Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako sem preživela lanski dopust v Španiji..

Kako sem preživela lanski dopust v Španiji..

…lansko poletje. Zaželim si dopusta malo drugače. Naveličana hrvaškega in italjanskega morja, se odločim, da grem letos na dopust v Španijo. In pika.

Pregledam vse agencijske ponudbe. No can do. Preveč za kar ponujajo. Ne izgubim upanja.

Prvič v življenju mi moj “control freak” karakter prav pride…če pa kaj obvladam je to organizacija. Grem na net in poiščem najcenejši apartma na Costa Doradi za 4 osebe. Kar najdem me dejansko prilepi na stol. 40€ na osebo za 1 teden. Dvakrat preverim če je res. Skeptična, apartma vseeno rezerviram.

Prečekiram Ryanair in Easyjet po dolgem in po čez. Moja najljubša avio prevoznika, ki sta mi kjub mojemu malo slabšemu finančnemu stanju v zadnjih letih omogočila, da sem obiskala že velik del EU. Tudi tokrat me Ryanair ne razočara. Benetke-Španija: povratna 30 €. Hvala Ryanair!

V 1 uri imam rezerviran že skoraj cel dopust, praktično iz naslanjača.

Že letim! Polet traja dobro uro in pol. S sabo imam malo več denarja kot navadno, saj v Španiji še nisem bila in pričakujem, da so cene zasoljene.

Prispemo na destinacijo. Dobimo ključe od apartmaja. Apartma je…lep.

Zalušta se mi lazanje. Gremo v prvo spodobno restavracijo, v bližini apartmaja, 250m od morja. Plačam 4€. Wau. Hočem še sladoled. 3€ kepica. Kaaaaj? Do konca dopusta jem samo še trgovinske sladoledne lučke.

Ker smo ravno na glavni promenadni ulici, skočimo še v trgovino, da nakupimo nekaj pijače in hrane za večerjo. Razlike v ceni v primerjavi s Slovenijo ne opazim, zato smo malo crazy in pokupimo pol trgovine. Hec. Moj naredi za večerjo piščančje tortilje, ki jih pojemo na terasi apartmaja. Njami.

Drugi dan se zbudim srečna in prva stvar, ki mi pade na misel je, da ni komarjev.

Grem na plažo. Plaža je takšna kot na slikah, ob 10. zjutraj še napol prazna. Povsod je mivka, tudi v morju, kar je pravo olajšanje za moje očutljive podplate. Okoli 12.ure postane vročina nevzdržna. Grem v prvo trafiko in kupim en senčnik za…5€. Hahah. Definitivno vredno nakupa. Nadaljnih 7 dni uživam na plaži pod svojim rdečim dežničkom, v trgovini nasproti plaže pa si nabavim še 3-litrsko Pino Colado za 2 €.

Tretji dan dopusta se naveličam ležanja in se odločim za en izlet v bližnje arheološko mesto. Pojma nimam kaj naj naredim in kam moram iti, zato vprašam za pomoč v trafiki, kjer me Španci opremijo z informacijami. Odločim se, da grem z regionalnim avtobusom. Vožnja traja pol ure in povratna vozovnica me stane…90 centov. Pretty cool, si mislim. Mesto me prevzame. Kako živo, z energijo nabito mesto. Neverjetno. Ogledam si kar nekaj znamenitosti in na moje veliko začudenje nikjer ne plačam nobene vstopnine. V apartma se vrnem šele v poznih večernih urah.

Drugi dan se zopet posvetim plaži, zvečer pa… fuzbalu. Ja tako je če si v Španiji. Sedim v gostilni ob glavni promenadi, kjer moj in ostala moška španska populacija bulji v flat screen in navija za Barcelono. Na mizo pred sebe dobim pivce, oziroma raje pivo, ker mi ga prinesejo v 5L kozarcu. Plačam 2€. Pivo je dobro in pred polčasom začnem navijati še jaz. 🙂

Ja, kako hitro čas beži, če je lepo. Predzadnji dan smo že vsi malo nejevoljni, ker bi ostali še kak teden…ali dva. Hahah. Večino časa preživimo na plaži, v bližnji trafiki si kupimo še odbojkarsko žogo za 1 € in do večera igramo odbojko v morju. Do stojnic raje ne gremo, vse rdeče opremljene z znaki “Saldo, saldo”, se bojimo, da bo kovček premajhen, če kupimo še samo eno samcato stvar.

