Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ODHOD V AVSTRALIJO

ODHOD V AVSTRALIJO

stara sem 38 let. imam družino. sem dipl.ekonomist, delam kot finančnica in računovodja.

znam aktivno angleščino.

in veste kaj? vsega imam poln k….in bi takoj odšla v Avstralijo, lahko tudi za čistilko, sobarico….

pobrala bi družino, (no vsaj otroka, in odšla).

pa ne vem kako se lotiti zadeve. imate kakšno informacijo kam se sploh kot prvo obrniti? potem bo zadeva že zalaufala, samo prvi kontakt je najtežji

Evo, še ena družina, ki intenzivno razmišlja o odhodu.
Gremo skupaj?;))

Lepo se imejte in srečno pot!


Ena takole neiznajdljiva, ki niti na MON-u ne najde drugega foruma, v katerem vse piše o tem, kako in kaj, res ne bo mogla računati na selitev tja dol! In ja, čakajo take z ekonomskih faksom, čakajo! Iz prve roke vem!

Imam sorodnike v Avstraliji in povem vam, da je Avstralija zakon, tako iz prve roke.
Moja teta, ki živi tam, ima V. st.izobrazbe, na teden zasluži 700 dolarjev, ima hišo z bazenom, in vse drugo kar paše zraven. V Avstraliji več kot 8 ur na dan ne dela skoraj nihče!
Dela pa od 6-7 ur na dan, vikende je prosta.

Baje je boljse na Novi Zelandiji .

Predlagam, da preden se odločite za selitev v Avstralijo, da si oditete pogledat kam se odpravljate.
Avstralija je krasna, ampak tako zelo drugačna od Evrope- zelo pomebno je kam se človek odseli, velika razliak je ali odideš v Sydney ali Perth… razdalje so ogromne, vremenske razmere drugačne, pokrajina se ne da primerjat, razdalje za povrečnega Evropejca neverjetne.

Začetek je težak kjerkoli, tudi tam se ne cedita le med in mleko. Nimajo vsi bazenov, vil kljub temu, da je standard visok, veliko je lesenih montažnih bajt,pajkov in ostale male golazni.

Po eni strani je raj na zemlji, od vsega so tako odmaknjeni, vsi so priseljeni, zgodovina stara komaj 200 let.
A ne vem zakaj, ko preletim Alpe in začutim majhnost Evrope se počutim doma:)

Čist tko, by the mimo, Avstralija je manjša od Evrope. Je pa res tako redko poseljena ( z izjemo določenih območij), da marsikje traja dosti časa, preden prideš od enega naselja do drugega.

Ne znam angleščino – bi pa šel iz te jebene slovenije ( imam pa izkušnje z delom v tujini – Nemčija, Slovaška, Irak)
ali je kaj upanja – IZ PRVE ROKE
lp

ne mislim geografske majhnosti, ampak ta občutek bližine, poseljenosti, ko letiš z letalom v Evropi 45 minut preletiš tri države, ogromno mest… ko si v Avstraliji- premaguješ ogromne razdalje brez življenja brez ljudi.

Ali se nameravaš vrnili v SLovenijo?

Moj stric je tam že 40 let in je rekel, da tudi slučajno, tudi pod razno ne bi prišel nazaj. Pa ima tu ogromno žlahte in v Avstraliji nima otrok.

Evo, še ena družina, ki intenzivno razmišlja o odhodu.
Gremo skupaj?;))[/quote

tudi ni razmišljamo o tem. gremo :)))

Vsem vam, ki ste mlajši privoščim, da poskusite kaj novega in si izboljšate življenje, saj tu pri nas je res beda, sploh za mlade. Jaz sem že v letih, zato zame ne pride v poštev, če bi bila pa mlajša, pa ne bi razmišljala niti minute in bi intenzivno delala na tem, da grem.

V kolikor sem prebrala, v Avstraliji delajo zato, da lahko živijo in ne živijo zato, da lahko delajo. V normalnem (8 urnik) zaslužijo toliko, da normalno preživijo, kar pomeni, da si lahko privoščijo stvari, ki niso nujno potrebne za preživetje in ne kot pri nas, ko se gara cel dan, pa ne moreš niti preživet čez mesec. Katastrofa.

Da se ne menimo, kako je vzdušje drugačno, ljudje sproščeni in nevoščljivi. Skratka pravljica, če imaš sanje in jih lahko tudi uresničiš.

Bila sem v Avstraliji in povem vam-ne odlašajte mladina!!!

Vprašala si, kako začeti?

Najlažje vam bo, če imate v Avstraliji že kakšne sorodnike,prijatelje, znance, ki bi vam pomagali pri iskanju službe in stanovanja. Najhitreje bi prišli do delovne vize, če za njo zaprosi kar avstralski delodajalec, kar pa pomeni, da bi morali najti službo še pred odhodom.

Če ta opcija ni možna, pa vam verjetno ne preostane nič drugega, kot pa to, da se obrnete na agencije, ki urejajo vso dokumentacijo za selitev. Mislim, da v SLO obstaja ena, ki ureja selitve izključno samo v Avstralijo. Je pa treba seveda plačati.

