Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Špela Peternel – nateg z pozitivno energijo!?

Špela Peternel – nateg z pozitivno energijo!?

Ste slišali za Špelo Petrenel in njene session-e z pozitivno energijo? Kdo ima z njo negativne izkušnje? Jaz imam namreč brata ki je v teh sessionih in se je čisto spremenil – samo govori o energiji, kako se njemu ne more nič hudega zgoditi, kako bo uspel v življenju in podobne stvari. Mi je enkrat dal za poslušat in se mi zdi čisto pranje možganov, in tale Špela govori totalne bedarije. Ko sem to povedala bratu je totalno znorel, da jaz že ne bom čez Špelo govorila! Halo?! Je to bog al kaj?!! Seveda on za to poslušanje in pranje možganov plačuje mislim da 6 ali 9 tisoč evrov – res noro. Pa sploh nima nobenega denarja, tako da sploh ne vem od kje dobi. Bom hvaležna za vaše odgovore, predvsem pa želim izvedeti ali sem nora jaz ali brat?

Da boš lažje razumela, preberi tole temo.

http://med.over.net/forum5/read.php?181,6016399

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

še to, ne da je nateg, to pravijo, da je svetovni nateg 🙂

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]
nova
Uredništvo priporoča

Kriza je raj za mrhovinarje! Zdravilci, vedeževalci, prevaranti in tajkuni cvetijo.

Volilci Janše in oboževalci te Špele se mi zdijo na istem intelektualnem nivoju. Radi sledijo nategom brez najmanjše uporabe možganov.

Res ne morem verjeti to kaj sem prebrala in prilozenega linka? Strasno, da to obstaja v slo!! Kdo je pristojen organ za prijavo nekoga ki ti pere mozgane in manipulira z ljudmi? Ni mi jasno kaj in kako naj poem bratu da me ne Bo spet napodil?! Noro, to je res neverjetno kako se ljudi da prepricati v raze norosti. A ta 6emotions.com ima kaksne veze s to energijo? Je to ta SPELA peternel na tej strani Ki govori o neki bedariji space chapel? Kot da bi bila hudo zadeta!!

Ko bi ti šele vedela kako oprane možgane imaš ti, ups pa saj možganov sploh nimaš.

ali gre za ŠKOFJELOŠKO HOMEOPATINJO??”

Če te lahko kdo spravi na višji energetski nivo si to sam. Tako, da če nekdo počne to za take denarje potem je to definitivno nateg.

Vesna, kontaktirajte me, prosim, preko zasebnega sporočila, tudi sam razmišljam, da bi bilo potrebno nekaj storiti.

Pozdrav. No, da ne bo vse tako slabo, da ne bo lova na čarovnice.. 🙂 povem še kaj mojega. Z njo sem pred leti sodeloval, občasno še zdaj. Dejstvo je, da kar se tiče njene sposobnosti prevajanja energije ni nateg, res ima to sposbnost vrhunsko razvito. In res ti da pozitivno energijo. In res je bila draga, zdaj ni več. Zdaj računa cca 100 evrov na mesec za sešne, vsak dan in eden traja cca. eno uro. V primerjavi s kakšnim drugim svetovalcem, ki računa 60 evron na uro… ampak to je zdaj, včasih res ni bilo tako, so bile njene cene kar zasoljene. No, jaz vidim problem okol Špele čist drugje. Problem so njeni sledilci. Špela je z njim v kontaku zgolj skozi ta spletne sessne. Jim pove kaj o življenju, o zakonitostih življenja, vse ostalo je pa njihovo. Poznam nekaj teh, ki so mi prav fanatični, pogovor z njimi je pravzaprav nemogoč, vedna enaka retorika, vse stvari speljejo v “energijo”. Občasno poslušam Špelo, verjemte, da je njeno govorjene daleč od tega, kar govorijo nejni sledilci. Namreč ona ve o čem govori, oni pa očitno mislijo, da vedo o čem ona govori. Sem prepričan, da je ne razumejo oz. razumejo na razumski ravni, vendar tega ne morejo spravit v realo, ker enostavno nimajo te energije. Če nimaš neke določene kvalitete energije, pač tega istega nivoja ne moreš živet. Lahko pa govoriš o njem. Najvčeja iluzija duhvnosti je, da nekdo ki se ukvarja z duhovnostjo misli zase, da je daleč naokoli najbolj duhovno razvit in nedvomno poslan, da druge poučuje o modrostih življenja. To iz vidika opazovalca običajno zgleda, kot da slepi vodi slepega. Pri kakšnem njenem sledilcu sem včasih opazil, da je bil on v dialogu edini slep. Torej ja, Špela je v mojih očeh nedvomno mojster svojega dela, kar nekaj njenih sledilcev pa “bože pomozi”, kar nekaj pa jih je čist v redu in čist realno in pozitivno gledajo na svet. Torej nateguje se vsak sam. Jaz sem izstopil pred leti, ker ni bilo denarja, poslušal o tem, kako bo enrgija poskbela, ampak se kljub temu odločil, da grem…kdor je ostal, se je sam odločil tako… v končni fazi ni nobenga natega… je pa težko za bližnje tistih, ki so padli v lasten fanatizem…to pa verjamem.

