Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Operacija hemeroidov

Operacija hemeroidov

Pozdravljeni
Zanima me ce je kdo imel klasicno operacijo hemeroidov in kako dolgo in bolece je bilo okrevanje..

vprašaj raje tukaj:

http://www.zdravniski-nasveti.net/?nStran=forum&forum=ZN&forumid=1

Moj mož pred kratkim. Boleče je bilo približno en teden, sploh prve dni na ful, tako da smo kombinirali protibolečinske tablete na 3 ure, potem pa vedno manj.

Čist OK je bil pa po cca 14 dneh.

Vsem polagam na srce, pojdite na operacijo čim prej, ko je mogoče opraviti samo odščip, ker tale klasična varianta je precej bolj boleča. Ja pa tako, da ko hemeroid zraste čez določeno velikost, je edina rešitev klasična operacija.

A je kdo z njim izvajal analni sex? Kako je to mogoče, če ni peder?

Lej, sej če ne veš, o čem govoriš, bodi raje tiho. Še manj pa se takole nesramno naslajaj.

Pozdravljeni,

sama sicer še nisem v fazi, ko bi morala na tovrstno operacijo, vendar sem se izčrpno pozanimala, ker me čaka prej ali slej. Po informacijah, ki sem jih zbrala in izkušnjah nekaterih znancev, je okrevanje dolgotrajno in zelo boleče – kakšen je izjavil tudi, da tega ne bi ponovili..Je pa potrebno ločiti to operacijo od drugih zapletov (recimo tromboz, edemov ipd. na hemeroidih, saj ljudje pogosto menijo, da je to klasična operacija hemeroidov – pa ni, gre za čiščenje teh edemov, ko je okrevanje tudi boleče, traja nekaj dni, je pa daleč od tega, kar je okrevanje po klasični operaciji).
Tako sem prišla do informacije, da obstaja tudi novejša metoda, ki jo v tujini izvajajo že leta, pri nas pa žal ne – imenuje se DG HAL, najbližje jo izvajajo v Zagrebu, seveda samoplačniško. Pripenjam link, ki seveda ni reklama. Sama upam, da bo do takrat, ko bom poseg potrebovala sama, na voljo tudi pri nas.
http://www.arithera.hr/hr/proktologija

Srečno.

Najlepsa hvala za vse odgovore.sprasujem zato ker so mi 5.1.naredili to operacijo v Iatrosu in do danes bolecina se vedno ni popustila ,poleg tega nobene tablete (ketonal,tramal,zardial…) ne pomagajo.res so grozne bolecine,da ne govorim da se se nisem naspala saj sem vse noci zaradi bolecine budna.verjetno pa imam te bolecine zaradi tezkega odvajanja,saj sem ze po naravi zelo zaprta,sedaj pa je prisoten se velik strah in odvajam v bistvu po kapljicah,kljub donatu in grenki soli.
Hvala in lp!

Moj mož. Trpel kot ne vem kaj, po dveh tednih je nehal jest protibolečinske tablete, ker je postajal odvisen in dejansko je imal neke vrste krizo – mrzli pot. Pokliči v latros (saj imaš tel. kdo e je operiral) in vprašaj. Je pa to end najbolj bolečih operacij. Se mažeš z oljčnim oljem, si delaš svečke iz masla?

Ja vse to delam…masiram z oljem,pijem donat,jem lahko hrano veliko tekocine…operirala me je dr.novsakova.bolecine so res neznosne,tega ne bi vec ponovila nikoli!!

Boga si, res se mi smiliš. AMpak bo minilo, še par dni in bo bolje.

Pozdravljeni!

Pred tremi dnevi so mi operirali oz. odstranili zunanje hemeroide. Bolečine so nečloveške ko greš na veliko potrebo. Kljub temu, da jem lahko hrano in zvečer pojem tableto za odvajanje. Jem tudi dve vrsti tablet proti bolečinam pa vseeno boli ko HUDIČ. Če bi morala še enkrat na operacijo ne bi šla. Nočem nikogar prestrašiti vendar je zadeva res huda. Upam, da je vredno trpeti in se zadeva ne bo ponovila. Še najbolje mi je ko si tazadnjo dam pod mrzu tuš. Upam, da bo bo minilo čim prej in ne bo trajalo kot nekateri pišete.

Vsem sotrpinom lep pozdrav.