Mislite da je pri 40+ letih prepozno za odhod?

pa sebe pustite doma, problem je v vas samih. Kdor sreče ne najde v sebi jo tudi drugod zaman išče. Kronični nezadovoljneži, zato pa je tako v SLO!

Mah pejte, pa tam ostante, mogoče bo ostalim boljš brez vas!

Predvsem pa nam bo bolje, ker tebe ne bo tam:)))

Kot z vsako drugo stvarjo, je tudi pri popularizaciji emigracije enak problem: ko začnejo to početi tudi vaši znanci in sosedje, potem je velika verjetnost, da je vlak priložnosti že odpeljal.

Na splošno glede emigracije pa je tako: ko so enkrat zraven tudi otroci, se ves napor podeseteri. To jemljite v obzir. Vstopnica pa je itak delovna viza, ki se jo ponavadi dobi tako, da mora podjetje zaprositi zanjo (ne vem, če je to res za Avstralijo, ampak lahko zagotovim, da je tako za ZDA). Kar pomeni, da se je izjemno pametno za službo zmeniti že vnaprej. To pa ni tako preprosto kot se sliši, ko imaš enkrat družino in obveznosti. Ko si sama je lažje, greš tja na turistično vizo in ‘ribariš’, tako da ni vrag, da se ne najde kakšno delo.

Izjema so tisti, ki so res dobri v svoji stroki (in znajo to dokazati z referencami, rezultati) ali pa seveda tisti, ki pridejo noter s pomočjo poroke ali drugih sorodstvenih povezav.

Glede agencij in podobnih posredništev: poskusite lahko, zakaj pa ne. Meni sicer tak način ne diši (da se nekaj ureja na daljavo, pri čemer je vse bolj ali manj mimo tvoje vednosti), ampak verjamem, da je možno.

Jaz sem pa mlada upokojenka,hvala bogu rečem…..
Takoj bi šla v eno od azijskih dežel,sej je baje zelo poceni,tam bi živela ko lordinja

Ne glejte vsega čez rožnata očala in tisti,ki imate informacije iz prve roke….napišit tudi kaj iz slabše strani življenja v Avstraliji.Malo drugače je ,če si tam na počitnicah ,kot pa če se preseliš in delaš. Kot prvo iz prve roke je to,da tele hiške z bazeni na obali ,ponavadi niso lastniške,ker je tam zelo malo lastnikov hiš kot posameznikov.Niso navajeni kulture bivanja na enem mestu celo življenje kot mi slovenci.Veliko je selitev in posledično iskanja novih služb.Polek tega je tudi psihološki vidik malo drugačen ,kot si predstavljate.
V preteklosti so slovenci že veliko potovali s trebuhom za kruhom po svetu in tisti,ki so ostali tu so jim zavidali. Tisti,ki so šli s trebuhom za kruhom,velika večina,pa tudi nazaj niso mogli,ker so vse prihranke porabili in tudi med in mleko se jim nista cedila.Ravnbo tako životarijo tam ,kot so tukaj.Je pač življenje tam drugačno in več košta.
Tam imam brata že 20 let,pa nisem nikoli nič pričakovala od njega.Doma imam podjetje in kadar grem na obiskv Avsralijo,se mi zdi ,da bi mu mogla še kaj nest od tukaj,ne pa da bi on kaj meni dal. On je bil v celih 20ih letih doma 3 krat ,medtem ko jaz sedemkrat na obisku.

Ne bodite naivni.Ne prodajajte svojega premoženja in ga ne zapravljajte v tujih deželah.To lahko naredite tudi doma.In če ta denar vložite v svoje podjetje ,vam bo boljše kot na tujem.

Sploh če imate podjetje in tako popolno znanje jezika in pravopisa:)

Brez da prodate svoje imetje in dokazujete z bančnim računom, da doli ne boste reveži, vas v Avstraliji ne bodo marali. In zahtev in birokracije je abnormalno!

če si mlada upokojenka sploh ne vem kaj delaš še tukaj, če imaš željo po Aziji??? … saj imaš vendar stalni dotok denarja.

kupi si avio karto in odleti v eno od večjih azijskih mest …. po moje je še vedno najbolj na izi Bankok, tam pa začni raziskovat in po parih mesecih ti bo bolj jasno kje si in ali želiš tam ostat.

ko si enkrat tam vidiš, kako na izi so tam in kakšni komplikatorji smo evropejci … tam imaš ogromno guesthousov vseh cenovnih rangov kjer spiš, neskončno število restavracij, pravtako vseh cenovnih rangov kje se prehranjuješ in … raziskuješ 🙂 … garantiram da prideš na dan čez s 5-10€, brez stiskanja, vključeno vsi stroški od prevozov, prehranjevanja zunaj, do spanja.

no, moja želja je eden od otokov JV azije…. enkrat.

Baje Avstralija išče 185.000 novih delavcev. Računovodje so med bolj iskanimi poklici.

http://www.aurora-australis.net/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=29

Srečno

New Report

Close