Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zlata ribica komaj še plava

zlata ribica komaj še plava

Zlata ribica je čisto postrani v vodi in komaj šem miga…smo ugotovili, da je bilo nekaj narobe s filtrom in ni dobro čistil vode…

se da ribi še kako pomagati ali naj ji rajši skrajšamo muke??

koliko je stara vaša ribica? življenska doba je 3-4 leta največ, rada ima družbo, tak da je fajn da jih imate v akvariju več, kar se hranjenja tiče najbrž že veš, poskusi menjat vodo in daj dodatke, moraš pa vedeti, da je menjava vode tudi šok za ribico, upam, da ji bo bolje:)

OMG od kje vam ti podatki?
Tako kratko dobo ima v vazicah v katere jih tlačite.

nova
Uredništvo priporoča

akvarij je 30x20x25 cm, za dve zlati ribici in 2 čistilca, ribica je malo prišla k sebi, ni pa še čisto OK…

v takem majhnem akvariju se ribice samo mučijo in nič drugega.

Lp

..je umrla, prideš na pogreb? >kolko vencev boš nosil-a?…poznaš to otroško izštevanko?
umrla bo, seveda bo umrla. V roku 3 dni. Če jo hranite, ne bo umrla od lakote ampak od bolezni. Mi smo zadnjo “pokopali “en teden nazaj, ostaja še ena, ki je prav “oživela” zadnje čase, jo je tista prejšnja očitno zatirala.

Življenjska doba zlatih ribic je do 25 let, akvarij mora biti velik vsaj 200 litrov, pa tudi to je premalo, zlate ribice namreč spadajo v ribnik.

Zdaj pa logično pomisli, kako naj riba, ki doseže do 40 cm in 3 kg, živi v vašem akvariju? Pomisli tudi kakšno mučenje je to za žival, to je približno tako kot da bi otroka nekdo zaprl v škatlo, kjer se ne bi mogel razvijati in rasti.

Več podatkov:

Res je žalostno, da preden si nabavite žival, tudi tok niste, da bi se pozanimali kakšne pogoje potrebuje in kam spada. Ste nekateri res tako zelo omejeni?

Mi smo imeli dve ribici v enem takem malem akvariju. Čez nekaj časa sta se mi zasmilili in sem ju odnesla znancem v ribnik. Da ju vidiš sedaj. Dve ogromni 20 cm ribi, zadovoljni še pa još.

Spet se ena mona dela pametno…..Pa si daleč od tega. Ena zatežena, nerazgledana ropotulja!!

Da si oglej Leksikon sladkovodnih akvarijskih rib/ic. Kje jih je nešteto, ki dosežejo velikost 2 cm. In to velikost bi dosegle (in nič več) če bi plavale v jezeru ali v malem akvariju, ali ‘zloglasni okrogli stekleni posodi!!

Med njimi je tudi več vrst ribic – različnih vrst, vendar jih ljudje na splošno imenujejo ‘zlata ribica’. In ker jih je več vrst, so tudi različnih odtenkov (od zlatega do rdečega…)
in seveda različnih velikosti.
Spet od maksimalne starostne velikost 2,5 cm do 7 cm, do 10 cm…………..do 20 in več cm.

Malo se TI pouči, preden začneš obsojat ljudi …..” pa kaj kupujete živali……”

OČITNO SI TI EN NELOGIČNI BUMBAR!!

Spet se ena mona dela pametno…..Pa si daleč od tega. Ena zatežena, nerazgledana ropotulja!!

Da si oglej Leksikon sladkovodnih akvarijskih rib/ic. Kje jih je nešteto, ki dosežejo velikost 2 cm. In to velikost bi dosegle (in nič več) če bi plavale v jezeru ali v malem akvariju, ali ‘zloglasni okrogli stekleni posodi!!

Med njimi je tudi več vrst ribic – različnih vrst, vendar jih ljudje na splošno imenujejo ‘zlata ribica’. In ker jih je več vrst, so tudi različnih odtenkov (od zlatega do rdečega…)
in seveda različnih velikosti.
Spet od maksimalne starostne velikost 2,5 cm do 7 cm, do 10 cm…………..do 20 in več cm.

Malo se TI pouči, preden začneš obsojat ljudi …..” pa kaj kupujete živali……”

OČITNO SI TI EN NELOGIČNI BUMBAR!![/quote]

Ali govorimo o zlati ribici ali o drugih ribah? Ribe se razlikujejo in če ti to ni jasno, vzemi v roke knjigo in se pouči, samo ne se smešiti po forumih, ker izpadeš res bedno. V temi je govor o zlatih ribicah in podatki, ki sem jih navedla niso zrastli na mojem zeljniku temveč so to dejstva…ampak očitno nekateri ne premorete niti to, da bi razumeli nekaj osnovnih logičnih dejstev.

S svojim načinom izražanja si pa itak že dokazala, da nisi ravno odprte glave in da si zelo primitivna. Daj zlezi iz jame in se malce izobražuj.

ti ja, GROZA. nauči se brat!
a si tok primitivna, da ne razumeš, kaj ti je bilo napisano?

