Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kupujem nov atvo, kako se odločiti?

kupujem nov atvo, kako se odločiti?

Ker ste tukaj zbrani stručkoti glede avtomobilistike, sprašujem tukaj. Imam 9 let starega Getza, ki pa bi ga prodala in kupila nov avto. Cena naj bi se gibala nekje od 9000 – 13000€. Naj bi bil manjši, za mestno vožnjo, drugi avto pri hiši, družinskega imamo Outlanderja. Avto bosta razen mene vozila tudi oba odrasla sinova (18 in 22) in občasno mož, oba sicer dobra šoferja, vendar rada hitro vozita, zato želim varen avto. Poleg tega bom avto imela dokler bo trajal, zato bi želela takega, ki se čim manj kvari in zdrži vsaj 10 let.

Gledai smo od Chevroleta Aveo, veliko dodatne opreme, lepo se vozi (testna vožnja), vendar se bojim, da bo imel kakšne napake in ga bom morala popravljat kar naprej. V vidu imamo tudi od Toyote novi Yaris, Polo, VW ter C2, Citroen. Morda bi prišel v poštev še kakšen v tem rangu?

Kaj priporočate, predvsem me zanima to, da mi ne bo treba popravljati avta vsaj 8 let, razen rednega vzdrževanja, da ima torej renome dobre mašine.

Hvala za mnenja.

Mi že leta in leta vozimo VW-je, priporočam Polota… ampak če bi jaz zdaj rabila majhen avto, bi se verjetno odločila za Mitsubishi Colt, full mi je frajerski, pa vem, da naj bi bil zelo varen.
Nekih jajc ne kupuj, malo glej, da boš čez nekaj let še kaj dobila zanj. Razni Chevroleti, Citroeni, Fiati, Kie…. tega raje ne kupuj, ker ne drži cene in noben tega potem noče več kupiti.

Ma meni ne gre za to, da bi potem kdo to hotel kupiti, ker bi imeli dokler bi pač deloval brez da ga kar naprej vozimo k mehaniku. Zanima me samo,da normalno vozi ne da bi se kvaril. A s Chevroletom ima kdo izkušnje?

nova
Uredništvo priporoča

Kupi Kia Rio. Novi model, 5 zvezdic za varnost, 7 let garancije, motor ima verigo – tako da ne rabiš delati velikega servisa. Zgleda pa tudi frajersko.


prodam yarisa 1.3 bencinar, letnik 2007, 1. lastnik SLO, ne boš falila, v redu mlinček in se ne kvari, varen…

v kopru na renault rabljena imajo jarisa, čne barve lep ful , malo km, tam nekje 4do5 tisoč evrov.
pokliči.

Jaz ti prodam avto, sicer je cena 74 000e, ampak verjemi sinova bosta navdušena :)))))))

Čez Peugeoja ga pač ni!!!:)

Hahaha, ja, verjamem, da bosta sinova navdušena. Mlajši se navdušuje nad enim oplovim dvosedom, saj ne vem, kateri model.:)) Mah, kaj bomo malenkostni, kar Bugattijev Veryon kupimo, pa bo.:))

Morda KIA, ker ima 7. let let garancije. A vedi, da na prav vse dele garancija tudi ne velja.Če se odločiš, naj ti prej dokumentirano pokažejo kaj smatrajo za garancijo.

Hahaha, ja, verjamem, da bosta sinova navdušena. Mlajši se navdušuje nad enim oplovim dvosedom, saj ne vem, kateri model.:)) Mah, kaj bomo malenkostni, kar Bugattijev Veryon kupimo, pa bo.:))[/quote]
Je rok čakanja 1 leto . ti ga rabiš pa takoj !!!!!

Hahaha, ja, verjamem, da bosta sinova navdušena. Mlajši se navdušuje nad enim oplovim dvosedom, saj ne vem, kateri model.:)) Mah, kaj bomo malenkostni, kar Bugattijev Veryon kupimo, pa bo.:))[/quote]
Verjemi, če mu mojga kupiš, opla tud pogledu ne bo !!!!

