Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek letališče in prtljaga

letališče in prtljaga

Mož gre spet službeno v tujino z letalom in sem se spomnila na neljubi dogodek iz prejšnjega službenega potovanja.Takrat je šel prvič in je s seboj vzel 2 sendviča in nekaj fruktalovih sokov.In na pregledu so mu sendviče pustili,sokove pa zmetali stran.
Ali kdo ve,kaj naredijo s tistimi stvarmi?Ali si jih med seboj razdelijo?
Ali kdo ve kam romajo te stvari?

hvala lepa

Vržejo v smeti.

A tudi tisto,kar je original zapakirano?

nova
Uredništvo priporoča

Se ti mal hecaš, kaj? Že skoraj 10 let veljajo strogi varnostni predpisi in omejitev vnosa tekočin na letalo.

http://www.lju-airport.si/potniki-in-obiskovalci/nasveti-za-potnike/prtljaga?ID=898

Ali sigurno vržejo?Ja to je pa res preseravanje in metanje denarja stran.Nazaj npr.v avto pa tudi ne smeš nesti.Pa une sokove iz duty free-ja pa lahko neseš in so tudi fruktalovi.

zato pa ne grem na avion, ker ne smem pira nest gor 🙂

Bi malce logično razmišljala?
Za sokove, kupljene za varnostno kontrolo, v duty-free shopu vedo kaj je v njih. Nihče ni mogel zamenjati vsebine tetrapaka z recimo eksplozivom. Za tvojega, ki ga prineseš od bogvekje pa tega pač ne morejo vedeti, ne?
Se ti zdi, da jih spijejo? Ob predpostavki, da ne vedo stoprocentno kaj je v embalaži?

Denar mečejo stran potniki, ki ne upoštevajo prepovedi. Spoštovali bi red in predpise, ne poskušali pretihotapiti prepovedane prtljage (v tem primeru tekočine) in se denar ne bi metal stran.
A je težko razumet, da če je nekaj prepovedano je pač prepovedano?!? Pika.

Jap. To je preseravanje. V tem primeru preseravanje tvojega moža, ki raje meče v kanto kot, da bi upošteval zelo jasna pravila

Skoraj ne moreš verjet da nekdo tega še vedno ne ve, pa že leta in leta se povsod govori o tem. To je varnostni ukrep, saj se gre tudi za vašo varnost. Tekočino dajte v prtljago, ki bo šla v prostor za shranjevanje prtljage in do aktere med poletom nimate dostopa.

Brez zamere, ampak še ljudje, ki se niso nikoli peljali z letalom se tega zavedajo. Mislim, da to spada pod nekako splošno informiranost. Treba je spoštovati predpisana pravila, saj vendar ta morajo biti. Že tako je težko skrbeti za varnost

Zdaj pa razumem.Če bi imel sokove med oblekami bi bilo ok.Ne sme pa jih imeti pri sebi.Je tako?

A mi lahko prosim razložiš, zakaj za vraga sploh nosi sokove sabo?

Tako je.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Zato,da ima sploh kaj za pit.Tam je cel dan na sestankih,v hotel pride šele zvečer.in potem v sobi poje in popije kar ima s seboj.Hotel je samo z nočitvijo.Pa daleč naokoli nobene štacune.Hotel je pa bolj bogi .

In to naj ti verjamemo? Na sestankih ti vedno ponudijo vsaj kavo in sok. V vsakem mestu so trgovine, lokali, kioski.
Povej raje po pravici, da sta škrt in se vama zdi, koliko prihranita če vzame s sabo tisti sok.

Ne ga srat, to si uspela pogruntat? http://www.lju-airport.si/potniki-in-obiskovalci/nasveti-za-potnike/prtljaga?ID=108


In to je slovenceljski poslovnež!! Ki z sokovi in sendviči po svet potuje! Sej se nam morjo res tujci smejat ! Na glas, kar valjajo se od smeha!
In ti, ki in če provociraš, dej nehi no ! Če je pa res, pa fuj in fej!