O, groza, mene to še čaka 🙁

Lp! imam namreč zunanje hemoroide in se odločam za odščip ali bodisi operacijo, kar pač pride bolj v poštev. Zanima me koliko časa se približno čaka na operacijo, če se naročiš v bolnici? A to gre lahko na napotnico zdravnika in tudi kje samoplačniško? Sem iz obale. Lp

Ni nikogar, ki bi odgovoril? hmm, bi rabla odgovor.. Prosim, če kdove naj mi napiše kako in kaj je z čakalnimi dobami in napotnicami, postopki skratka kako potekajo. Hvala 🙂

Uf pozno ampak vseeno. Odvisno za kako operacijo gre in kako nujno je. Če so bolečine hude lahko pokličeš v IATROS in si na vrsti še isti dan ali v nekaj dneh drugače pa se čaka kak mesec. Greš po napotnico do osebnega zdravnika možno je tudi samoplačniško samo nisi kaj veliko prej na vrsti vsaj v IATROS-u ne. Če gre za kako podvezo hemoroida je cena okol 70€ vse ostalo pa je seveda dražje.

že dvakrat ali trikrat sem imel tromboziran hemeroid. No, sedaj imam novega že 14 dni, tako da ga grem jutri odstranit v iatros. vedno mi je žal, da prej dva tri tedne upam, da se bo porihtalo, ne bo tromboziralo itd.. dajem gor let, mažem z vsem mogočim (hadensa…), jem detralex.. a na koncu vedno pristanem v iatrosu, kjer izrežejo to koruzno zrno ven. jasno, potem je nekaj dni tako, kot bi britvice kakal. 🙁 In do pojava novega je ok

pozdravljeni sotrpini 🙂
Tudi sam sem imel dolga leta težave s hemeroidi,bolečine,tiščanje,zatekanje sluznice po kolesarjenju itd,.. brez krvavenja. pri pregledu so mi ugotovili 2-3stopnjo zunanjih hemeroidov z lažjim prolapsom. lansko leto sem bil 2 x pri dr. Mlakarju ZDRAV SPLET v MB, kjer mi je z gumi ligaturo po Barronu zdravil hemeroide, vendar nič bolše. v juliju 2013 sem opravl pregled v polikliniki Leptir pri dr.Ivanoviču samoplačniško v ZG,kjer opravljajo dg HAL RAR (vensko podvezovanje s pomočjo ultrazvoka) predlagal mi je HAL operacijo da se odpravi vzrok. oktobra 2013 operativni poseg DG HAL RAR pooperaciji ostanete oz.prenočite pri njih in ste na opazovanju potem domov v domačo nego(prve 4 dni res boli,vsaj mene)potem bolje upam da sem se za vedno znebil te nadloge.kontrola po 6 tednih.

Pozdravljen!
Tudi jaz imam težave z hemeroidi. Bila sem na pregledu v MB Zdrav splet pri Dr. Pocajt, katera mi je podvezala notranje hemeroide z gumi ligaturo. Ker imam še zunanje gubice, ki me strašansko motijo, so mi odgovorili, da to ni nič takega in da bodo prvo pozdravli notranje.Ker bi rada, da se zadeva čimprej uredi in da ne čakam pol leta ali več, se nagibam k samoplačniški verziji. Ker se dosti piše o DG-HAL metodi, ki bi naj bila zelo uspešna, bi prosila, če mi lahko kdo pove koliko stane in pri kom je najbolje da opraviš (dobrodošle so osebne izkušnje).

Hvala za tole informacijo, lahko poveste še kakšni so bili stroški tega posega in pregledov?
Lp, U.

Decembra sem bil 3 x pri dr. Mlakarju ZDRAV SPLET v MB, kjer mi je z gumi ligaturo po Barronu zdravil notranje hemeroide. Po posegu me je sicer en dan bolelo, je pa nato hitro ponehalo. Pred enim mesecem mi je opravil še klasično operacijo zunanjega hemoroida. Muke, ki sem jih trpel po posegu en mesec, ne morem opisati z besedami. Pomagalo ni nobeno klasično protibolečinsko sredstvo. Bolečina je bila tako močna, da mi je pot tekel v potokih. Pomagal je le obkladek iz ledu ter marihuana (čeprav je prej nisem užival, mi je prijatelj povedal, da le to pomaga rakavim bolnikom). Po cca 14 dneh mi je partnerica odstranila šive. Ne vem, zakaj tega ne naredi zdravnik, ker so šivi povzročali bolečine ob vsakem premiku. Po mesecu dni sem ugotovil, da je bil velik povzročitelj bolečin tudi šentjanževo olje, ki očitno deluje agresivno na odptro rano. Zamenjal sem ga z mazilom Rumena lakota proizvajalca Beloplavica[/url]. Bolečine so skoraj čudežno minile, zato to mazilo priporočam vsem, ki po nepotrebnem trpijo nečloveške bolečine zaradi nerazgledanosti in nezainteresiranosti zdravnikov. Obenem se zahvaljujem priznanemu zeliščarju Jožetu Majesu[/url], ki mi je mazilo svetoval. Vsem, ki pa se še odločate za operacijo hemoroidov, toplo svetujem DG HAL RAR metode, ne pa primitivne klasične, ki se izvaja po Sloveniji.

