Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

V stanovanju samo rabljena oprema?

Default avatar

nimam nimam

Zanima me, ali si je kdo opremil celotno stanovanje (kopalnica izvzeta) samo z rabljeno opremo, ki jo je dobil prek boleha ali kakega drugega "kanala" (znanci, prijatelji ...)?

Imam možnost uporabe stanovanja, a bi si morala kupiti skoraj vso opremo. Za kaj takšnega pa ni financ. Pa sem razmišljala o "bolha" varianti.

Je že kdo to naredil?

OK, stilsko stanovanje ne bo kaj prida po tej varianti, a zaenkrat mi je pomembno samo to, da sem na svojem.
Default avatar

Swan

nikoli ne bi naredila tega...kako bi pa to zgledalo? vsak kos pohištva bi bil drugačen...če si sam kupuješ, je vsaj nečemu podobno
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Don't cry, just say "f°ck you" and smile
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
Default avatar

prenoviteljica

Kar pogumno.

Na Bolhi se prodajajo enake stvari kot v trgovini ... če imaš srečo, si lahko zelo lepo opremiš tudi z rabljeno opremo.
Default avatar

laddyy

Kupi tako stanovanje s solidno ohranjeno kuhinjo. Mogoče ti še kaj notri pustijo. Sicer pa brez težav dobiš preko bolhe kakšno omaro in posteljo. Mi smo tako rešili situacijo v prvem stanovanju. DObiš ugodne stvari, še ceno lahko nižaš, ker se staro pohištvo težko prodaja. Res je najpomembnejše, da si na svojem. Pa prebeliš lahko za majhen denar sama in to že velik vtis naredi. Namesto omar imaš lahko za začetek škatle postrani obrnjene in je prav zabavno, malo jih pofarbaš in zgleda ful dobro.
Default avatar

malamamca

Ja, prvo pohištvo sva "podedovala" po vseh možnih sorodnikih. Ni bilo ravno po zadnji modi, ampak dovolj dobro ohranjeno in funkcionalno. Postopoma sva menjavala in dokupovala, ko je bil denar pri hiši, tako da sva do danes zamenjala že vse. Nikoli me ni bilo sram povedati, da je pohištvo rabljeno, ker mi je jasno, da si moraš najprej nekaj zaslužiti preden si kaj ustvariš. "Staro" pohištvo sva tudi vedno podarila naprej, ker verjamem, da je tistemu, ki ga je dobil, prišlo prav.
Default avatar

reka

Mi smo pred 20-imi leti komaj napraskali skupaj denar za nakup stanovanja, zato smo potem vso opremo kupili z druge roke - seveda začasno. Interneta še nismo imeli, tako da smo vse kupili preko časopisnih oglasov. Potem pa smo počasi zamenjali z novim pohištvom, en prostor za drugim.

Če bi pa stanovanje najela, sigurno ne bi kupovala novega pohištva, razen tiste stvari, ki se jih lahko vzame s sabo.
Default avatar

novo stanovanje

Kuhinjo sva kupila. Toliko sva napraskala skup. Spala sva na jogijih na tleh. Cunje v škatlah, ena stalaža za neka cunj. V dnevni TV na tleh in turbo maksimus. Ne boš verjela, ful nam je bilo luštno :)
Default avatar

maritka nepr.

Zaradi selitve prodajam celotno opremo iz stanovanja: kuhinjo, dnevni regal, sedežno, omaro,..... Vse je staro 4 leta in "paše skupaj". Pohištvo je res kvaliteno, ker nisem kupovala nekih cenenih zadev. Cena ugodna. Če te slučajno zanima mi piši na [email protected].
Default avatar

wbrha

Saj stanovanja za najem so tudi večinoma že opremljena in je to rabljena oprema. Pa nikogar to ne moti, no vsaj velike večine najemnikov ne.

Da boš pa zdej na vrat na nos kupovala opremo za stanovanje, ki ga uporabljaš - ne vem ali je to dolgoročno - predvidevam da ne, še posebej, ker praviš da si v stiski z denarjem, je pa brez veze - kar se mene tiče.

