Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bučno olje

bučno olje

kupil bi hladno stiskano, je kdo tu na forumu, ki prodaja? In po kakšni ceni 0,5 L ?

poskusi olje Kocbek

Odkod si, morda se da kaj dogovoriti, je pa olje prekmursko, zelo dobro in v literski embalaži.

nova
Uredništvo priporoča

1 l =15 €
pristno olje, brez dodatkov. plastenke po 1 l.

Kocbekovo bucno olje ima KRASNO EMBALAZO, lepo steklenico ter FANTASTICNO CENO!

Samo olje pa sploh nima okusa po bucah in zgleda, da je razredceno z navadnim oljem, ker nima niti prave barve.

Kocbekovo bucno olje ima KRASNO EMBALAZO, lepo steklenico ter FANTASTICNO CENO!

Samo olje pa sploh nima okusa po bucah in zgleda, da je razredceno z navadnim oljem, ker nima niti prave barve.[/quote]
ja zato ker je hladno stiskano – olje svetlejše barve, ni tako gosto, vonja skoraj nima

Kocbekovo bucno olje ima KRASNO EMBALAZO, lepo steklenico ter FANTASTICNO CENO!

Samo olje pa sploh nima okusa po bucah in zgleda, da je razredceno z navadnim oljem, ker nima niti prave barve.[/quote]

Sory, sem ga dobila kot darilo in mi je božansko, (temno zeleno), je pravo, dišeče, okus fantastičen, ne vem kakšno imaš ti?


živjo, iz ljubljane sem, a si iz prekmurja, ja pol bo težka, iščem pa hladno stiskano

ej a ti veš zakaj in kako naj bo bučno olje hladno stiskano ? a morda iščeš olivno olja hladno stiskano-tam je to običajno.

danes se da tudi bučno olje hladno stiskati. a vse ima svojo ceno.

Samo ker kreten ti bo pa iz domačih buč stiskal hladno stiskano olje. In razlika je minimalna. Počasi še bodo zahtevali bučno olje brez vsebnosti soli. Mi ga sami stiskamo iz svojih buč, gremo pa “delat oljovo” 4-5x na leto, tako da imamo vedno sveže bučno olje – vsakokrat na naredimo ca. 2-3 litre. Sicer pa, upam da si pripravljena dati 80-100 eur za liter… ceneje ti jaz ne bi dala. Niti pod razno.

Glede na cene, ki se tu pojavljajo (80€ na liter?!), se ti že skoraj splača kupiti preko spleta npr. iz Avstrije: http://www.fandler.at/de/oele-und-mehr/fandler-oele-bio/bio-kuerbiskernoel.html
Kolikor vidim, pošiljajo tudi v Slovenijo za 8,9€ poštnine (do 3 kg). Kontrola je v Avstriji zelo stroga, senzorične lastnosti pa praviloma fantastične.

glej , zgoraj sem na kratko napisala točno to, kar je “hehehe” malce prostaško napisala. da se da bučno olje tudi hladno stiskati, a ima zato svojo ceno.
sama sem tudi izvorno prekmurka, in vem, kaj prodajajo moji domači. zato stojim za vsakim litrom, ki ga prodam v lj.

in edina sem napisala ceno javno, vse ve pa rabite nevem kaj, da poveste, po koliko ga prodajate.
če pa nekdo želi hladno stiskano, pa mora že vnaprej vedeti, da ga bo zasoljeno plačal.

Saj nič ne prodajam ali kupujem, samo zanima me… 15€ je cena za “normalno” stiskano, a ne?

Zadnji odpoklici bučnega olja se pa npr. pri hladno stiskanem olju ne bi mogli zgoditi, da o drugih dobrih lastnostih takih olj niti ne razglabljamo. Ampak seveda ima to svojo ceno 🙂

glej treba je ločiti med kvalitetnim oljem in med tistim, ki ga dobiš na policah trgovin. čeprav tudi nakup “ob cesti”, ko se pelješ skozi prekmurje ne prinaša garancije za dobro olje.
hladno stiskano bučno olje je modni hit. prekmurci stoletja 🙂 uporabljamo bučno olje narejeno po starinskem postopku. najbolje je vedno sveže. tisti, ki se resno ukvarjajo s tem, bodo raje prodali manj, pa tisto res kvalitetno. kaj je pravo bučno olje in da mu gre vštric samo pravo oljčno, pa res ne bi razglabljala.

ko sem 15 let nazaj v službi ponudila prvič domače olje v nakup, so me gledale kot veliko čudo in tudi danes se preseravajo s hladno stiskanim oljem-kaj-ti-jaz-vem ali pa kokosovo mastjo in pač zadevami, ki so moderne.

zato glej, zgoraj je cena, olje je stiskano na stari način, kvalitetno in dostavljeno v lj. odločitev pa je stvar posameznika. žal pa ne vem nič o odpoklicih olja, ki si ga omenila. verjetno gre za kako trgovinsko olje. glede na to, da so naši redni kupci (v širši okolici, ne samo pri nas), ravno avstrijci, potem o kvaliteti ne bi rekla nič več.

