Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delavka na dopust za nego in varstvo otroka

Delavka na dopust za nego in varstvo otroka

Delavka je pokoristila 105 dni porodniškega dopusta.
Ali ji moramo obvezno omogočiti tudi vseh 260 dni dopusta za nego in varstvo okolja, ali lahko predlagamo, da ji omogočimo koriščenje 1/2, 1/2 pa naj koristi mož.

O svašta no.

ja predlagajte ji, odločila pa se bo sama, ne ?

nova
Uredništvo priporoča

okolja?
…res svašta – mislim,da je že sam tak kao predlog s strani delodajalca dovolj zgovoren (v neg. smislu)…
…to so zasebne njihove – družinske odločitve…
…se včasih vprašam, če imajo takšni delodajalci sami otroke ali so non-stop zabubani v firmah in ne poznajo drugega življenja in vse samo za kariero in denar četudi na račun lastnih otrok…me zanima če je tisti, ki bi to predlagal sam mogoče izkoristil celoten por. dopust in dop. za neko in varstvo otroka…ali bog ne daj da slučajno?

Uf, ni mi pa jasno, kako sta povezana dopust za nego otroka in tisti za varstvo okolja;)))?
Prav zabaven tiskarski škrat!

Vse kar ji pripada naj izkoristi,tudi če je za okolje,haha.Tebe bi pa morali okoli ušes,da bi dojenčku mater predčasno odvzel.

Tole je verjetno provokacija.

Predlagate ji lahko, ne morete je pa prisiliti v to odločitev. Če se odloči za koriščanje celotne porodniške (porodniški dopust + nega in varstvo = 365 dni), ji morate to omogočiti.

Za družino se običajno bolj splača, da je na porodniški tisti, ki ima nižje dohodke. Torej, če jo želite nazaj v službo, ji ponudite višjo plačo, kot jo ima njen mož. 😉

Lahko pa bo prišla delat samo za 4 ure na dan – do otrokovega 3. leta starosti ima to možnost.

V tem delu se moram popraviti. Sem pozabila, da je porodniška oz. plača pri negi in varstvu 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Potem sta finančno na istem, če je doma eden ali drugi. Razlika je le v izplačanih potnih stroškov in malice ter dejanski porabi za le-te.

New Report

Close