lp babbli

Babbli, samo eno vprašanje. Na podlagi katerega kriterija lahko ocenjuješ (ti in kdorkoli drug), da ima neko (kakršnokoli že) sposobnost prevajanja energije? S čim si se o tem dejstvu prepričal?

Tudi sama sem bila na nakaj “sešnih” kamor me je na “izobraževanje” poslal direktor, vendar sem kmalu videla, da se s takšnimi bedarijami kot jih ta gospa kvasi, ubadajo le ljudje z nizko samopodobo, ki konstantno potrebujejo motivatorja, kar Špela tudi je. Je pa, kapo dol, odličen podjetnik. Še nisem slišala za nikogar, ki bi imel urno postavko čez 1000€ pa letne članarine čez 20.000 €. Nategovala je pa seveda tudi ljudi, ki so že sami sumili (obup!), da so več kot drugi in jih še dodatno hvalila kako so dobri in sposobni dokler jih ni do obisti obrala.

še to (lahko bi pisala celo uro)…na sešnih se je pa vedno izogibala logičnim kontra vprašanjem in te je kaj hitro utišala češ da motiš energijo ipd. Pripadnike pa vidiš že na kilometer z njihovim ukazanim “happy” obrazom.

lp

Spoštovani vsi udeleženci Špelinih sešnov in njeni oškodovanci. Moje osebno mnenje te Špele je, da je navadna prevarantka, in da še ne vem kako usposobjen in izobražen odvetnik, zdravnik, psihiater svojih ur ne računa 2000 eur, ona pa mirno za neke bedarije ki jih izgovarja in naklada toliko računa. Zanima me kje je tu poztivna energija o kateri toliko govori, pa taka prevarantka je?! Neverjetno koliko opeharjenih in zapufanih ljudi je pustila za sabo, ko jim je obljubljala boljše življenje. Kako Bog to dopušča če se ona predstavlja za boga? Mislim, da je žensko potrebno spraviti za zapahe in naj v zaporu kriminalkam razlaga za 5 eur/uro o pozitivni energiji in kje so fulale v lajfu da so tam kjer so.
Kot si ti povedal/a Babbli – to je fanatizem ubogih, depresivnih ljudi ki so pripravljeni zmetati tisoče evrov, da jim nekdo govori kako si lep in kako boš uspešen in bogat. Jaz se javim, da vsakemu ki pride do mene povem kako je lep in kako bo uspel v življenju – za to bom računal samo 5 eur. Verjeno se kmalu obogatim ker po vsem prebranem mislim da je v Slo veliko takšnih čustvenih revežev.
Pa zapomnite si – samo vi in nihče drug ne more vplivati na vaše življenje, srečo in uspeh. Vse ostalo je nateg – še sploh če je toliko denarja v igri.

Lp,
Tilen

Zanima me, če med te sledilce sodi tudi Alena Kavčič?

DA

Dejstvo pri tej zadevi je, da bi vas ne glede na to ali je špela ali alena,radi obrali do kosti. Materialno seveda.In, če radi kupujete slamo, jo imata ogromno. Rabite pa že za prazen žakelj veliko denarja.Verjemite, nam so hoteli pobrati vse. Lp

Pri njej ‘trenira’ en kolega, ki je že čist broke.
Kdor hoče zgubiti denar, enostavna rešitev je Špela Peternel. Obljublja kaj vse bodo ljudje postali, na koncu pa ljudje nimajo niti za živet. Fehatjo za denar povsod okrog za nekaj kar se itak ne bo zgodilo, same obljube, obljube, fenomenalne rešitve,……uglavnem bedarije do konca!!
Sram naj jo bo na kakšen način je pobrala denar od ljudi.

Lp

Zares in prav zares način, ki ga uporablja to podjetje ni vredu. Pravzaprav “to podjetje” ni nihče drug kot “Xena”, saj so ostali le slepci, ki sledijo čaru odlične manipulacije. Le ta je pripeljala ogromno ljudi do bankrota.. in še kam..

