Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek depresija in bolniška

depresija in bolniška

Spodaj se je ravno odprla tema glede odsotnosti od doma, mene pa nekaj drugega zanima…
Če ima katera izkušnje ali pa informacije – zakaj pri depresiji že kmalu na začetku komisija butne človeka ven iz bolniškega staleža ? Kako lahko rečejo, da si po mesecu in pol ( ko AD še primejo ne kot je treba ) sposoben za delo ?

Objokan, tresoč, itd. itd. si pa res super potencial, da te delodajalec/naročnik ali stranke ‘odslovijo iz parketa’…

Ja – na tem sem – če vas zanima….
(mogoče pa zato ker imam status s.p. ??)

Najkasneje po 6. tednih AD primejo. Človek mora med ljudi. Depresivni ljudje morajo menjati okolje.
Zato je tako kot je.

Morski galeb, ti si pa ja toliko podkovana, da bi lahko vedela, da včasih Ad prve izbire pač “ne prime” in ga je potrebno zamenjati. Poleg tega pa ni vse v zdravilih, človek lahko šele, ko mu Ad začne učinkovati, ne4kaj naredi zase…
In bolniška pri depresiji je indicirana, za razliko od anksioznosti…

Avtorica, ne meni se za razlago galeba. Depresija ne nastane zaradi tega, ker nisi šla med ljudi. Ali zaradi tega, ker nisi menajla okolja.
Ni tako enostavno.

Svetujem ti, da se obrneš na kakšnega dobrega psihiatra (po možnosti naj bo tudi psihoterapevtsko izobražen), ki ti bo lahko priporočal stalež in ki bo znal presoditi tudi to, kdaj je ZATE primerno, da se vrneš v delovno okolje.Sklepam, da te je do zdaj zdravil osebni zdravnik.

Jaz sem bila pred 3 leti zaradi depresije na bolniški 1 leto. Podaljševali so mi jo od ene do druge kontrole pri psihiatru, torej nekje na 2 meseca. Vsakič je bilo odločilno mnenje psihiatra, da še nisem za v službo. Torej ne drži, da te po mesecu in pol kar butnejo v službo.

Ja, ampak po mojem je bila zzzs samo pri svojem zdravniku, ki pa ima premalo znanja in prevelik rešpekt pred zavarovalnico 🙂
Naj gre k psihiatru. Čudno, da ji tega ni predlagal njen zdravnik.

Pred 3leti je bilo marsikaj drugače, sedaj ni več tako.

Kje sem jaz napisala, da je depresija nastala, ker avtorica ni šla med ljudi?! Ne ti meni jajca za bubrege prodajat!

AD so samo bergla, da se lažje spopadeš s problemi, da jih uvidiš, rešuješ, seveda s pomočjo psihiatra in ne osebnega zdravnika.

Je zelo zanimivo, ko dobi odločbo komisije, da je sposobna za delo, pa se pritoži, v odgovor pa dobi, da če smatra, da ni sposobna za delo, naj pri osebnem zdravniku dvigne napotnico in gre na zdravljenje v Psihiatrično bolnico.

Psihiater je izdal izvid – sploh v zadnjem je jasno napisano da stanje ni ok…. A oni – odločba – delat po 4h. Je pa 7.teden jemanja in efekta ni. Zato sem toliko bolj na tleh – dvojno :((

Po pogovoru s psihiatrom, dabiš zraven an.depresiva tudi kakšen Xanas ali Helex. Ta se naj bi jemal od 3 do 4 tedne.

Po enem mesecu sem imel kontrolo pri psihiatru, mnenja je bil, da s pomirjevali nisem zasvojen in da bi bilo dobro, da grem nazaj v službo. Zmenila sva se, da bom doma še en teden, potem pa grem delat, čeprav mi je bolezen izbruhnila na dan ravno v službi zaradi določenega dogodka. Seveda sem imel pa še iz mladih dni nekaj podlage te bolezni.

Se strinjam, da je treba čimpreje med ljudi, ne doma čepeti in se sam sebi smiliti; taki ljudje prevečkrat na samomor mislijo.

Kaj si pa s tem mislila?

Po 30 dneh bolniške odobrene s strani osebne zdravnice, dobila še 3 mesece od komisije, še ne pol leta nazaj.

Kaj si pa s tem mislila?[/quote]

Kaj jaz mislim, sploh ni pomembno. Važno je, kakšno mnenje je imela komisija in kaj je zapisala, ker: ljudje z depresijo morajo iti ven, kjer se kaj dogaja, da ne misli stalno na svoje težave.

Sicer pa naj se ženska odloči: ali jo boli križ zaradi dvigovanja bremen do 30 kg v službi ali ima depresijo, ker se ti dve bolezni ne moreta enako tretirati.

Če še kateri ne potegne pa naj v iskalnik vtipka zzzs.

ojoj, galebček! kaj je zdaj? si se zaplezala,ne znaš pojasniti svojih trditev, zdaj se pa z napadom braniš?
preberi si kaj o duševnih boleznih, da ne boš takih kvasila.
ja, križ ali depra je pa ogromna razlika- me zanima, kakšne predsodke imaš, da ti sploh padeta na pamet v takšni povezavi?

Za začetek priporočam http://www.nebojse.si/portal/index.php

Komisija je malo premešala jabolka in hruške. Po 7. tednih ni efekta. Morda pa bo, ko boš šla za 4 ure delat.
Komisija dostikrat upravičeno dvomi v bolezen. Je bilo preveč izigravanja. Najbolje bi bilo, da bi pacienta povabili, se pogovorili in pregledali.

To nisva isti osebi, samo uporabila sem isti nick, ker sem ga pač zapazila malo nižje v forumu……

New Report

Close