Žal ni poslovnež,ampak eden od zaposlenih v neki slovenski firmi.Pač se dela tudi v tujini in morajo tudi tja.Ne zgledajo pa povsod sestanki tako kot npr.v parlamentu.Ponekod samo flancajo 5 ur,pa nič ne dajo za pit.Sploh ,če je sestanek o ne vem mašinah,strojih itd

Tudi, če jo hotel samo z nočitvijo ima sigurno vsaj bar, če že ne restavracije, pa kakšen avtomat se tudi najde. In v vseh pisarnah imajo balone z vodo, če že ne kave in sokov.

Meni se tudi zdi smešno, saj res ne poznam nikogar, ki bi se tako brezskrbno obnašal in mislil, da lahko na letalo nese vse kar mu srce poželi. Saj je tudi količina prtljage omejena, kar pomeni da ne smemo vzeti s sabo pol stanovanja.
No priznam, da se je tudi naši družini nekaj podobnega zgodilo, vendar po nesreči. S hčerkama smo šli na letališče Treviso, do tja je kar nekaj vožnje in sem jima s sabo v male nahrbtnike dala vsaki po dva mala sokca. Ena je spila oba, ena pa je enega pozabila in zaradi moje nepazljivosti smo res šli na carino s sokom v nahrbtniku in tam so nam ga vzeli. Sem se pa takoj zavedla svoje napake in se opravičila, pa tudi oni so ravnali zelo korektno. Vem pa, da sem storila napako in je bilo to le zaradi moje pozabljivosti. Ne razumem pa tega, da se nekdo jezi, ker so mu kao neupravičeno odvzeli osebne stvari. Pa saj letalo ni avtobus, greš tudi v drugo državo in ne samo nekam po Sloveniji. Tudi vsi varnostni ukrepi so včasih premalo.

Joj ste pa tudi ene nesramnice no.
Moj mož je šel tudi po dolgih letih z avionom nekam službeno in tudi ni vedel, sicer je debelo gledal, ker so mu zasegli kremo in šampon, ampak midva sva se potem smejala, sem mu rekla, da dobro da ni imel kakšne drage kreme ali kakšnega parfuma…

Meni sicer že dolgo nazaj, ampak niso ničesar zasegli, pa sem imela kup krem, krem za sobčenje, šamponov, parfumov itd. Če ne spremljaš tega, pač ne veš.

Pa tudi to meni ni nič čudnega, da si je vzel s seboj. Ja v današnjih časih pač moramo bit bolj škrt, ker je res kriza.
Res ste čudne, ja firme včasih so res dajale (ni da ni), danes pa ni več tako, čisto komot ostaneš lačen in žejen! Edino pri južnjakih je še vedno ona ista: ko prideš te gostijo od spredaj in od zadaj (odojek, jagnjetina, pijača, skratka vse ni da ni), ampak avstrijci, nemci pa niso taki – nihče ti ne bo nič ponudil!!!

Ne sekiraj se, sedaj vseta kako in kaj in pika.

No sedaj sem zvedela kar me je zanimalo.Mi je pa žal,da je toliko ljudi napetih in živčnih.Uživajte raje ,poglejte ven v ta prekrasen dan.Smejte se in pustite živčnost.

Lep dan vsem skupaj in še 1x hvala
🙂


Madona, kakšne može imate. Kaj vendar delajo, da jim na poslovnih sestankih tudi čaja/kave/vode ne ponudijo? A to naj bi bili poslovneži! Ki po svetu letajo in posle sklepajo in še za sok in sendvič nimajo! Joj, boga država, boga !

V prtljago,ki ne gre direktno “nad glavo” lahko nese s seboj hrano in pijačo. V ročno prtljago pa ne.

N

Trikrat letno sem službeno v Franciji, Italiji, Angliji, Nemčiji, Avstriji, Madžarski, Romuniji in Bolgariji in čisto vedno mi na sestankih povsod ponudijo kavo in vodo ali sok.

New Report

Close