Ker vem da zaposleni non stop nadzirajo ta forum, ker vem, da bodo zaposleni kmalu na istem kot so “keš mašine (beri člani)” , postavljam nekaj vprašanj v njihov razmislek (tudi tebi Xena), da pobegnejo dokler ladja še pluje :

– Xena zakaj ne potuješ več? Je zmanjkalo ovac?
– Zakaj te zapušča vedno več “pripadnikov”? Obrani do kosti?
– Kaj je od tvojih obljubljenih besed, kje so dejanja? Še pomniš tako opevano besedo “responsibility”? (ta beseda mi odzvanja že zelo dolgo, vprašljiva pa je bila že takrat, ko za oddajo, ki je bila snemana na komercialni televiziji, nisi storila nič drugega, kot “rep med noge”, skriti se in predse potisniti plačance- beri odvetnike)
– Si dokazala milijone? Da, vendar skozi koga in na kakšen način? Plus dodatno vprašanje – kje so ti milijoni sedaj in ali je tak odnos zrcalo top poslovne ženske kot si praviš?
– Zakaj se voziš v bmw x5, mercedes G AMG, medtem ko tvoji “učenci” nimajo za kruh, kaj šele položnice.. pa ne pozabiva na vse dolgove, ki jih učenci imajo, tudi ti se ne plačujejo raznim “izposojevalcem” in tudi bankam.. Še pomniš, ko si govorila, da ” izposojati si denar je moderno in dobro!” Nekaj si pozabila veš- tudi vrniti je dobro in predvsem pravilno!
-Kdaj boš nehala ljudem postavljati “finančne teste”? Postavi se na ulico na planetu zemlja in pojdi na banko po kredit sama, ali pa skoči do kakega izposojevalca…
– Zakaj so zaposleni, konkretno “Satia”, znali le povedati recept za “kako še do več kredita na 1001 način” ter seveda po danem “finančnem testu” le klicati in klicati in klicati, če denarja ni bilo pravočasno na tvoji mizi?
-Za voljo vsega se je in se dogaja vse skupaj? Ljudje nimajo nič od tega, razen seveda velike finančne stiske ter vsakodnevnih manipulacij, da je vse ok in da imajo le test.. do kdaj bo trajal?
-Vedno si nam govorila, da če te zapustimo, ne bomo preživeli v tem svetu, da smo pogubljeni, še kaj hujšega se je našlo, pa ni za na odprto debato.. Zakaj si nas ustrahovala, zakaj si nam vlivala strahospoštovanje? Saj veš, da ima vsaka palica dva konca in tudi pri tako dolgi palici prideš na drugi konec.
– in še in še se najde, pa vendar se te ne prime, ker še vedno trobiš svoje izguljene fraze.. zakaj? Ego?

Ne da se mi več. Želim si samo, da zaposleni in ostali člani vidijo tudi drugo plat, ki se je žal ne da drugače predložiti kot takole.

Danes je čudovit dan. Velikonočna sobota. 🙂

Zakaj?

Ker se bi morali vsi vprašati, zakaj smo tako globoko zakopani v te naše težave, obremenjeni s tem da nam nekdo hoče nekaj slabega. Zakaj nas resnično kdo ne odreši vseh teh bremen, ki jih nosimo v sebi?

Teži nas to kako je urejena država, težijo nas finance, to da smo sami ali pa to da imamo partnerja in nas tam nekaj moti. Ljudi nenehni nekaj teži. Če imamo vse (denar, hiši, partnerja, otroke, zdravje), smo nesrečni. Če nimamo ničesar smo spet nesrečni. To je res narobe svet. 🙂 In povsod najdemo nekaj slabega, kjer se potem razvijajo prave debate. Vedno znamo vsi povedati nekaj slabega. Zakaj? Ker se v nas ob neki dobri stvari vedno pojavi neko vprašanje dvoma. Ste se že kdaj vprašali zakaj? Zato ker smo ljudje skozi vsa obdobja ko smo šli, doživeli neka razočaranja in to pričakujemo spet in spet. Vsi si želimo miru, ljubezni, sreče, ko pa pride priložnost za te stvari, vsi udarimo nazaj. Ker tako zelo ne verjamemo, da lahko le dosežemo vse dobro. Namesto, da bi aktivirali svoj drugi pozitivni jaz. Jaz, ki je manipuliran od teme tega sveta. Jaz, v katerem se skriva prava svetloba. Zakaj se ne bi enkrat za vselej odločili, da je dovolj tega, da padamo na ene in iste fore, kjer padamo v zamere, jezo, dvome in pričeli reagirati drugo plat. Tako ne bomo nikoli dosegli tistega kar vsi ljudje nenehno iščemo. Saj pravzaprav niti ne vemo kako je pa potem, če se s to svojo negativo spopademo in pričnemo aktivirati svoj pozitivni Jaz. Le kaj je tam? Je tam vse to kar nam govori Xena? Absolutno! Jaz in moja družina smo čudovit primer tega. Če bi vsi to počeli in živeli, kar nam nenehno podaja, definitivno ne bi bilo tega foruma.
Tako kot nam vsakodnevno perejo možgane preko medijev in tudi tam, kjer se nam to sploh ne zdi, dejansko na vsakem vogalu, nam DA, tudi energetski trening izpira možgane vsega negativnega, kar nas je do sedaj omejevalo.
Vsak lahko reši samega sebe. Ne tako da beži pred nelogičnim in neznanim, pač pa da gre preko vsega vidnega.