************************************************************ # Enaka mnenja so dovoljena...nasprotna tudi ;~) #

Jaz imam že pet let težave s hemeroidi imel sem že en kup ligatur pa IR koagulacij tudi eno trombozo zunanjega hemeroida. Ker imam počas vsega poln kur…..( oziroma rit 🙂 ) sem tudi gledal o DG HAL RAR metodi ki jo opravljajo že skoraj povsod v tujini najbližje pa v Zagrebu.
O tem sem prebral skoraj vse kar na internetu piše ( večina samo kopira iz strani proizvajalcev). Cena 1200-1500 €, ki bi jih seveda bilo potrebno plačati samoplačniško ampak v primerjavi z bolečinami te mesarko-klasične metode bi se jih tudi splačalo dati.
Je pa res da članki in pa raziskave ne dajejo takih dobrih rezultatov kot jih opisujejo na internetu. Bolečin naj tudi ne bi bilo ravno malo ( seveda pa veliko manj kot pri klasični), ponovitev hemeroidov pa bolj pogosta poleg tega pa še drugi problemi ki so bili opisani (kot prolaps…..). Na koncu je bila po nekaterih člankih kar 1/3 takih, ki so morali ponovno na poseg ali pa so imeli dodatne težave.

Tisti, ki ste že bili, bi lahko kaj več napisali.

kot sem že zgoraj napisal, da sem opravil poseg DG HAL RAR v ZG v polikliniki Leptir pri dr. Ivanoviču in moram povedat da je poseg v celoti uspel, sedaj je 6 mesecev po operaciji (hemeroidov ni več, ker je bil odpravljen vzrok, ne pa prej ko se je samo zdravilo vzroka pa ne odpravilo)cena posega kot je objavljeno je 10.000 HRKi, Res pa je da ni vse tako kot piše na spletu in reče zdravnik, vsaj pri meni ne enih 4-5 dni kr kr močne bolečine pol mine, v službo po 14 dnevih,krvavitve vmes nisem imel,mogoče mal krvav papir pri brisanju, pri odvajnju blata brez kakšnih večjih bolečin, tudi težav z uriniranjem ni bilo-brez katetra pri operaciji star 48 let(ponavadi dajejo kateter moškim po 50 letu, baje manj težav pri prvem uriniranju, ker je razdražena prostata, jaz jih nisem imel, čeprav moram priznati da sem se malo mučil na začetku pol pa je šlo brez problema.
Tako da ja vseh muk okoli hemeroidov sem se rešil upam da za vedno. Nobena krema oz. kak drug poseg razen klasične operacije in DG Hal-a tu ne pomaga vse drugo je samo blaženje na kratki rok,
Če me vprašate ali bi še šel enkrat je moj odgovor DA

Upam da sem stem komu pomagal vsaj pri opisu pooperacijski čas

harley 123 kot si napisal, da so bolečine nekaj dnevne v službo si šel pa po 14 dneh je to precej od tistega kar se piše oziroma objavlja po internetu. 14 dni so na bolniški tisti ki imajo klasično operacijo. Lahko opišeš kakšen je postopek od prvega obiska pa do konca posega. Mogoče veš kako je s povrnitvijo stroškov posega od zavarovalnice ? Saj vem da je poseg samoplačniški ampak če bi šla pri nas na operacijo bi to zavarovalnica krila lahko bi tudi sorazmerni delež v tujini

Hvala.

Operacija dg hal rar se izvaja v Sloveniji! Sb Trbovlje, lepo na napotnico, operira kirurginja in proktologinja dr Kos. 🙂

Nikjer ne najdem informacije glede dg hal operacije v sb trbovljah. Na njihovi spletni strani ni nikjer navedene dr.kos. Daj mal obrazloži od kod ti info,..

New Report

Close