Ti pa si model! Zlata ribica zraste toliko, kolikor ima življenjskega prostora,kar pa sigurno ni po tvojih merah v 10 litrskem akvariju!!

Naša zlata ribica, ki je živela v 10ih litrih vode, je zrastla do dolžine nekih 8-10 cm in je bila, ko je poginila, stara približno 7 let, tako, da ne nabijaj.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Ti pa si model! Zlata ribica zraste toliko, kolikor ima življenjskega prostora,kar pa sigurno ni po tvojih merah v 10 litrskem akvariju!!

Naša zlata ribica, ki je živela v 10ih litrih vode, je zrastla do dolžine nekih 8-10 cm in je bila, ko je poginila, stara približno 7 let, tako, da ne nabijaj.[/quote]

Seveda, tudi človek zraste toliko kot ima prostora, sej če bi celo življenje živela v 1 meter veliki sobi, bi preživela, samo pač bi bila deformirana…aja pa ne bi živela ravno nekje 70 let, kar je normalno za človeka, ampak 20….tako kot vaša zlata riba. A ste eni res tako zabiti, da ne razumete???? Pa tole si ni izmislala Groza ampak strokovnjaki, ki se spoznajo na ribe in jih preučujejo. To je tako kot bi jaz trdila, da lev zraste le 30 cm, čeprav je vsem jasno da je to nemogoče. Shit, kok ste eni omejeni…upam, da nimate otrok, da ne bo še več omejencev tavalo po svetu. Zabitki, zabitki….sploh ne morem verjet, kako ste eni lahko tumpasti.

A Zemlja je tudi kvadratna?

Ti pa si model! Zlata ribica zraste toliko, kolikor ima življenjskega prostora,kar pa sigurno ni po tvojih merah v 10 litrskem akvariju!!

Naša zlata ribica, ki je živela v 10ih litrih vode, je zrastla do dolžine nekih 8-10 cm in je bila, ko je poginila, stara približno 7 let, tako, da ne nabijaj.[/quote]

Seveda, tudi človek zraste toliko kot ima prostora, sej če bi celo življenje živela v 1 meter veliki sobi, bi preživela, samo pač bi bila deformirana…aja pa ne bi živela ravno nekje 70 let, kar je normalno za človeka, ampak 20….tako kot vaša zlata riba. A ste eni res tako zabiti, da ne razumete???? Pa tole si ni izmislala Groza ampak strokovnjaki, ki se spoznajo na ribe in jih preučujejo. To je tako kot bi jaz trdila, da lev zraste le 30 cm, čeprav je vsem jasno da je to nemogoče. Shit, kok ste eni omejeni…upam, da nimate otrok, da ne bo še več omejencev tavalo po svetu. Zabitki, zabitki….sploh ne morem verjet, kako ste eni lahko tumpasti.

A Zemlja je tudi kvadratna?[/quote]

Bravo, imaš ribo in pameti najbrž ravno toliko, kot ona, če ne en malček manj….sklepam po tvojem kulturnem pisanju.

p.s.Če bi bila jaz toliko kulturna kot ti, bi ti napisala, da si navadna krava, pa ne bom.

Seveda, tudi človek zraste toliko kot ima prostora, sej če bi celo življenje živela v 1 meter veliki sobi, bi preživela, samo pač bi bila deformirana…aja pa ne bi živela ravno nekje 70 let, kar je normalno za človeka, ampak 20….tako kot vaša zlata riba. A ste eni res tako zabiti, da ne razumete???? Pa tole si ni izmislala Groza ampak strokovnjaki, ki se spoznajo na ribe in jih preučujejo. To je tako kot bi jaz trdila, da lev zraste le 30 cm, čeprav je vsem jasno da je to nemogoče. Shit, kok ste eni omejeni…upam, da nimate otrok, da ne bo še več omejencev tavalo po svetu. Zabitki, zabitki….sploh ne morem verjet, kako ste eni lahko tumpasti.

A Zemlja je tudi kvadratna?[/quote]

Bravo, imaš ribo in pameti najbrž ravno toliko, kot ona, če ne en malček manj….sklepam po tvojem kulturnem pisanju.

p.s.Če bi bila jaz toliko kulturna kot ti, bi ti napisala, da si navadna krava, pa ne bom.[/quote]

Očitno si se že najdla v mojem zapisu in ugotovila, da si tumpasta. Moja riba ima večji iq kakor ti, torej imam jaz še zmeraj večjega od tebe. To niti ni težko.

Dajte resnim akvaristom in biologom razložit, da ste nasedli neki zloženki, torej vse njihovo znanje ni vredno nič:

http://www.akvazin.si/default.cfm?kat=030104&ID=272

Preden kupite žival, se pozanimajte, pa ne bo takšnih travm. Predvsem pa ne nepotrebnega trpljenja nič krivih bitij!

p.s. Zlate ribe so ravno zaradi vsega, kar ste zgoraj spacali skupaj, ena najbolj mučenih živali v ujetništvu danes.

New Report

Close