Ko sem končno doma, ugotovim, da sem v tem tednu doživela najcenejši in najboljši dopust do sedaj.

No letos pojdi pa na malto. TO je bil pa meni najcenejši in najboljši dopust 😀

vraga, saj vem, da je Španija zelo ugodna, ampak 40 eur za en teden?
Mi poveš prosim, kje na netu si našla to ponudbo?

Hvala

Saj včasih čovek res naleti na tako ugodne ponudbe.
Moj najugodnejši je bil 44,000 takratnih sit (l.2005) na Gran canarii- let+ hotel in l.2006 Puerto plata, Dominikana za 144.000 sit, 15 dni ultra last minute. Hotel 4*

A lahko poveš, na kateri strani si iskala apartma?

Ja, tak je ful fajn… v lastni režiji. Obožujem take dopuste. letos greva s sinom na ta način v Anglijo oz. po Angliji, že gledam malo kak pa kam :).

Fajn, ti privoščim.
Zame ni dopusta, če je tam mivka. Fuj.

Fajn, zanimiva tema za napisat knjigo, bi jo brala:)

Pivo v 5-litrskem kozarcu? In samo 2 €?

fopanje, nič ne verjamem

pina colada 3 litre samo 2 € ??? sorry, vse verjamem, samo tega pa ne!!!

Večino lahko potrdim, lani smo bili na Costa Blanci, južno od Valencie – vsa vzhodna španska obala je polna apartmajskih naselij, mi smo konkretno apartma našli na strani http://www.spain-holiday.com, cene za apartma za 6 so za junij 290€/teden, v juliju in avgustu pa 360€. Apartma nov, z novo opremo, glede kakovosti pa samo tri stvari: miza in stoli na balkonu so leseni, ne plastični, kavči so usnjeni, TV pa LCD z DVD playerjem 🙂
Leteli z Ryanairom iz Trsta v Valencio, povratna karta 50€/osebo. Tam potrebuješ avto, rent a car za 12 dni 180€ (hyundai i30).
Kot uporabniki apartmaja v tem naselju smo dobili ključe 3 bazenov v neposredni bližini, na plažo smo se vozili z avtom – na razdalji 5 km imaš plažo kakršno hočeš: skale, kamenćki, mivka, urejeno ali divjo.
Hrana v restavracijah kot pri nas, ampak ceneje kot v Ljubljani ali na obali, v trgovinah veliko cenje kot pri nas. Za pijačo sem pa pozabila cene …
Tako da kar pogumno, svet je velik in lep 🙂 kar vprašajte, če vas še kaj zanima

No, tole sem spregledala…Piva v 5-litskem kozarcu pa ne dobiš niti na oktoberfestu. Nabijanje na kubik. In gledanje fuzbala – klubi imajo ponavadi poleti pavzo, ker je konec sezone. Pa rada bi videla, da ima ryanair v glavni sezoni tako smešno poceni karte. Lažnivka.

Ja, enih par podatkov je čudnih ja hehe. Po 3l Pina colade si natreskan z drisko 🙂 Da ne omenjam kaj se ti dogaja po 5l piva, dvomim, da kje take doze točijo za eno osebo ali par :D. Mi, ko gremo pit z družbo naročimo 5l žirafe al pa so tota familija res pravi alkoholiki haha :).

Resnicno al pa ne… zanimivo branje 🙂

Se strinjam!

Oj,
to so pa super informacije, tudi mi planiramo Španijo, pa sem kar nekako nezaupljiva do tega, da bi vse opravila po netu. Lahko prosim poveš, ali ste imeli app. na obali, kaj več o tem, kaj je bilo na dosegu peš in kaj z avtom, skratka še kakšno podrobnost o vaši lokaciji, razdalja letališče-app, na kaj je še treba biti pozoren itd. Vsi ostali nasveti pa seveda tudi dobrodošli, tvoje mejle vedno rada preberem. Hvala, lpB

No, tole sem spregledala…Piva v 5-litskem kozarcu pa ne dobiš niti na oktoberfestu. Nabijanje na kubik. In gledanje fuzbala – klubi imajo ponavadi poleti pavzo, ker je konec sezone. Pa rada bi videla, da ima ryanair v glavni sezoni tako smešno poceni karte. Lažnivka.[/quote]

Na nogomet se pa ne spoznaš najbolje. Večina (slabših) klubov ima pavzo, eni pa igrajo pokale.