Sama sem že kar nekaj časa pri Xeni. In v tem času imam prečudovite rezultate. Ko pogledam svoje vrstnike, šele sedaj vidim da se dogaja točno to, kar nam je govorila še dve leti nazaj. Močan resnično močan preskok v vseh ozirih.
Kje?
Za družbeni pogled in »sosede« 😉 smo bili sicer super fajn poštimana družina, vendar znotraj pa ni nihče vedel kako je vsak izmed nas nesrečen in vse to se je že kazalo na zdravstvenih stanjih vseh nas. Z očetom sva si bila konstantno v laseh, 25 let smo se vsak dan prepirali, nobeno nedeljsko kosilo ni šlo mimo brez prepira. Moja mama je bila kot »cota«, za svoja leta totalno uničena. Spet, na pogled lušna in mladostna, vendar konstantno po zdravnikih, ki niso ugotovili NIČ! Tudi sama, polna nerazumevanja kaj je partnerstvo in spet zdravstvene težave, katerega vzrok zdravniki niso ugotovili. Finančno blokirani, vsi blazno nezadovoljni z življenjem. Danes družba ocenuje zadovoljstvo življenja v materialnih stvareh, ne pa v oziru kdo resnično mi smo.
Po dveh letih treninga s Xeno, za katero sem najbolj presrečna da sem jo lahko spoznala in da je meni in mnogim drugim pokazala pot v Pravo Življenje lahko rečem: Z očetom se nisva nikoli tako dobro razumela kot se danes. Pogovarjava se kot prava hči in oče. On poln nežnosti, mirnosti (prej pa ves živčen, tečen, nezadovoljen s samim seboj) in tudi popolnoma spontano opustil alkohol (prej je rad kaj popil). S tako ljubeznijo v očeh, kot jo vidim sedaj, je nisem videla prej v svojih 25 letnih!
Mama pri svojih letih, ko že nekateri razmišljajo kako se bodo upokojili, ima nove cilje, ki jih tudi realno spravlja v življenje. Polna je zagona, novih idej in popolnoma zdrava! Prej je imela veliko težav z rodili, sedaj popolnoma vse ok. Z očetom sta se nenehno prepirala in še kot otrok se spomnim mi je šlo to tako zelo na živce in se do njiju gojila pravo jezo.
Moje partnerstvo je polno mehkobe, prej pa bila vsa sitna in trda, za brezveze sem se razkurila. Skratka ni bilo ok.
Skratka, nas odnos v smislu sreče, sprejemanja eden drugega, resnični pravi odnos v komunikaciji med nami se je neprimerljivo spremenil. Nihče nikogar ne obtožuje. Tudi drugih ne. Ni praznih debat kaj je bilo in kaj je oni tam rekel, pač pa vsi polni zagona končno vidimo SVETLO prihodnost. KI je resnično svetla. Prej se nisem videla nikjer.
Presrečna, da sem lahko začutila to pravo ljubezen življenja. Presrečna, da smo kot celotna družina popolnoma zaupali Xeni in se na poti borili tudi s svojo negativo. Ko pa prideš in prebiješ ta zid negative, vidiš, da je VSE POPOLNOMA ČISTO IN ISKRENO. Samo ne smemo si dovoliti pasti. Res moramo pričeti živeti po navodilih naravnih zakonov. Ljudje, to je vse res. Poglejte, saj ko se vpišemo na faks, ki npr. podiplomski študj v Oxfordu stane 21.000 eur za eno leto, ti nihče ne zagotovi, da ga boš naredil. Zagotoviš lahko samo sebi, da se boš učil. Če se ne učiš, ga seveda ne boš. Zato pa potem ne smemo napadati, da študij ni ok, če se pa nismo učili.

