Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost poslovni najem – avto

poslovni najem – avto

Zanima me če privatnik najame avto – poslovni najem – gre najemnina avta v strošek, kaj pa je z DDV- jem, ali se ga odbije. 70 % kilometrov moraš baje narediti v službene namene, ali si kilometrino samo vpisuješ, zaradi morebitne kontorle ali jo lahko tudi obračunavaš ( vrjetno da ne, saj moje mneje je tako). Kako pa je z rednim vzdrževanjem servisi, bencin,..?
Ali ima mogoče kdo tak primer in kako se obnese? Za vsako informacijo bi bila zelo hvaležna. Hvala

Emm, to je o mladih in o spolnosti???

ne to je druga aktualna tema.

nova
Uredništvo priporoča

Sorry, ampak res nujno rabim odgovor, pa tale forum je najbolj obiskan.

alexa,
živimo v svobodni državi in privatnik, kot tudi vsak drug pošten in nepošten državljan in nedržavljan lahko najame avto. Tako sem ga nekoč tudi jaz.
Stroške sem seveda z najemo avta imel, prav tako sem moral plačati DDV (DVD pa nisem dobil v paketu, da ne bo pometoe). Jaz sem naredil 200% kilometrov (števec sem zaradi nižjih stroškov malce zavrtel nazaj), zato ti priporočam, da isto narediš tudi ti in ne delaš le 70% kilometrov. Kilometrine pa nisem vpisoval, saj sem imel avto z avtomatskim in sprotnim zapisovanjem kilometrskega stanja. Ker avto ni bil moj (pač pa sem ga imel samo v najemu), sem sistroške dodatno znižal tako, da ga nisem kaj prida redno vzdrževal, pa tudi med bencin sem mešal odpadno kurilno olje, ki sem ga bistveno ceneje dobival na črnem trgu (seveda brez računa).

Upam, da so ti moje informacije koristile in se boš iz njih kaj naučila. Človek je namreč res revež, če se ne malo ne znajde. Kto pravijo, če si sam ne boš pomagal, ti ne bo nihče.

A ja, še to. Ko najameš avto, je praktično, če imaš pri sebi osebne dokumente, na podalgi katerih te ne morejo več izslediti (najbolje je, če so ukradeni ali pa ponarejeni – vendar morajo biti v slednjem primeru dovolj kakovostni). Tako se namreč lahko izogneš ne samo plačilu stroškov, temveč tudi vračilu avtomobila. Tega namreč z malo iznajdljivosti lahko prodaš in si s tako pridobljenimi sredstvi ustvariš malce rezerve za stara leta (vsekakor boljše kot vlaganje v 3., 4. ali 5. pokojninski steber).

Pa čao.

Mladi o spolnosti in drugih aktualnih temah…………….

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close