Lp
Default avatar

garsonjera

Selila sem se pred 4. meseci. Financ minister mi ni dovolil kaj novega, ampak se tudi z rabljeno opremo lahko živi. Dobila omare od sina, sosedov, znancev. Nov samo raztegljivi kavč in mini štedilnik. Če se kdaj preselim, bom podarila vse naprej. Na Bolhi ali podarim imajo nekateri čudovite stvari, a žal nisem imala prevoza.
Default avatar

Piki Miki*

V novo najemniško stanovanje sva dala same stare stvari: 40 let staro kuhinjo, 30 let staro mizo in stole...Ker sva se zapufala za soudeležbo nisva imela denarja za novo pohištvo. Mama se je zgražala, da v novo stanovanje dajem staro kuhinjo, a kaj ko drugače ni šlo.

Sva rekla da bova po 3-5 letih menjala kuhinjo, a stara po 10 letih še stoji. V kuhinji nisem rada, ta pa je tako masivna da bo zdržala še naslednjih 50 let :)
Default avatar

saxa

Ko sva si midva oba študenta, prvič urejala stanovanje je bila oprema solidarnostna od povsod - fotelj od kolegicine mame, omara iz stare bratove sobe, miza je bila na pol prerezana omara brez vrat ;) ... ampak je blo full lušno, še zaj mam slike ;)
Za dva fotelja in kavč - vse različno, sem v trgovini z blagom na metre - kupila tri kose blaga in že em mela prevleke in vso tekstilno pohištvo v enem stilu. Kose pohištva iz različnih kosov iverc in lesa sem prebarvala - kar ni bilo sijajno in se je dalo, omarce oblepla z servietno tehniko na robove pa zaklampala enako blago kot je bilo čez kavč. Pa je blo vsem tak lušno, funky - retro bi rekla ;)

če nimaš denarja za novo pohištvo, pa stilsko stanovanje pa kaj, uredi si dom v katerem boš srečna omara iz ikeje al iz bolhe gor al dol ... konec koncev sploh ni važno štrudl je štrudl v spečen v kuhinjski niši za 200eur ali v po meri nrejeni huhinji za 5000eur. Glavno je da maš S ČIM spečt in ZA KOGA ;)
moje mnjenje ;)
Default avatar

pazljivo na Bolhi!

laddyy je napisal/a:
Kupi tako stanovanje s solidno ohranjeno kuhinjo. Mogoče ti še kaj notri pustijo. Sicer pa brez težav dobiš preko bolhe kakšno omaro in posteljo. Mi smo tako rešili situacijo v prvem stanovanju. DObiš ugodne stvari, še ceno lahko nižaš, ker se staro pohištvo težko prodaja. Res je najpomembnejše, da si na svojem. Pa prebeliš lahko za majhen denar sama in to že velik vtis naredi. Namesto omar imaš lahko za začetek škatle postrani obrnjene in je prav zabavno, malo jih pofarbaš in zgleda ful dobro.
Samo prej se pozanimaj, koliko stane novo pohištvo, ker se je že zgodilo, da je na Bolhi kdo prodajal rabljeno za dvakratno ceno novega!
V Lesnini ali kje drugje so včasih kake akcije, poglej tudi tam za kakšen kos.
Default avatar

jp.

Pojdi še v Dipo v Rutarja na Rudnik. Tudi tam najdeš pohištvo po skoraj neverjetnih cenah!
Default avatar

katarina73

jaz imam večinoma vse staro in ne-moje. :) pa paše skupaj, ker izbiram kose. mi je pa vedno najpomembnejša funkcionalnost.
Default avatar

to ni nic takega

nimam nimam je napisal/a:
Zanima me, ali si je kdo opremil celotno stanovanje (kopalnica izvzeta) samo z rabljeno opremo, ki jo je dobil prek boleha ali kakega drugega "kanala" (znanci, prijatelji ...)?

Imam možnost uporabe stanovanja, a bi si morala kupiti skoraj vso opremo. Za kaj takšnega pa ni financ. Pa sem razmišljala o "bolha" varianti.

Je že kdo to naredil?

OK, stilsko stanovanje ne bo kaj prida po tej varianti, a zaenkrat mi je pomembno samo to, da sem na svojem.
Ja midva ko sva zazivela skupaj 5 let nazaj, ker ni bilo denarja. Kupila sva edino sobo za otroka, vse drugo sva dobila gratis 2nd hand. Letos zacneva gradit, oprema vo nova!
Ce nimas denarja, ga pac nimas. Pozna tudi moje kolege, ko so sli na svoje, skoraj vsi z rabljenim pohistvom ali nekaj poceni iz Ikee:)