Zaupajte življenju. Življenje je nekaj najlepšega. Življenje je res igra. In vse kar nam je nelogično je popolnoma logično na drugi strani. Tud kapital, ki ga vložimo. Nikoli mi ni bilo žal niti za cent! Pa ga nismo imeli v nogavicah…:) vse to se vrne. Vse! Življenje je lepo. Vse kar nas prepričuje v kontra temu NI RESNICA! Kako to vemo? Ja ker si nihče ne želi slabih stvari pač pa samo dobrih.

Sreča je na strani pogumnih. 🙂 Pošiljam vam ljubezen in radost, ker verjemite… svetloba je tu. Samo sprejeti jo moramo. 🙂

Katja9 , oz ti lahko kar recemo Xena, Satia, Petia ali kako drugo partizansko ime iz skupine pobiralcev denarja, puscanja zapufancev in okostnjakov za sabo.?

Ves, tako enostavno pa se ne da zakriti dejstev 😉

In iz dneva v dan prihajajo na plano nove in nove resnice.. Pred katerimi se ne da vec skriti..

Dan poln pozitive vracam tudi vam nazaj 🙂 spreglejte ze enkrat no..

jaz bi samo komentirala da mi je bila špela kot osebna zdravnica vredu še ko se ni ukvarjala s tem! me pa zanima če se je katera pri njej zdravila za panično motnjo ter kako poteka to ter ali učinkuje? hvala in lep pozdrav! pa mislim da vsi njeni bolniki ko je bila še v železnikih povejo da je bila dobra zdravnica pa nas gor ni obirala, bila je še naj zdravnica leta!