Hahaha, ja, verjamem, da bosta sinova navdušena. Mlajši se navdušuje nad enim oplovim dvosedom, saj ne vem, kateri model.:)) Mah, kaj bomo malenkostni, kar Bugattijev Veryon kupimo, pa bo.:))[/quote]
Verjemi, če mu mojga kupiš, opla tud pogledu ne bo !!!![/quote]

Katerega pa imaš? Od tastarejšega izbira je audi R8. Pravi, da je najlepši avto sploh.:))

Glede na to, da si omenila colta, mogoče tudi nissanova micra in mazda 2?

Mah izbire je toliko, da se ti zmeša.

Jaz imam same Italijane in sem zelo zadovoljna. Tebi bi priporočala kakšne od naslednjih, ker so športni in atraktivni, varni, izgledajo in pač ja, primerno za po mestu. Pa cena se mi tudi zdi sprejemljiva.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5326285&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5269523&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5466708&show=1


Verjemi, če mu mojga kupiš, opla tud pogledu ne bo !!!![/quote]

Katerega pa imaš? Od tastarejšega izbira je audi R8. Pravi, da je najlepši avto sploh.:))[/quote]
Porsche Carrera 4S vsa oprema + PDK + keramika :))))

Ni avtomobila,ki bi držal ceno. Takoj, ko ga zapelješ čez prag trgovine, mu cena pade na polovico. Žal. tako pač je.

KIA – najslabša možna izbira

“KIA – najslabša možna izbira” – se strinjam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jaz tudi bolj padam na Alfe…

Ni avtomobila,ki bi držal ceno. Takoj, ko ga zapelješ čez prag trgovine, mu cena pade na polovico. Žal. tako pač je.[/quote]
No na polovico ravno ne, v prvem letu običajno zgubi 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} !!

Katerega pa imaš? Od tastarejšega izbira je audi R8. Pravi, da je najlepši avto sploh.:))[/quote]
Porsche Carrera 4S vsa oprema + PDK + keramika :))))[/quote]

Hahahaha, ja, okej, vzamem na znanje. Če vse ostale izbire odpadejo, se grem za en mesec prostituirat, da prislužim par evrčkov in te pokličem. Zmenjeno.

Jaz pa pravim KIA – najboljša možna izbira. Vzemi proceed, frajerski avto, garancije 7 let, nobenih težav, preverjeni in vzdržljivi motorji, pa še zgleda dobro.

Ma saj pravim, ni mi toliko do tega, da bi “držal ceno”, predvsem mi gre za to, da se bi čimmanj oz. nič kvaril.

Vem pa,da je izbire ogromno. Zato pa sprašujem, če imate s katerim od omenjenih ali s kakšnim drugim tovrstnim avtkom izkušnje, da se ni kvaril in je zdržal svojih 10+ let.

No, ena je povedala, da Polota vozi že leta, hvala, drugi teden ga gremo še preizkusit. Ampak glede na to, da sta oba sinova visoka 1,97, mora biti avto vsaj toliko prostoren,da ne bosta z glavami butala v strop in da bo za noge dovolj prostora, če bo kakšen tudi zadaj sedel kdaj. Polo se mi zdi rahlo majhen, nekaj bi, kar ima vsaj 4 metre, med 3900 in 4090 bi se nekje odločali.

Jaz pa pravim KIA – najboljša možna izbira. Vzemi proceed, frajerski avto, garancije 7 let, nobenih težav, preverjeni in vzdržljivi motorji, pa še zgleda dobro.[/quote]

No, s to garancijo je tudi keč. Potem si 7 let obvezen hoditi k njim na servise, kjer pa itak preplačaš vsak servis za ohoho denarja. 1 ura servisiranja, kjer ne naredijo praktično nič, je 70€, v Italiji v istem servisu 35€.

hahahahaha

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

New Report

Close