ najemnine.

Sedaj nas že 2 leti ni.

Ne gre zdaj za to, koliko sta tam plačevali, ampak za nedržanja obljube/dogovora s strani tašče.


Ok. Koliko časa sta pa bila tam?

Si plačevala najemnino tašči in tastu?

Ne gre zdaj za to, koliko sta tam plačevali, ampak za nedržanja obljube/dogovora s strani tašče.[/quote]

Točno za to se mi gre. Ne drži se dogovora. Pa ni važno, če bi bili tam 10 let ali pa 5 let. Jaz se dogovora držim. Če bi vedela, da bo tako, oken ne bi menjala. So bila pa okna ob menjavi stara cca 45 let, lesena, razpokana, niso dihtala… Stroške pa sva plačevala tako, kot sta tašča in tast zdiktirala. Pri dogovoru glede stroškov nista hotela najemnine, sta pa točno rekla, kaj naj plačujeva.
Od zrelega odraslega človeka pričakujem, da se dogovora drži. Se pa zavedam, da bom ta denar lepo kušnila v slovo.

2 leti, pa te tisti denar še vedno žuli?

Oh, revca, ponoči ne spiš??

Vsaj pomit jih pojdi od časa do časa, da se ne bo tašča matrala.

Ne gre zdaj za to, koliko sta tam plačevali, ampak za nedržanja obljube/dogovora s strani tašče.[/quote]

Točno za to se mi gre. Ne drži se dogovora. Pa ni važno, če bi bili tam 10 let ali pa 5 let. Jaz se dogovora držim. Če bi vedela, da bo tako, oken ne bi menjala. So bila pa okna ob menjavi stara cca 45 let, lesena, razpokana, niso dihtala… Stroške pa sva plačevala tako, kot sta tašča in tast zdiktirala. Pri dogovoru glede stroškov nista hotela najemnine, sta pa točno rekla, kaj naj plačujeva.
Od zrelega odraslega človeka pričakujem, da se dogovora drži. Se pa zavedam, da bom ta denar lepo kušnila v slovo.[/quote]

Mene pa zanima nekaj drugega? Zakaj sta odšla iz njihove hiše, če sta stanovanje uredila? Sta bila tako ….?

2 leti, pa te tisti denar še vedno žuli?

Oh, revca, ponoči ne spiš??[/quote]

Res ne spim. Zakaj? Ker nimam za stroške, ker grem raje lačna spat, da imata otroka večerjo, ker tuhtam, kako naj se prebijem skozi mesec, ker…

Pa, če pustimo to ob strani. Vam je res vseeno, če ste se z nekom nekaj dogovorili – ni važno kaj, pa se ta oseba dogovora ne drži? Mi niti ne gre toliko za ta denar, bom že pregurala, saj sem do zdaj tudi. Gre se mi za držanje nekega dogovora. Jaz se svojih dogovorov držim.

Ne gre zdaj za to, koliko sta tam plačevali, ampak za nedržanja obljube/dogovora s strani tašče.[/quote]

Točno za to se mi gre. Ne drži se dogovora. Pa ni važno, če bi bili tam 10 let ali pa 5 let. Jaz se dogovora držim. Če bi vedela, da bo tako, oken ne bi menjala. So bila pa okna ob menjavi stara cca 45 let, lesena, razpokana, niso dihtala… Stroške pa sva plačevala tako, kot sta tašča in tast zdiktirala. Pri dogovoru glede stroškov nista hotela najemnine, sta pa točno rekla, kaj naj plačujeva.
Od zrelega odraslega človeka pričakujem, da se dogovora drži. Se pa zavedam, da bom ta denar lepo kušnila v slovo.[/quote]

kaj pa si se ti dogovorila? Da boš pri tašči zastonj stanovala??? In tega dogovora si se očitno držala!

Če ti je kaj v tolažbo, sem jaz ob ločitvi morala bivšemu podariti 20 jurjev. Pa si rečem, da je bila to nizka cena za svobodo.

Ta denar bi hitreje zaslužila, kot si porabila časa za tuhtanje o njem. 900 evrov na leto, 80 evrov na mesec, 20 evrov na teden. Šla bi spucat eno stanovanje, vzelo bi ti tri ure na teden. Sigurno manj, kot si zapravila za živčkanje okoli teh ubogih 1800 evrov. Že zdavnaj jih več ne bi bilo, če jih ne bi vložila v okna, in bi isto gruntala, kje za boga dobiti dva jurja evrov.

Nehaj s takimi mislimi, ker zastrupljajo samo tebe. Ja, eni ljudje se ne držijo dogovora, vprašaj tiste ljudi v Vegradu pa še kje, ki so imeli podpisano pogodbo, delali so pa zastonj.

Točno za to se mi gre. Ne drži se dogovora. Pa ni važno, če bi bili tam 10 let ali pa 5 let. Jaz se dogovora držim. Če bi vedela, da bo tako, oken ne bi menjala. So bila pa okna ob menjavi stara cca 45 let, lesena, razpokana, niso dihtala… Stroške pa sva plačevala tako, kot sta tašča in tast zdiktirala. Pri dogovoru glede stroškov nista hotela najemnine, sta pa točno rekla, kaj naj plačujeva.
Od zrelega odraslega človeka pričakujem, da se dogovora drži. Se pa zavedam, da bom ta denar lepo kušnila v slovo.[/quote]

kaj pa si se ti dogovorila? Da boš pri tašči zastonj stanovala??? In tega dogovora si se očitno držala![/quote]

V bistvu nisem zastonj stanovala. Plačala sem vse, kar sta zahtevala. Za olje sva vsak mesec dajala, pa nas je pozimi zeblo. Tast je peč zakuril nekje sredi novembra. Dol sta imela nekje 22 stopinj, mi pa 17-18. Pri starih oknih pa ob večerih nekje 14-15 stopinj.

Pa kaj bi še rada? Rekla je, da vama bo kupila okna, ko bosta zidala in očitno sta se s tem strinjala. Kot pišeš, pa zidala ne bosta – kaj bi zdaj rada od nje? In kakšen dogovor je po tvojem požrla? Mislim, eni pa res nimate vse pošlihtano v glavah. Po možnosti sta se odselila, ker ste se kaj skregali, zdaj naj te pa tašča izplačuje? Narobe svet.

no jaz pa te popolnoma razumem.
sicer sem sama vlagala v hišo svojih staršev…okna,streha,nova kopalnica…vse skupaj za 30.000 eur
in kaj zdej? ker se ne moremo razumet,…mož in moj oče…se bomo mogli na žalost preselit in ne bomo vidli nobenega denarja…
gre za veliko več denarja ampak nimam kaj..denarja kao nimata da bi nas izplačala….

no zdej kar začnite napadat če smo plačevali najemnino…ne nismo je . Plačevali smo za stroške in to je to.

New Report

Close