Ali je nekaj nateg ali ne, se da zelo hitro ugotoviti brez odvečnih besed: naredite to, kar Špela uči, pa vam bo takoj jasno, kaj deluje in kaj ne. Če hočeš vedeti, kaj je nogomet, ga moraš igrati. Če hočeš vedeti, kakšna je torta, jo moraš preizkusiti. Pa ni potrebno, da pridete na sešn. Vsak lahko preveri, kaj je pozitivna energija in se prepriča, ali je to nateg ali ne: Bodite eno uro samo pozitivni. Preženite in premagajte vse svoje negativne misli. Če vam uspe, samo podaljšujte čas. Isto pa lahko naredite v negativno smer, pa se potem odločite, kaj je boljše in kaj je nateg. Naše življenje je rezultat naše miselne naravnanosti – pozitivne ali negativne.
Naravni zakon pravi, da pozitivna energija prinese pozitiven rezultat. Vendar to ne pomeni, da pozitiven rezultat pride, če o pozitivi govorimo, ampak če jo živimo. In tukaj se pojavi vprašanje odgovornosti. Špela podaja znanje in ga odgovorno živi. Zato je uspešna. Ne more ga pa živeti namesto svojih učencev. Lahko nam podaja znanje, ne more ga pa namesto nas uporabiti. Tukaj se pojavi odgovornost vsakega posameznika. In resnica je, da je nekateri te odgovornosti niso sprejeli in zato nimajo dobrih rezultatov.
To je tako kot v pravi šoli: učiteljica lahko podaja znanje, ne more se pa namesto učencev naučiti tega znanja. Če učenci ne delajo nalog in se ne učijo, dobijo pač slabo oceno. In običajno je potem za to slabo oceno »kriva« učiteljica, a ne? Manjka samo še, da bi potem učenci rekli: »Matematika ne deluje. To je nateg.« Nateg za tistega, ki se je ne zna, ne zmore ali noče naučiti.
V tujini se šolanje plača. Precej drago. In kdo vam zagotovi, da boste uspešno zaključili univerzo in da boste v življenju uspešni? Nihče. To, kar uči Špela, je šola za življenje, ona pač računa šolnino. Za njo se odloči vsak sam. In tako kot v vsaki drugi šoli, tudi tukaj ni dovolj, da plačaš šolnino. Treba je delati, se učiti, to znanje uporabljati. In kdor znanje uporablja, ima rezultate. Kdor ne, jih nima. In tukaj moramo biti resnicoljubni.
Tudi jaz sem Špelina učenka. In tudi jaz sem vložila veliko denarja v to znanje. Pa sem pri tem popolnoma mirna, ker vem, kaj mi je prineslo in ker razumem, kaj delamo. Ne filozofiramo. Treniramo se v realnem življenju. Na realnih življenjskih rezultatih. Zato toliko bolj boli, če kdo pade. Ker gre zares. Ampak če ne bi šlo zares, bi bili fake tudi rezultati. Potem bi pa res šlo za nateg.
In zakaj še vem, da ni nateg? Zato, ker sem bila pred trenigom zelo šibka v zdravju, emocionalno nestabilna in nesrečna. Iskala sem večji smisel življenja. Po nekaj letih treninga pa sem zelo zdrava in polna energije in življenjske moči kot še nikoli prej. Zato, ker sem čustveno močna in stabilna. Razumem življenjske situacije in se soočam z njimi z veliko sigurnostjo, da bom vse rešila. In doslej mi je to tudi uspelo. Kljub finančnim testom. Ali pa ravno zaradi njih. Pokazali so mi, da varnost ni v denarju, ampak v tem, da sem živa in da imam znanje za življenje. Ker s tem vedno najdem tudi pot do financ. In to je resnična svoboda. S pomočjo finančnih testov sem se soočila s sabo in življenjem na način, kot se sicer nikoli ne bi. Odkrila sem življenjsko modrost in novo moč. Ko premagaš strah, prideš do resničnega miru. Vse ostalo je fake. Je pranje možganov. Lahko sem še bolj nazorna: ne glede na to, koliko denarja imaš, te je strah, da ga boš izgubil. In dokler te je strah, si pod negativno energijo. Če si še toliko govoriš, kako si srečen, je to fake in si pereš možgane. To dela celo človeštvo.
Jaz pa hočem resnično srečo in resnično ljubezen in mir. Vsakokrat, ko sem dala denar, sem od sebe dala tudi velik del svojega strahu in nerazumevanja, kaj je življenje. Odkrila pa sem nov delček življenjske modrosti. Zato sem zdaj toliko bolj mirna, srečna in zadovoljna. Delam na projektih, na katerih bom uresničila svoje potenciale in svoje življenjske sanje. Z novim znanjem in sposobnostmi, ki sem jih dobila s pomočjo Špelinega treninga. In samo vprašanje časa je, kdaj bo spet začel prihajati denar.
Hvaležna sem Špeli za znanje in vse teste. Če ne bi bilo tega, nikoli ne bi izkusila tako močne, resnične, brezpogojne ljubezni, miru in sreče, v čemer vidim edini smisel življenja. Ona je tista, od katere si sposojam vero, da tudi sama napredujem. Pri tem se pa počutim samostojno kot še nikoli prej.
Torej, če nagovorim vse razočarane bivše sošolce, sorodnike ali samo radovedneže, ki ste se znašli v tej zgodbi: Do resnice pridemo z iskrenostjo in z življenjsko modrostjo. Ne na osnovi »baba rekla baba kazala«, ampak na osnovi znanja in dejstev. In dejstvo je, da je Špela vrhunski energetski prevodnik in znanje, ki ga podaja prav tako. To vemo vsi tisti, ki smo v pozitivni naravnanosti vsaj enkrat sledili njenemu sešnu. Dejstvo je pa tudi, da znanje ne deluje za tistega, ki ga ne uprablja. Kakor vsaka druga stvar. In dejstvo je, da tisti, ki ste samo radovedneži, ne morete soditi nečesa, česar ne poznate iz lastne izkušnje. Dokler klevetate, ste v negativni energiji. In dokler ste v negativni energiji, je vsa vaša sreča, ljubezen in mir fake, samo navidezna. Ko boste dovolj močni, da si boste to priznali in ko boste pripravljeni priti do resničnega miru, sreče in ljubezni, je pa Špela Peternel zanesljivo najboljši vodnik na poti do tja.

ok, se bom oglasila še jaz, da povem svojo izkušnjo s Špelo Peternel…Dejstvo je, da če pogledamo realno, vidimo, da se na našem planetu nekaj dogaja-da je vse več ljudi pod raznimi pritiski, stresom, da se rušijo pozicije na področju odnosov, financ, partnerstva, bolezni..In če imamo ta čut in verjamemo v to, da nam življenje z vsakim dogodkom, okoliščino, problemom želi nekaj povedati, potem lahko prepoznamo, da tudi narava in vsi ti pritiski s seboj nosijo neko sporočilo.Lahko si sicer zatiskamo oči, toda slej kot prej puščica zadane tudi nas. In takrat, ko zbolimo, ko izgubimo nekoga, ko ostanemo brez službe, se začenmo spraševati zakaj jaz, zakaj se to dogaja meni, s čim sem si to zaslužil. Nekdo, ki ni resnicoljuben, ki ima že v osnovi pozicijo, da ne more sprejeti odgovornosti za svoje življenje, krivi seveda ostale ostale in rezultate pripisuje naključjem, nesreči, zlobi, nepravičnosti..Brez skrbi, danes je vsaj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}ljudi ki grejo po poti “lažjega” in se zaradi vseh obrambnih mehanizmov ne uspejo zazreti v svoje bistvo..