A dostavljate tudi na Štajersko? Če ja, pustite kak kontakt. Bučno olje sicer redno kupujem v Avstriji, ker pri nas še nisem našla takega, ki bi bil tako aromatičen.

Aja: odpoklica sta bila dva – oljarna Fram in Gea. Odpoklica sta bila zarazi preseženih vrednosti PAO (ki nastanejo zaradi previsokih temperatur).

glede dostave se bom pozanimala, jaz sem namreč v lj, moji pa blizu M in A meje.
oljarna je pač samo tovarna olja. zato je čisto možno, da je prišlo do pregrevanja. in vedno dopušam možnost, da tudi “privat” kupljeno olje ni vedno najboljše kvalitete. sama pravzaprav niti ne poznam, kdo v naših koncih olje hladno stiska, vem pa, da se da. lahko pa se pozanimam in sporočim ceno. meni se 80 € vsekakor zdi pretirano, pa kvaliteta gor ali dol.

Zemljišča v Panonski nižini (od Prekmurja, Avstrije, Madžarske, do Vojvodine) so bila v preteklih desetletjih podvržene silnemu škropljenju z najnevarnejšimi kemikalijami nasploh. Da je bilo pozneje manj strojne obdelave, so med oranjem do pol metra globoko špricali hude strupe. Cenim domače bučno olje, samo ne mi tukaj preveč razglabljati o ekološki in naravni pridelavi, prosim. Pa bilo stiskano na hladno, na vroče, ali pa na marsovski način.


80 eur po tvoji tintari

A za tako kvalitetno olje ni denarja za steklenice, da bi bilo kvalitetno ustekleničeno? Žal kvalitetno bučno olje postane žarko ravno zaradi embaliranja v plastiko…..

Za mešano-jedilno pa ni problema plastenka.

Jaz pa že leta prisegam na oljarno Korošec, Zamušani ( pri Ptuju). No, vsaj 20 let.

je moja kupila spar premium – izvor štaj.- prekm., 10 € = 0,5l, kaj čem sem moral solato naredit, grem pa v lov oz. že imam nekaj ogledanega http://www.kmecka-trznica.si/olje/domace-bucno-olje-hladno-stiskano.html

Pozdravljeni!
Sem iz Prekmurja in tudi sami prodajamo bučno olje. Bučna semena oz. buče pridelamo sami, saj imamo kmetijo, ki se ukvarja s poljedelstvom. Mi prodajamo čisto bučno olje po 15€ / 1L in 8€/ 0,5L. Naše stranke so zadovoljne, prodajamo celo na Ptuj in v Ljubljano, možno je tudi po pošti.

Samo Slovenci smo tako nori, da kupujemo iz tujine, predvsem take domače izdelke namesto da bi kaki € več dali in podpirali domačega kmeta, ne, nam je boljše tisto npr. iz Avstrtije. eno vprašanje, kdaj bo Avstrijec kupil rajši tuje namesto domačega? Rekel ti bo da hvala ne, podpiram rajši domačine in plača več (izkušnja ki sem jo doživel v Avstriji pri eni družini , ko smo šli v trgovino. 🙂 )

Zanimivo je brat nekatere kritike/izjave, o pridelavi in ceni olja. Vidi se, da se nekateri ne razumete v to stvar, zato ne veste resnice. Mi sami pridelamo buče, olje pa peljemo, da nam stisnejo v oljarni, AMPAK POD NAŠIM OSEBNIM NADZOROM. Ena informacija. Slovenski zakon dovoli, da se na embalaže napiše 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} B. olje, čeprav je 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} belega olja in 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bučnega olja, zato niti ne preseneča nižja cena. Tako da tisti ki menite, da so bili kupci, ki so kupili za 15€ “nategnjeni” se motite. Tisti so bili nategnjeni, ki so kupili za manj, saj nimajo čistega B. olja. V oljarnah, ko se prideluje za prodajo, se tudi dodaja belo olje, kar sem sam videl ker sem velikokrat bil v oljarni, zato ne preseneča cena.

Kaj se hladno stiskanega olja tiče. Ne morete pričakovat isti okus, aromo in barvo, ker ni prepraženo in niso dodali soli. Če uživate surovo čebulo ali prepraženo tudi ni istega okusa, arome in barve, torej? Cena je 3-4 krat višja, ker za 1 L porabiš toliko več semena. Zato pa se hladno stiskano olje uporablja predvsem za zdravstvene namene ne pa za pripravo solate.

ZANIMIVOST:
Recimo, da imamo 6 ha buč. Pridelek je nekje povprečen 5 ton vlažnega semena. to je nekje 2 pa nekaj ton suhega. Za pripravo in pobiranje plačamo 180€/ha, torej 1080€ + pranje in sušenje 1100€ = 2180€. Tisti, ki mislite da preveč plačamo za ti 2 dejanje, vam lahko zagotovim, da se opravlja z vrhunskimi stroji, kar pomeni da pobere 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bučnih semen iz buč, in niti umazanij nimamo med semeni. Kaj pa šele ostali stroški, gorivo itd.?
Tisti ki prodajajo po nizkih cenah, že nekaj ni v redu, ker ob vseh stroških, ki jih ima kmet se mu ne bi splačalo.

LP, Bučno olje

New Report

Close