Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroški dodatek – država varčuje na otroku

Otroški dodatek – država varčuje na otroku

Je kdo mal natančneje prebral nov način izračuna otroškega dodatka? No, jaz sem.

1. Upoštevajo se vsi NETO dohodki razvidni iz dohodninske odločbe – zakaj povdarjam neto? Zato, ker starši, ki uveljavljajo olajšavo za vzdrževane družinske člane imajo višjo neto osnovo kot tisti, ki uveljavljajo olajšavo v enem znesku in bojo posledično dobili manj otroškega dodatka.

2. Neto dohodkom se prišteva tudi znesek prejetega otroškega dodatka.

3. Prištevajo se tudi prihranki na TRR, premoženje, vozila nad 8.000€ – v smislu obresti, ki bi jih družina prejela, če bi znesek v vrednosti premoženja imela na vezane vloge pri banki.

4. Prištevajo se vse ostale socialne pomoči (štipendije, invalidski dodatek …)

5. Štipendije do 18. leta ni več, ampak se zviša otroški dodatek – če je imel otrok prej 120 € štipendije, je zdaj maksimalen znesek 54€ – če je to 1. otrok (kar verjetno tudi je :-))

SKRATKA – Smešno, kako država obira državljane, še za tisto malo kar nam da. Mislim, da v teh časih je vsak € pomemben. Vsaj nekaterim. Pa lep dan še naprej.

Država bo počasi spametovala ljudi, ki svoje pameti nima. Starši naj živijo svoje otroke. Država lahko kdaj kaj primakne to je pa tudi vse.

… na tvoj mlin??

… na tvoj mlin??[/quote]

Enakovredno na mlin vseh bi bilo edino pošteno. Zaenkrat je pa še vedno tako, da se otroke splača imet brezposelnim. Ja tukaj je pa moj mlin, ki pošteno gara že fajn ogrožen.

vse skupaj so jajca. Zadnjič so rekli, da so samo na CSD Murska Sobota zaposlili 7 novih ljudi, da bodo izpeljali te novosti.
Če bi dali vsem enake OD bi prišparali še pa še.

Država je pred leti zelo spodbujala rojstva otrok, očitno otroke potrebujemo in ni prav, da se pravice zdaj manjšajo. Je pa od vedno samo nekaj primaknila zraven, zato ne vem, kaj pametuješ.

Država dela to pod krinko nekega varčevanja v državni blagajni…v bistvu pa samo rabijo zase več in so na ta način s tem novim zakonom to notri dobili…

višek, ki tako državi ostane je potreboval minister,d a se je lahko iz državnih (brez stroškov najemnine) prostoov preselil v privatne z luksuzom v pisarni – državljani – starejši, otroci vsi skupaj pač moramo k temu prispevat, ker strošek 65000 eur pač ni malo na mesec…

ne da država ne bo preživljala otrok in državlajnov – državljani žal preživljamo luksuz traparije tistih na vrhu, ki se s takšnimi zaoni “izživljajo” nad narodom…žalost je taka država…
…še večja žalost je tak minister, ki državljanov v obraz govori, kako da je nujno varčevanje, ker ni sredstev…samo, da se za njegov nujni luksuz pa vedno najdejo…

Tako je tudi marsikje v tujini in bi bilo edino poteno.
1 otrok xy€
2 otroka xy€ itn.
Otroški dodatek je konec koncev namenjen otrokom in tej naj bi bili enakovredni. Pa niso. Ne pri OD, ne pri vrtcu …. v bistvu nikjer niso.

Da ne bo nesporazumov – to ni dodatek za otroke temveč za reveže.

Res je, to je za reveže, ker velika večina državljanov ne dobiva nobenih otroških dodatkov, ker imajo dovolj visoke dohodke.

Otroški dodatek = dodatek za reveže. Zanimivo razmišljanje. Še bolj zanimivo je dejstvo, da je po takem kontekstu revežev v Sloveniji 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Kdaj bodo na CSD pa upoštevali zmanjšanje NETO dohodka za znesek KREDITOV????

Povej mi, kako se lahko kliče ta zadeva otroški dodatek, če pa ga ne dobijo vsi otroci? Kaj ni zagotovljena enakopravnost državljanov po ustavi?

Res je, to je za reveže, ker velika večina državljanov ne dobiva nobenih otroških dodatkov, ker imajo dovolj visoke dohodke.[/quote]

Kai ima velika večina s tem opraviti?

