Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom individualni projekt montažnim izvajalcem?

individualni projekt montažnim izvajalcem?

zdaj, ko imam vodilno mapo in dobivam razne ponudbe posameznih izvajalcev, mi pada mrak na oči ob teh cifrah. še bolj me skrbi ukvarjati se z vsakim posebej ob izvajanju del. zato močno razmišljam o tem, da bi ta svoj projekt dal kateremu od izvajalcev montažnih hiš. da mi naredi ponudbo. okvirna cifa na ključ, ocenjena s strani projektanta je 120.000. ampak mi izvajalci za III. gr. fazo nanesejo že skor tolk! pa me zanima ali je kateri od vas to že poskusil in kakšna so bila cenovna odstopanja. hvala za vsak info!!!!

120000 za 3.fazo je res veliko. Nisi pa povedal, kakšen je teren in koliko je hiša velika, podlketena ali ne. Brez teh podatkov ti ne bo nihče odgovoril.

aja, hvala. saj me ne zanima cena moje hiše. zanima me ali je že kdo dal svoj individualni projekt kakšnemu montažnemu izvajalcu in kakšna je bila njegova cena napram tisti v vodilni mapi. ali pa, če je kdo dal projekt v ponudbe klasičnim izvajalcem in montažnim. in kakšna je bila razlika v ceni. da vidim, a grem sploh povpraševat k montažcem. ker, če so veliko dražji od teh mojih klasikov, potem itak odpadejo.
odstopanje v procentu ali cifri me zanima za ponudbe za individualni že izrisan projekt.

nova
Uredništvo priporoča

Zmago, napisano v hudi jezi!!
Seveda so tako naredili; v SLO ja kar nekaj hiš , ki so se spremenile iz “klasičnih zidanih” v montažne. Pri nekaj , sem bil zraven.
Opomba pri tem : Potrebuješ novo Gradbeno dovoljenje oz. uveljavit/zahtevat “Spremembo Gradbenega dovoljenja”. Zakaj? Spreminjaš konstrukcijo–> poseg v konstrukcijo!

Za primeren komentar cene za III. gradbeno fazo , manjka kar nekaj konkretnih podatkov!.
Kar ti je projektant napisal = Projektantska ocena vrednosti objekta ; t.j. tvoje hiše.
Moram priznati, da se do sedaj noben projektant ni zmotil za toliko , kot si ti napisal!!
Da ti je projektant ocenil izgradnjo na “ključ” , tvoje hiše, za 120k€ , izvajalci gradbenih del pa 120k€ samo za III. gr. fazo , nekaj ne štima.

Se je naredilo obratno tudi, da so montažnega izdelali v klasiki.

LP

oj, grezilo. pa oprosti, če sem te razkuru. sorry, res, nisem nič slabega mislil in tole z mojimi klasiki je bilo približno.

no, takole je: projektantova ocena 128.000, predračun za III.gr.f. pa 75.000. in če gledam cenike montažnih, vidim, da imajo zelo podobne cene, mogoče kakšnih 10-15k razlike za podobne projekte. tudi zato (in ker se nam rahlo mudi) razmišljam, da bi vse prepustil montažcem, čeprav sem bil prej proti, ker nimam glih dveh levih in sem mislil, da bi na ta način prišel ceneje skozi (kot večina nas takih verjetno tako razmišlja). pa se potem splača? se mi zdi, da mi bo s klasiko še več naneslo. saj vem, da je teh postov ZA in PROTI montažnim in klasičnim veliko. pa vse te prednosti in slabosti poznam. res me zanima konkreten znesek (oz. v procentih) za isti projekt pri enem in drugem.

pa ne bit hud grezilo, vidiš, da sem šele štartal 🙂

pa še enkrat: ne zanima me komentar za 120k€. tu mi je vse kristalno jasno. in ne bi spraševal “takih neumnosti” brez vsake druge postavke.
zanima me RAZLIKA CENE pri montažcih in klasikih za ISTI projekt .

p.s. za gradbeno še nisem zaprosil sem nameraval zdaj. in potem prišel na idejo, da bi pred tem projekt dal še kateremu od ponudnikov montažnih, da vidim koliko bi mi oni naklofali. pred tem sem pa hotel na forumu izvedeti ali so veliko dražji. ampak se grezilo jezi, pa ne vem, če bom res…….

Pozdravljeni,

pošljite mi vaš popis del ali skico hiše z vrati in okni pa vam mi naredimo ponudbo. Pri nas so nizkoenergijske hiše na ključ od 630-650 eur za osnovni modeli. Vse ostale informacije zveste preko maila.

Lp,

[email protected]

Tega tudi jaz priporočam, saj se je tako potrudil, da je za gradbeno firmo odprl email kar na Gmailu…!!!

Tega tudi jaz priporočam, saj se je tako potrudil, da je za gradbeno firmo odprl email kar na Gmailu…!!![/quote]

Oh, saj to še razumem. Pač odpreš račun na Gmailu, ker ponudnika internetnih storitev večkra zamenjaš. In ti stari mail ni več dostopen.
Ampak ponujat hiše (pa če so še tako dobre) na takšen način na netu je pa skorajda poniževalno do kupca. In to brez kakšne referenčne strani, povezav in tako naprej.
Predvidevam, da gre za mladega moža, ki se trudi preživeti. Ampak malo poslovnega bontona mu pač nebi škodovalo.
Dugače pa, mladi mož, veliko uspehov ti želim. Vendar s pravim, kulturnim in dostojnim pristopom. Če imaš količkaj v glavi, se boš ščasoma tudi tega naučil.

Lep pozdrav,
Mojca

zmago_t , se opravičujem, v kolikor sem te razkuril oz. sem neprimerno napisal.-:))

Me je vzpodbudila besedna zveza ” j, ko imam vodilno mapo in dobivam razne ponudbe posameznih izvajalcev, mi pada mrak na oči ob teh cifrah. še bolj me skrbi ukvarjati se z vsakim posebej ob izvajanju del. zato” , da si zelo slabe volje!

Nisem jezen ali razkurjen.
zmago_t, manjkajo pač podatki, da se lahko odgovori na tvoj post! Sem jih tudi zapisal. Tudi pomisleke.

Zmago, napiši koliko “m2” meri tvoja hiša; etažnost; materiali potrebni za izgradnjo;
Nekako , čez palec, : Cena dokončne izdelave stanovanjske hiše se giblje med 800 – 1100 €/m2!
Tu niha predvsem iznajdljivost investitorja in pogajalske spretnosti; sama kvaliteta vgrajenega materiala ; zahtevnost gradnje (tip hiše PH , NEH , Varčna,…)

Ne se bati, bomo tudi primerno komentirali in podali nasvete in napotke. Kar pojdi ko izvajalcev motažnih objektov; nekaj odgovorov in komentarjev glede njih sem tudi tu zapisal. Zato je forum.
Pa veselo na delo!! -:))

že v redu, grezilo. zdaj samo čakam enga forumaša, ki je imel obe ceni pri sebi doma, da mi napiše razliko. potem pa verjetno res k montažcem v boj.

New Report

Close