Konkretno Barcelona je lani v avgustu igrala 7 tekem, julija 2 (torej frej v začetku julija), v septembru pa še več. Moj gleda vse in zato vem.

Ne poznam pokrajine, kje je bila avtorica. Sem pa bila tam kjer omenja mama283136 . Odlično!

Hvala ti za ta prispevek. Kako lepo je, ko nekdo pove kje te ne odirajo toliko, kot v naši okolici!

Itak da ji verjamem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ker imam tudi sama podobne izkušnje! Je pa res, da ji merske enote ne ležijo najbolj in sem prepričana, da je mislila 5dl piva in 3 dl pina colade. To bo pa že držalo!

Mi smo pa lani na Tenerifih pili pivo za 1 EUR. In to 0,5 l. 🙂

Živjo,

tole se sliši super. lahko še kaj več informacij? kdaj ste rezervirali letalo in vse ostalo? kar ne morem verjeti, da je tako ceneje od hrvaških apartmajev.

Zdaj sem ti pa folž. Sem bila že večkrat v Španiji in prišla skozi mnogo, mnogo, mnogo dražje.
Eh, se bom pa v bodoče bolj pozanimala.

Itak ta post če nič drugega pokaže,ko nekaj želimo lahko dobimo samo treba se je pozanimati, iskati in biti iznajdljiv in seveda biti vsaj malo razgledan. In misliti s svojo glavo ;-).

Drugi ki jamrajo kako je vse drago in da se nikjer nič ne najdi….. pa itd….so samo lljudje, ki hočejo, da jim drugi vse napišejo, da potem šele lahko sploh kaj izvedejo. Do tačas pa jambrajo in se smilijo sami sebi.

Odloči se, kaj sploh želiš povedat. Prvo rečeš, da je treba biti iznajdljiv in najt stvari. Pa nekdo prosi za informacijo. In ga obtožiš, da samo jamra in se sam sebi smili. A se ti ne zdi, da zgolj hoče neko uporabno informacijo? TUdi to je namreč iskanje informacij …

Lep pozdrav še enkrat. Bom poskusila na hitro odgovoriti na zastavljena vprašanja. Španija me je resnično tako prevzela, pa ne samo zaradi realnih cen, da sem se odločila, da ne prestopim več Hr meje. V Italiji je tudi lepo, seveda, ampak je drago,drago,drago. In tudi tja verjetno na “morski”dopust ne grem več.

Na dopust že od nekdaj hodim v septembru, tako da tiste, ki ste ugotovile, da nisem bila v top,TOP sezoni imate kar prav. Sicer pa mislim, da je september v Španiji super mesec za sproščujoč dopust. Gneče ni nikjer, vročina je že nekako znosna, čeprav je še vedno zelo vroče, morje pa…toploooo.

Tisto 5l pivo je 5dl pivo 🙂 My bad.

3-litrska Pina Colada pa je dejansko 3-litrska Pina Colada. V trgovini se jo da namreč kupiti v veliki plastični embalaži. Zgleda pa približno tako, kot pri nas embalaža za mehčalec. Še zdaj mi gre na smeh ko se spomnem kako sem sedeča sredi plaže, kar naenkrat dobila občutek, da pijem….Lenor.

Letalske karte sem rezervirala 1 mesec pred odhodom in verjamem, da sem imela tudi malo sreče, da sem jih dobila tako poceni. In to celo 4. Letos nameravam imeti isto srečo! 🙂

Apartma sem rezervirala preko: Booking.com. (vedno tukaj rezerviram. Postopek je zelo enostaven in najcenejši apartmaji/hoteli se dobijo ravno na tej strani. ) Pomaga pa tudi, da se na dopust npr.odpravite s prijatelji. Apartmaji za 2 so navadni dražji kot apartmaji za 4 ali 6. Vsaj za Španijo to še kako velja. Ker velikorat cena za manjši apartma ni kaj dosti nižja kot za večji apartma. No mi2 sva itak že od vsega začetka dopust planirala s prijateljskim parom.

Verjamem, da niso vsi ljudje za takšen dopust, tudi jaz sem do pred kratkim za sebe menila, da nisem. Ampak je vse precej enostavno.

Moj namen ni spreobrniti mišljenje drugih, niti se norčevati iz drugih, enostavno včeraj sem gledala fotke iz dopusta in se spomnila vseh občutkov, predvsem pa tistega, ko sem končno odkrila, da ni treba biti bogataš, da si privoščiš super dopust.

New Report

Close