Tako lahko tudi v primeru Špele Peternel vidimo, da vsi ki so/ste obiskovali njene treninge, niso tja prišli pod prisilo, zato, ker jim je nekdo grozil, ampak preprosto-po svoji volji-ker so bili v situaciji, iz katere niso našli izhoda ali pa ker so čutili, da želijo v življenju uspeti.Sama sem bila žal med prvimi..Tu se ne bi strinjala s tem, da imajo vsi udeleženci nizko samopodobo. Iz izkušenj vam povem, da jih je bilo ogromno ambiciozih, z zelo visoko samopodobo, vero v to, da jim uspe. Kje pa se zalomi? To, da mi vsi globoko v sebi vemo, da nam pripada vse najboljše, da imamo veliko vero v mir, v ljubezen, srečo in konec koncev vase. To smo dejansko mi. Ker pa večina za sabo nima nekih fenomenalnih izkušenj, ker večini vsaj eno podorčje ne teče glado, pa hitro izgubimo sti s svojim bistvom. In namesto, da bi začeli delati na sebi, da bi začeli z generalnim čiščenjem svoje notranjosti, se raje pritožujemo, kritiziramo, razmišljamo, sodimo ipd. In v tem se izgubimo, smisel vidimo v reševanju obstoječega, cilj nam je, da bi se potegnili ven, nihče pa v teh pozicijah nima vere, da lahko popolnoma spremeni svoje življenje. Ampak enim uspe..vprašanje, ki je tu ključno, je ZAKAJ.. Zakaj pa se eni na naraven način otresejo neozdravljive bolezni, zakaj nekdo, ki berači lahko postane milijonar, zakaj lahko par, ki se ločuje, zopet v sebi prižge iskrice, zakaj imajo nekateri starši vrhunske, drugi pa tako problematične otroke, zakaj nekateri ljudje ne vejo kako bi realizirali vse ideje, ki jih imajo, spet drugi, pa ne najdejo nobene…Sama sem se pred leti odločila, da bom življenje posvetila iskanju odgvorov na vsa vprašanja, ki mi pridejo nasproti..In lahko rečem-hvala bogu, da me je porinil v to smer. Ja, dragi moji, tudi sama več let obiskujem trenineg pri tako “popularni” Špeli. In lahko rečem samo-hvala življenju, da me je pripeljalo do nje. Sama sem bila namreč v situaciji, ko me je vase posrkala depresija, ko mi nihče ni znal pomagat. In v nekem trenutku sem si rekla-pa saj to ne more biti bistvo živlnejna, ne verjamem, da sem se rodila za to, da sem celo življenje nesrečna, da se mi vse stvari v življenjuves čas podirajo..In ko sem začela delati na sebi, sem našla ogromno odgovorov. res je, vsi ti so skriti v nas. tako kot je omenil nekdo na forumu-ja, vsak si lahko sam pomaga…jaz bi dodala-če zna…jaz nisem znala, kljub temu, da sem se zelo trudila in imela podporo partnerja in staršev. In ko je nekdo vprašal-kako veš, da ima ženka energijo-preprosto-zato, ker jo začutiš..Meni so vsi želeli pomagati, vsi so me spodbujali, toda vse besede so bile prazne, nihče ni resnično verjel, da se lahko izmažem iz vsega, kar se mi je dogajalo. No, ko sem prišla na prvi trening, ko sem začutila da mi telo vibrira na drugi ravni, ko so po meni šli mravljinci in ko je z mano spregovoril nekdo, katerega besede so imele moč, nekdo, ki je zares verjel vame, me je to tako fasciniralo, da sem vedela, da se moja pot šele začenja…in ja, še vedno sem na treningih, še vedno se borim, vztrajam in se presegam-odpuščam svojo negativo, svoje stare programe, ki so me obnašali vsa ta leta in me vedno pripeljali na isto točko-nezadovoljstvo. moram reči-ni lahko, vmes se je marsikaj dogajalo, bilo je veliko nerazumevanja, obsodb, napadov..ampak..štejejo rezultati, končne postaje..in rečem lahko samo-definitivno imam v sebi ogromno vere, ogromno miru, sreče, razigranosti, povečala se mi je vizija, razumem, kaj nam da dober rezultat in kdaj smo potrebni še kake lekcije, spoznavam in uživam ob vseh skrivnostih življenja..Da ne gvoorim o tem, da je na treningih tudi partner, ki je s pomočjo razumevanja življenja postal popolnoma drug človek, ni več prepirov, ni več izsiljevanja, jeznih pogledov..In tu še brat, ki je preko treningov dobil veliko vere vase, ciljev, ki jih prej do 20ega leta sploh ni imel, srečna starša, pozdravljena bolezen..in ko ti starša rečeta-šele pri 50ih sva spoznala, kaj je življenje, se lahko samo nasmehneš in rečeš-Hvala Bog…Hvala za vso zaupanje, za vse priložnosti in moč pomagati tudi ostalim..Če mi je ta višja sila nasproti pripelajla prav Špelo, ok, če bi bila to sosedova Micka, tudi ok..Meni je pomembno samo to, da sem prišla do sem, kjer sem in da vem, da me čaka še ogromno dogodivščin, veselja, vrhunskih sposobnosti..