Jaz bi pa predlagal, da bi se otroški dodatek delil v obliki bonov ipd., da bi šel sigurno za otroke, npr. za šolsko prehrano, treninge, oblačila, plačilo šolskega izleta, tabori. Tako pa nekateri dobijo otroške dodatke, starši pa denar porabijo za nepotrebne stvari, otrok pa dobi le tisto najbolj neobhodno.

Povej mi, kako se lahko kliče ta zadeva otroški dodatek, če pa ga ne dobijo vsi otroci? Kaj ni zagotovljena enakopravnost državljanov po ustavi?[/quote]

To je navadna socialna pomoč, tistim, ki imajo manjše dohodke. Ne bo dolgo, ko bo tudi to treba vračati. Zakaj bi pa kredite odštevali pa na vem. To nima nič z dohodki.

Pravilno je napisano, da so neto dohodki razvidni iz dohodninske odločbe. Samo ne vem, v čem je razlika med zgoraj poudarjenim: eni pač uveljavljajo pri plači sproti, eni pa v enem znesku potem, ko oddajo vlogo do konca januarja. Obojim je upoštevano na dohodninski odločbi, ki je osnova za izračun OD, tako da ne vem, v čem bi bili eni na boljšem oz. na slabšem?

najbolj srečna bi bila, če ne bi bila upravičena do otroških dodatkov, ker bi to pomenilo, da z možem dovolj zasluživa.

Država je pred leti zelo spodbujala rojstva otrok, očitno otroke potrebujemo in ni prav, da se pravice zdaj manjšajo. Je pa od vedno samo nekaj primaknila zraven, zato ne vem, kaj pametuješ.[/quote]

No, dajte se oglasit tisti, ki ste imel otroke zato, ker je država to spodbujala (kako že?).
Ker meni se pač država ne zdi noben razlog za imet otroke … Da bi pa računala na to, da mi jih država pomaga gor spravljat, pa še manj.

kje lahko dobi država podatek o mojem premoženju na trr in na varčevalnih računih otrok?

Čisto navadna bala je tole.

Vsak na minimalni plači z rešenim stanovanjskim problemov ima na koncu več kot nekdo s povprečno plačo in stanovanjskim kredito ali najemnino, ki OD ne dobi.

Na najslabšem v državi je sredni razred.

kje lahko dobi država podatek o mojem premoženju na trr in na varčevalnih računih otrok?[/quote]

uslužbenci CSD imajo vpogled v približno 38 programov z imetjem, računi, stanji….samo pritisne in slika je popolna…

meni osebno se smilijo te delavke, ker v LJ je kar naprej policija pri njih zaradi nasilnih staršev, zadnjič je en starš uslužbenko grabil za vrat

Zelo dobro napisano!

Povej mi, kako se lahko kliče ta zadeva otroški dodatek, če pa ga ne dobijo vsi otroci? Kaj ni zagotovljena enakopravnost državljanov po ustavi?[/quote]

To je navadna socialna pomoč, tistim, ki imajo manjše dohodke. Ne bo dolgo, ko bo tudi to treba vračati. Zakaj bi pa kredite odštevali pa na vem. To nima nič z dohodki.[/quote]

Saj o tem govorim, da je to dodatek za reveže ter da je naziv transferja ne le zavajujoč temveč tudi otroci ne razumejo, zakaj je tako.

Povej mi, kako se lahko kliče ta zadeva otroški dodatek, če pa ga ne dobijo vsi otroci? Kaj ni zagotovljena enakopravnost državljanov po ustavi?[/quote]

To je navadna socialna pomoč, tistim, ki imajo manjše dohodke. Ne bo dolgo, ko bo tudi to treba vračati. Zakaj bi pa kredite odštevali pa na vem. To nima nič z dohodki.[/quote]

Zato bi bilo pošteno kredit odšteti, ker sem ga vzela, da sem svoje stanovanje kupila za razliko od onih, ki čakajo na občinskega.

To je navadna socialna pomoč, tistim, ki imajo manjše dohodke. Ne bo dolgo, ko bo tudi to treba vračati. Zakaj bi pa kredite odštevali pa na vem. To nima nič z dohodki.[/quote]

Saj o tem govorim, da je to dodatek za reveže ter da je naziv transferja ne le zavajujoč temveč tudi otroci ne razumejo, zakaj je tako.[/quote]

Torej je v Slo več kot 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} revežev?

New Report

Close