Za vse nejeverne tomaže bi rekla samo to-ne smete biti naivni, v smislu, plačam in potem mi ona to da. Ker potem gre tu samo za manipulacijo z denarjem in pričakovanjem koristi..Kdor si iskreno želi sprememb, sreče, miru, brez da bi tu vpletal finance, bo vse to dobil. Je pa tako, vse v kapitalizmu je ovrednoteno z denarjem, naša odločitev pa je, ali bomo to koristili ali ne..

Življenje želi iz nas narediti borce, in ogromno ljudi obupa tik pred ciljem..Če imamo resnično vero, točno vemo, da bo končni cilj fenomenalen. Ampak večje kot imamo ambicije, bolj moramo biti potrpežljivi in bolj redno trenirati..

Čudovit, nasmejan in ljubezni poln dan vsem:)

Drage moje in dragi moji!
Mislim da forum ni pravo mesto, kjer se razrešuje stvari. Precej me spominja na tisto zgodbo ko pritečeš k mami: “Mama, Jaka pa mi ne da igračke.” “Ok, vse bo v redu, samo rada se imejta!”

Forum na ta način pomeni samo kazanje s prstom in poskus blatenja. “Če mi ti ne verjameš, bom vsem povedal kakšen si”. Živimo v letu 2012 kjer se stvari rešujejo drugače. Če imaš resnico v rokah, te ni strah, se ne rabiš prepirat, ne rabiš pisat po zidu ali po forumih, se mirno pogovoriš ali pa mirno predaš v roke nekomu, ki se s tem uradno ukvarja.

Noben športnik ne more po koncu kariere obtoževati svojega trenerja: “Obljubil si mi, da bom svetovni prvak…”. Trener pa pravi:”Obljubil si mi, da boš treniral kot svetovni prvak”.

Ne glede na to kakšni zneski so v igri, sem prepričan, da so jih vsi ljudje plačali prostovolno in kot mi je znano podpisali tudi pogodbe. Nobenega drobnega tiska, skritih zadev, črno na belem, črnilo na papirju.

V vsakem poslu nekaj investiraš. Richard Branson je dejal, da 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} malih podjetnikov v prvem poslu propade http://www.youtube.com/watch?v=S_3Dj5GZJNc&feature=related . Ampak potem niso krivi kupci, poslovni partnerji, država,…. Krivo je neznanje. Potem se naučiš in greš naprej. Nikogar ne rabiš obtoževat.

Nekdo je nekaj investiral. Barabe so ga odrle. Halo? Barabe so v zlatarnah, barabe prodajajo drage avtomobile, drage počitnice, vile, da ne omenjam zgoraj Richarda Bransona, ki baraba načrtuje polet na Luno – za par 100.000 zelencev. Baraba on, ali pač jaz v tem trenutku še nimam načina da pridem do teh stvari. Bodimo iskreni!

Tudi če mislimo, da ne rabimo bogastva, naj ga ima tisti, ki misli, da ga rabi. Če hočemo biti sveti, pokažimo svojo svetost. Nobene potrebe pa ni, da hočemo nekaj dragega, nimamo sposobnosti in potem je nekdo drug, ki pa to prodaja baraba.

Kaj se toliko obremenjujete koliko kdo računa. “Mene bi bilo sram toliko računati” Potem pa ne računaj! In ne bodi ljubosumen, jezen, zavisten na nekoga, ki to dela. Zagotovo je razlog za vse to. In če nekdo plača, mora biti razlog zakaj je plačal. Zakaj je prepoznal, da je nekaj vredno. In če misliš, da si bil ogoljufan, imaš možnost reklamacije, pritožbe, obstajajo uradne poti. Lahko pa mirno stopiš do človeka, s katerim si v situaciji in se lepo pogovoriš. Kot človek. Kot svetlobno bitje, polno ljubezni in razumevanja.

Vsem vam želim vesele praznike polne novih prepoznav.

Nekoč je nek moder človek dejal: Če bi vsi, ki se pritožujejo, porabili ta čas, da se učijo iz situacije in delajo na sebi, bi bil svet že rešen.

New Report

Close